24 grudnia 1953 |
Pan Adam
Tadeusz Kubiak, Artur Międzyrzecki
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1953 |
Krawiec Pan Niteczka
Kornel Makuszyński
postać: Krawiec Niteczka reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 1954 |
Odys na Itace
Homer
postać: Telemach reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 października 1954 |
Bajka o dobrej opinii
Włodzimierz Perzyński
postać: Miś reżyseria: Tomaszewska Rena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1954 |
Kto wygrał dziś etap
Artur Międzyrzecki
postać: Józek reżyseria: Rudzki Kazimierz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 czerwca 1955 |
Mordercy
Ernest Hemingway
postać: Max reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lipca 1958 |
Raz w kawiarni
Jan Nowicki, Andrzej Nowicki
postać: Poeta Podrywny reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 lipca 1958 |
Pesymiści naprzód
Henryk Bardijewski
postać: Zachariasz Czmucha reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1958 |
Miód kasztelański
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Grześ Stopka reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 sierpnia 1958 |
Bumbarajo
Andrzej Nowicki
postać: Pimpuś reżyseria: Wasowski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1958 |
Grabinka
Stefan Godlewski
postać: Jacek reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 września 1958 |
Pieśń o Gdanie
Franciszek Fenikowski, Róża Ostrowska
postać: Narrator reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 października 1958 |
Szczęśliwy Ibrahim
Zbigniew Kopalko
postać: Ibrahim reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 stycznia 1959 |
Diabeł zakochany
Jacques Cazotte
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1959 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Narrator/ Jakub Rożenek reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 stycznia 1959 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Narrator/ Jakub Rożenek reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1959 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Narrator/ Jakub Rożenek reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 stycznia 1959 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Narrator/ Jakub Rożenek reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 stycznia 1959 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Narrator/ Jakub Rożenek reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lutego 1959 |
Gospoda pod królową gęsią nóżką
Anatol France
postać: Narrator/ Jakub Rożenek reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 marca 1959 |
Dziwny Kopciuszek
Jan Nowicki, Andrzej Nowicki
postać: Książę z bajki reżyseria: Wasowski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 czerwca 1959 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Mężczyzna w Pidżamie/Prezes Hortensja reżyseria: Wasowski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 października 1959 |
Krzyżówka
Andrzej Nowicki
forma twórczości: role reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 1959 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Dziecię Tkaczy/Bonawertura reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1959 |
Cudna mieszczka
Wiktor Gomulicki
postać: Giano Baldi reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 stycznia 1960 |
Wymarzone spotkanie
Helena Janina Pajzderska-Rogozińska
postać: Pan Teodor reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 lutego 1960 |
Zielony frak
Gaston Armand de Caillavet, Robert de Flers
postać: Benin reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lutego 1960 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Sadzawka reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 czerwca 1960 |
Julia
Stefan Otwinowski
postać: Narrator reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1960 |
Droga do sławy
Andrzej Nowicki
postać: Miecio reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 sierpnia 1960 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Pogodny staruszek reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 lutego 1961 |
O bogatej kobiecie
Agatha Christie
postać: Sekretarz reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 marca 1961 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Pogodny staruszek reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 maja 1961 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Nieduży reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 września 1961 |
Panna Roksana
Anatol France
postać: Kuba Kręcirożen reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 1961 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Samobójca miłosny reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1962 |
Nocne marki
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak
postać: Obcy reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 czerwca 1962 |
Dziwne obrazki
Marcel Ayme
forma twórczości: role reżyseria: Hermelin Halina teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 sierpnia 1962 |
Podróżniczka
Gisèle Prassinos
postać: Michał reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 grudnia 1962 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Nieduży reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 grudnia 1962 |
Filip, wielki pan nad sobą
Henryk Bardijewski
postać: Filip reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1962 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Nieduży reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 stycznia 1963 |
Na progu Nowego Roku
Jeremi Przybora
postać: Listonosz reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 marca 1963 |
Dama od Maxima
Georges Feydeau
postać: Doktor Lucien Petypon reżyseria: Krukowski Kazimierz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 czerwca 1963 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Sekretarz reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 listopada 1963 |
Niech żyje dziadek Kuame
Julia Hartwig
postać: Kimanaueze reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1963 |
Przyjacielska przysługa
Włodzimierz Perzyński
postać: Zbielski reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1964 |
Miłość, zazdrość, zbrodnia
Ludwik Górski
forma twórczości: role reżyseria: Wiktorczyk Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 marca 1964 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Docent Kurniewicz reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 kwietnia 1964 |
Uwaga:durnie!
Danił Al, Lew Rakow
postać: Czarkin reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 kwietnia 1964 |
Ja już chcę być dorosły
Halina Pietrusiewicz
postać: Ojciec reżyseria: Hermelin Halina teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1964 |
Mąż sołtysa
Jerzy Janicki
postać: Majorek reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1964 |
Porwanie Europy
Edward Fiszer
postać: Banieczka reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1964 |
Historia zamierzchła
Andrzej Nowicki, Joanna Wilińska
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 października 1964 |
Feluś Zapałka
Jerzy Kierst
postać: Feluś Zapałka reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 grudnia 1964 |
Kabaret Starszych Panów
Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski
postać: Nieduży reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1964 |
Biuro
Marco Denevi
postać: Minister reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 lutego 1965 |
Cyrograf dojrzałości
Jerzy Krzysztoń
postać: Fryzjer reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 lutego 1965 |
Jimmy - łgarz
Georges Arnaud
postać: Jimmy reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 maja 1965 |
Most
Jerzy Szaniawski
postać: Janek reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 lipca 1965 |
Tryptyk
Jeremi Przybora
postać: Dębowicz reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 września 1965 |
Ten nieznajomy
Jerzy Krzysztoń
postać: Nadleśniczy reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 listopada 1965 |
Piąty do brydża
Michał Tonecki
postać: Cywil reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1965 |
Przepraszam bardzo, pardon
Michał Choromański
postać: Poptonek reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 czerwca 1966 |
Nigdy po raz drugi
Romana Windyżanka
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 października 1966 |
Harfa Traw
Truman Capote
postać: Collin reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1966 |
Wściekły pies
Kurt Goetz
postać: Tittori reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 lutego 1967 |
Dzień dobry, panie Pawle
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak
forma twórczości: role reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 marca 1967 |
Płot
Ludwik Górski
postać: Młody reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 maja 1967 |
Trzygodzinna przerwa w podróży
Francis Scott Fitzgerald
postać: Donald Plant reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 września 1967 |
Tajemnica spowiedzi
Jerzy Janicki
postać: Lekarz/ Komisarz reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 marca 1968 |
Niedźwiedź śpi
Hanna Januszewska
postać: Leśny Ludek reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 maja 1968 |
Droga do nieśmiertelności
Czesław Chruszczewski
postać: Hyx reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 września 1968 |
List do naczelnego redaktora
Dino Buzzatti
postać: Dino teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 października 1968 |
Prometeusz źle skowany
Andre Gide
postać: Autor reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1969 |
Hrabina Sowa Bosonoga-Cejlońska
Stanisław Grochowiak
postać: Golem Golemowicz Brown reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 marca 1969 |
Dramat z papugą
Marcjusz Azow, Władimir Tichwinskij
postać: Kataryniarz/Karciarz/Prelegent reżyseria: Tuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 maja 1969 |
Konkurenci
Donald Honig
postać: Busch reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 września 1969 |
Kiedy patrzę w twoje oczy
Arkadij Awierczenko
postać: Żorż reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 października 1969 |
Przez dziurkę od klucza
Andrzej Mularczyk
postać: On reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1969 |
Wieczór Trzech Króli albo co chcecie
William Shakespeare
postać: Sir Andrzej Chudogęba reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 marca 1970 |
Czy nie zbrzydły wam wasze meble?
Michał Tonecki
postać: Tragarz I reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 maja 1970 |
Bajka o tęczy
Krystyna Wodnicka, Hanna Zdzitowiecka
postać: Płanetnik najstarszy reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 października 1970 |
Menuet Boccheriniego
Stanisław Tym
postać: Prokurator reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 października 1970 |
Od korzeni drzewa do gałęzi owocodajnej
Gall Anonim, Wincenty Kadłubek
postać: Kleryk reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 1971 |
Kiedy odjadę z tego świata
Krystyna Usarek
postać: Jasio reżyseria: Gliński Wieńczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 kwietnia 1971 |
Zemsta Belity
Isaac Asimov
postać: Konrad Kraksa reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 kwietnia 1971 |
Kwietniowe zagadki
Barbara Lewandowska
postać: Kwiecień reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 czerwca 1971 |
Wszyscy się tego domyślali
Carlos D'Ageih, Claude Marais
postać: Sylwester Bricoulet reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 czerwca 1971 |
Historye ucieszne o zacney królewnie ze wschodnich krajów Banialuce
Hieronim Morsztyn
postać: Królewicz reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 stycznia 1972 |
Krzesło
Ireneusz Iredyński
postać: Pisarz reżyseria: Borowski Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 stycznia 1972 |
Niezwykłe przygody Barona de Cràc
Henri-Pierre Cami
forma twórczości: role reżyseria: Zelnik Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 sierpnia 1972 |
Bożydarek, czyli sens życia
Bronisław Wiernik
forma twórczości: role reżyseria: Wiernik Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1973 |
Łapa niedźwiedzia
Janusz Osęka
postać: Franciszek Kapuściński reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 marca 1973 |
Pocałunek na dobranoc
Olgierd Czerniewicz
postać: Kocoń reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 kwietnia 1973 |
Cudotwórca
Anatol Stern
postać: Iluzjonista reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1973 |
Błąd profesora Jordana
Ivan Bukovčan
postać: Doktor Sis reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 lipca 1973 |
Fotel
Leszek Prorok
postać: Adams reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 lipca 1973 |
Masa krytyczna
Marcin Wolski
postać: Profesor reżyseria: Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 października 1973 |
Przygody Pędrka Wyrzutka
Stefan Themerson
postać: Król Pingwin reżyseria: Korewa Aleksandra teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1973 |
Książę ułomny
Jeremi Przybora
postać: Książę Maurycy Rozłupski reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1973 |
Kurier poranny
Jerzy Sulima-Kamiński
postać: Lokaj Walenty reżyseria: Dziewoński Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1974 |
Rakieta Piotra Corwella
Karol Matusiak
postać: Piotr Corwell reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1974 |
Niepokój
Miklos Gyarfas
postać: János reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 stycznia 1974 |
Smok i królewna
Hanna Januszewska
postać: Smok Cacuś reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 marca 1974 |
Z dziennika podróży
Krystyna Bronżewska
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecka Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 1974 |
Krasnoludek u kupca
Hans Christian Andersen
postać: Krasnoludek reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 czerwca 1974 |
Nie wiadomo
Maria Czubaszek, Jerzy Dobrowolski, Anatol Potemkowski, Stanisław Tym
forma twórczości: role reżyseria: Dobrowolski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 sierpnia 1974 |
Jak stałem się zającem
Maria Czubaszek
forma twórczości: role reżyseria: Dobrowolski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 września 1974 |
Romanza z partytury
Zofia Kruszewska, Renata Rumel
postać: On I reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 listopada 1974 |
Klawiatura
Henryk Bardijewski
postać: Pierwszy reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 kwietnia 1975 |
Mój piękny złoty koń
Wanda Chotomska
postać: Koń reżyseria: Korewa Aleksandra teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lipca 1975 |
Zazdrość i Leontyna
Maria Czubaszek
postać: Karol reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 lipca 1975 |
Rodeo i Julia
Maria Czubaszek
forma twórczości: role reżyseria: Markuszewski Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 marca 1976 |
Ten nieznajomy
Jerzy Krzysztoń
postać: Nadleśniczy reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1976 |
Gość wigilijny
Ewa Dąbrowska-Orzelska
postać: Anioł reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lutego 1977 |
Divertimento op.4. Sylwestrowe
Jeremi Przybora
postać: Wuj Hieronim reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lutego 1977 |
Niech pan skoczy
Maria Czubaszek
forma twórczości: role teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1977 |
Divertimento op. 2. Podróżni
Jeremi Przybora
postać: On reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1977 |
Divertimento op. 5. Stomatologiczne
Jeremi Przybora
postać: Przedostatni reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1977 |
Jana Sebastiana Bacha 16a
Jacek Janczarski
postać: Dzięcioł reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 lipca 1977 |
Mrówki pana Zero
Adam Kurczyna
postać: Pan Zero reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 października 1977 |
Ślepe uczucie magistra Wyprostka
Jeremi Przybora
postać: Magister Wyprostek reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1977 |
Zuzanny i starzec
Jeremi Przybora
postać: Łukasz reżyseria: Zembaty Maciej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 marca 1978 |
Jak nie wiatr w oczy...
Jan Czopik-Leżakowski
postać: Ojciec reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 kwietnia 1979 |
Altana
Henryk Bardijewski
postać: Obcy czyli Adam reżyseria: Wiktorczyk Zenon teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 października 1979 |
Filateliści
Jerzy Krzysztoń
postać: Gość reżyseria: Zembaty Maciej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 listopada 1979 |
Warianty miłości
Walentyn Azernikow
postać: Niania reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 listopada 1979 |
Zaloty biurokraty
Artur Gruszecki
postać: Kupiec reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1979 |
Kichuś majstra Lepigliny
Janina Porazińska
postać: Kichuś reżyseria: Żabczyńska Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 kwietnia 1980 |
Ten miły, stary dom...
Aleksiej Arbuzow
postać: Konstanty Gusiatnikow reżyseria: Wachowiak Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 1980 |
Od Monachium do Flensburga
Zenon Wiktorczyk
forma twórczości: role reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 września 1981 |
Milczeć pogodnie
Henryk Bardijewski
postać: Fram reżyseria: Zelnik Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 maja 1984 |
Kubuś Puchatek
Alan Alexander Milne
postać: Kubuś Puchatek reżyseria: Pruski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lipca 1984 |
Zez
Stefan Grabiński
postać: Pan Z reżyseria: Wróbel Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 października 1986 |
Frenofagiusz i Frenolestes
Ludwik Sztyrmer
forma twórczości: role reżyseria: Saretok Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 października 1986 |
Frenofagiusz i Frenolestes
Ludwik Sztyrmer
forma twórczości: role reżyseria: Saretok Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 października 1986 |
Frenofagiusz i Frenolestes
Ludwik Sztyrmer
forma twórczości: role reżyseria: Saretok Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 października 1986 |
Frenofagiusz i Frenolestes
Ludwik Sztyrmer
forma twórczości: role reżyseria: Saretok Zofia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1987 |
Alicja w Krainie Czarów
Lewis Carroll
postać: Żółw reżyseria: Leszczyński Maciej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1990 |
Różowe krowy i szare scandalie
Michał Choromański
postać: Aptekarz reżyseria: Zakrzewski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 czerwca 1990 |
Szczęśliwe wydarzenie
Sławomir Mrożek
postać: Mąż reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 kwietnia 1991 |
Jak dobrze
Henryk Bardijewski
postać: Adam reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 stycznia 1992 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Naczelnik poczty reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 maja 1992 |
Mgła
Jadwiga Skotnicka
postać: Fotograf reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 marca 1993 |
Rezydencja
Henryk Bardijewski
postać: Park reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 2001 |
Tradycja rodzinna
Maciej Tomasz Trojanowski
forma twórczości: role reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 lutego 2002 |
Aż strach
Maria Ewa Letki
postać: Strach 1 reżyseria: Jarski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 maja 2002 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Profesor Pimko reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 maja 2002 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Profesor Pimko reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 maja 2002 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Profesor Pimko reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 maja 2002 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Profesor Pimko reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 maja 2002 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Profesor Pimko reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 maja 2002 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Profesor Pimko reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 maja 2002 |
Ferdydurke
Witold Gombrowicz
postać: Profesor Pimko reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lipca 2002 |
Zrzędność i przekora
Aleksander Fredro
postać: Piotr Zrzęda reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 września 2002 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 października 2002 |
Skąpiec
Molière
postać: Skąpiec reżyseria: Warenycia Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 grudnia 2002 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Wizun reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 grudnia 2002 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Wizun reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 2002 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Wizun reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 2002 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Wizun reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 grudnia 2002 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Wizun reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 grudnia 2002 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Wizun reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 grudnia 2002 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Wizun reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 grudnia 2002 |
Stara baśń
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Wizun reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 2003 |
Kolacja we dwoje
Károly Szakonyi
postać: Mayer reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 kwietnia 2004 |
Gdy mały ptaszek wypadnie z gniazda
Herbert Berger
postać: Herman reżyseria: Rozen Henryk teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lipca 2004 |
Strażnicy chaosu
Henryk Bardijewski
postać: Ojciec reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 września 2004 |
Życie do końca życia
Jerzy Górzański
postać: Kubas reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 września 2004 |
Niedźwiedź
Antoni Czechow
postać: Łukasz reżyseria: Jarski Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 października 2004 |
Demokracja
Andrzej Szypulski
postać: Trzeci reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 listopada 2004 |
Siła woli
Józef Bohdan Dziekoński
postać: Stanisław reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 stycznia 2005 |
Kłopoty burmistrza Malinówka
Marek Ławrynowicz
postać: Zawiadowca reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 marca 2005 |
Błogostan. Rzecz nieco doraźna
Henryk Bardijewski
postać: Proca reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 maja 2005 |
Sanatorium pod klepsydrą
Bruno Schulz
postać: Stary Jakub reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 października 2005 |
Duch Atlantydy
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Salomon Shiptz reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 stycznia 2006 |
Adela
Anna Stanuch
postać: Stary reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lipca 2006 |
Kraina Obiboków
Mariusz Niemycki
postać: Legor reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 2006 |
Opowieść wigilijna
Charles Dickens
postać: Duch Przeszłych Wigilii reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lipca 2007 |
Traktat o łuskaniu fasoli
Wiesław Myśliwski
postać: Kapelusznik reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 października 2007 |
Piaskownica
Michał Walczak
postać: On I reżyseria: Łysak Paweł teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 2007 |
Terapia dla odważnych
Henryk Bardijewski
postać: Tram reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 2008 |
Zimowa podróż skrzata Półkoszka
Mariusz Niemycki
postać: Dziadek reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 września 2008 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Eugeniusz reżyseria: Markiewicz Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 października 2008 |
Stacja końcowa
Henryk Bardijewski
postać: Grom-nauczyciel reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 lutego 2009 |
Wszystko takie smutne
Barbara Sadurska
postać: Dziadek reżyseria: Kukuła Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 lutego 2009 |
Śmieci
Katarzyna Ciążyńska
postać: Budzik reżyseria: Modestowicz Waldemar teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Paszportowa żona
Jerzy Andrzejewski
postać: Narrator reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Samo pole
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Głos III reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Urodziny wuja
Krystyna Kofta
forma twórczości: role teatr: Teatr Polskiego Radia
|