Autorzy

Trwa wczytywanie

Michał Kmiecik

Reżyser, dramatopisarz, dramaturg. Urodził się w 1992 roku we Wrocławiu. Debiutował w 2012 roku spektaklem Kto zabił Alonę Iwanowną? w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Wyreżyserował Czy pan to będzie czytał na stałe? w Teatrze Polskim we Wrocławiu (tekst wspólnie z Marzeną Sadochą, 2012), #dziady w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu (tekst i reżyseria, 2012), Atlas Sofia w Teatrze Replika w Sofii (2014 i 2015), Vatzlava Sławomira Mrożka w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi (2015) i Krakowiaków i Górali Wojciecha Bogusławskiego w Teatrze Polskim w Poznaniu (2015).

Autor dramatów Wesele (półfinał Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2011), Śmierć pracownika (nagroda główna i publiczności w konkursie Metafory Rzeczywistości 2011, premierę w Teatrze Polskim w Poznaniu wyreżyserował Iwo Vedral), Nam nie jest wszystko jedno. Krótki film zaangażowany. Historia wesoła a ogromnie przez to smutna albo na odwrót (nagroda główna w IV edycji konkursu Komediopisanie organizowanego przez Teatr Powszechny w Łodzi), Być jak Steve Jobs. Bohaterowie polskiej transformacji. Ballada o lekkim zabarwieniu heroicznym (reż. Marcin Liber, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, 2013) i Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam (reż. Justyna Łagowska, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, 2015).

Autor adaptacji i scenariuszy Przyjdzie Mordor i nas zje czyli tajna historia Słowian wg powieści Ziemowita Szczerka (reż. Remigiusz Brzyk, Teatr im. J. Osterwy w Lublinie, 2015), Amok. Pani Koma zbliża się! (reż. Marcin Liber, PWST w Krakowie, 2015), Ziemia Obiecana (reż. Remigiusz Brzyk, Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, 2015) i Siódemki Ziemowita Szczerka (reż. Remigiusz Brzyk, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, 2016).

Felietonista „Wrocław. Tygodnik”, wrocławskiego dodatku do Gazety Wyborczej. Publikował w „Notatniku Teatralnym”, „Krytyce Politycznej” i „Dialogu”.

W Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi wspólnie z Joanną Krakowską i Michałem Januszańcem zrealizował projekt „Sztuka jest największą radością jaką człowiek daje samemu sobie cz. 1 i 2” w ramach projektu „Socrealizm i awangarda. W 65 lat po powstaniu Teatru Nowego” w roku 2014.

Od stycznia 2015 roku dramaturg Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Źródło biogramu: www.nowy.pl [2016]

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji