Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Stanisław Wyspiański

Noc listopadowa

utwór
Noc listopadowa (Stanisław Wyspiański)
miejsce premiery
Teatr Miejski, Kraków
data premiery
28 listopada 1908
reżyseria
.
muzyka
Raczyński Bolesław (ilustacja muzyczna)
Obsada
  Piotr Wysocki, porucznik szkoły podchorążych
Węgrzyn Józef
  Podchorąży
Stanisławski Stanisław
  Wielki Książę Konstanty
Sosnowski Józef
  Joanna, jego żona
Solska Irena
  Gendre, jenerał rosyjski
Rydzewski Marcin
  Kuruta, adiutant księcia
Szymborski Wacław
  Makrot
Stępowski Leon
  Oficer służbowy rosyjski
Rojewski Tadeusz
  Goszczyński
Leszczyński Jerzy
  Nabielak
Węgrzyn Maksymilian
  Student
Weychert Edmund
  Lubowidzki, vice-burmistrz miasta Warszawy
Brandt Kazimierz
  Frieze, kamerdyner wielkiego księcia
Senowski Grzegorz
  Stanisław Potocki, jenerał wojsk polskich
Solski Ludwik
  Reżyser teatru "Rozmaitości"
Bończa Leonard
  Kudlicz, aktor teatru "Rozmaitości"
Bończa Leonard
  Aktor w roli Fausta
Żelawski Józef
  Aktorka w roli Małgorzatki
Janiczówna Janina
  Aktorka w roli Venus-Heleny
Górska Helena
  Chłopicki
Kosiński Włodzimierz
  Oficer Dąbrowski
Marjański Marian
  Joachim Lelewel
Weychert Edmund
  Prot Lelewel
Bończa Leonard
  Ich siostra
Krysińska Faustyna
  Ich ojciec
Jednowski Marian
  Bronikowski
Mielnicki Józef
  Porucznik Czechowski
Żelawski Józef
  Porucznik Zaliwski
Miarczyński Włodzimierz
  Oficer rosyjski
Rojewski Tadeusz
  Młody Gendre, oficer rosyjski
Stanisławski Stanisław
  Nowicki, jenerał
Kowalski Jan
  Adam książę Czartoryski
Jednowski Marian
  Mieszczanin
Wójcicki Hipolit
  Rzemieślnik
Gorzkowski Tadeusz
  Obywatel
Nowicki Józef
  Przechodzień
Bojnarowski Wiktor
  Wincenty Krasiński, jenerał wojsk polskich
Sobiesław Włodzimierz
  Łukasiński, więzień
Solski Ludwik
  Pallas
Wysocka Stanisława
  Nike Napoleonidów
Barwińska Leonia
  Nike spod Salaminy
Łazarewiczówna Helena
  Nike spod Termopil
Sulima Helena
  Nike spod Maratonu
Kopczewska Zofia
  Nike Trojańska
Janiczówna Janina
  Nike spod Cheronei
Arkawinówna Helena
  Demeter
Wolska Bronisława
  Kora
Ordon-Sosnowska Władysława
  Ares
Marjański Marian
  Hermes
Mastalski Zenon
  Hymen
***
  Satyr I
Solski Ludwik
  Satyr II
Czechowski Leon
  Satyr III
Miarczyński Włodzimierz
  Satyr IV
Stępowski Leon
  Kera I
Czarnecka Helena
  Kera II
Słubicka Stanisława
  Kera III
Modzelewska Józefa

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji