15 kwietnia 1962 |
Dziady drezdeńskie
Adam Mickiewicz
postać: Jacek reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
15 kwietnia 1962 |
Dziady drezdeńskie
Adam Mickiewicz
postać: Lokaj II reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
29 czerwca 1962 |
Frank V
Friedrich Dürrenmatt
postać: Heini Zurmuhl reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
26 października 1962 |
Maskarada
Michał Lermontow
postać: Gracz reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
5 stycznia 1963 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Majtek reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
2 marca 1963 |
Święta Joanna
Shaw George Bernard
postać: Robert de Baudricourt reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
10 maja 1963 |
Sen nocy letniej
Shakespeare William
postać: Tezeusz reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
28 czerwca 1963 |
Symulanci
Albin Siekierski
postać: Romek reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
31 października 1963 |
Łaźnia
Włodzimierz Majakowski
postać: Towarzysz Trojkin reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
29 grudnia 1963 |
Matka Courage
Brecht Bertolt
postać: Szweizerkas reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
15 lutego 1964 |
Zabawa
Mrożek Sławomir
postać: Chłop II reżyseria: Szczęk Jacek teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
16 maja 1964 |
Lato w Nohant
Iwaszkiewicz Jarosław
postać: Clesinger reżyseria: Mianowska Aleksandra teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
4 lipca 1964 |
Ostatnia sekunda
Wydrzyński Andrzej
postać: Wiktor reżyseria: Mianowska Aleksandra teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
24 września 1964 |
Wesele
Wyspiański Stanisław
postać: Jasiek reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
24 września 1964 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Jasiek reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
7 listopada 1964 |
Kremlowskie kuranty
Pogodin Nikołaj
postać: Czerwonoarmista reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
16 stycznia 1965 |
Maria Sturt
Słowacki Juliusz
postać: Lindsay reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
12 marca 1965 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Reporter radiowy reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
11 lipca 1965 |
Popas króla jegomości
Grzymała-Siedlecki Adam
postać: Pieter reżyseria: Mianowska Aleksandra teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
9 października 1965 |
Nieboska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Jakub reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 grudnia 1965 |
Tango
Sławomir Mrożek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 grudnia 1965 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Edek reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
4 marca 1966 |
Jasny, pogodny dzień
Pawlik Leon
postać: Dziennikarz reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 maja 1966 |
Savonarola
Hristic Jovan
postać: Kat reżyseria: Kutz Kazimierz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 czerwca 1966 |
Woyzeck
Georg Büchner
postać: Tamburmajor reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
7 października 1966 |
Derby w pałacu
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Stachoń reżyseria: Skaruch Witold teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
29 grudnia 1966 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Sienka Tupacz reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 marca 1967 |
Sceneria zimowa
Maxwell Anderson
postać: Policjant reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 kwietnia 1967 |
Czwarty jeździec Apokalipsy
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 lipca 1967 |
Cymbelin
William Shakespeare
postać: Kloten reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
30 grudnia 1967 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Kajetan reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 marca 1968 |
Yerma
Federico García Lorca
postać: Samiec reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
18 marca 1968 |
Rozmowy w piekle
Bernard le Bovier Fontenelle de
forma twórczości: role reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych, Kraków
|
23 maja 1968 |
Moja córeczka
Różewicz Tadeusz
postać: Żorż reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
2 czerwca 1968 |
Anabaptyści
Friedrich Dürrenmatt
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
2 czerwca 1968 |
Anabaptyści
Friedrich Dürrenmatt
postać: Rycerz Hermann von Mengerssen reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 grudnia 1968 |
Puzuk, czyli uporczywa niemożność koncentracji
Václav Havel
postać: Wicek Machulka reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
16 marca 1969 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Andrzej Prozorow reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 sierpnia 1969 |
Donadieu
Fritz Hochwälder
postać: Tiefenbach reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
31 stycznia 1970 |
Mniszki
Manet Eduardo
postać: Siostra Angela reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
24 maja 1970 |
Wszystko w ogrodzie
Edward Albee
postać: Gilbert reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
11 października 1970 |
Król Mięsopust
Jarosław Marek Rymkiewicz
postać: Florek reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
7 lutego 1971 |
Tragiczne dzieje Doktora Fausta
Christopher Marlowe
postać: Benvolio reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
14 marca 1971 |
Żegnaj, Judaszu
Ireneusz Iredyński
postać: Jan reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
29 kwietnia 1971 |
Biesy
Fiodor Dostojewski
postać: Kapitan Lebiadkin reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 czerwca 1971 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Czeladnik II reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
2 października 1971 |
Pokój na godziny
Pavel Landovský
postać: Fano reżyseria: Próchnicka Romana teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 marca 1972 |
Silniejsza
Strindberg August
postać: Woźny reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
7 lipca 1972 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Nieznajomy reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 marca 1975 |
Niedźwiedź
Czechow Antoni
postać: Grigorij Stiepanowicz Smirnow reżyseria: Bińczycki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 marca 1975 |
Niedźwiedź
Czechow Antoni
forma twórczości: reżyseria teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 marca 1975 |
Oświadczyny
Czechow Antoni
postać: Stiepan Stiepanowicz Czubukow reżyseria: Bińczycki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 marca 1975 |
Oświadczyny
Czechow Antoni
forma twórczości: reżyseria teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
10 maja 1975 |
Pokój na godziny
Pavel Landovský
postać: Fano reżyseria: Próchnicka Romana teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
19 grudnia 1975 |
Garbus
Sławomir Mrożek
postać: Baron reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
24 kwietnia 1976 |
Emigranci
Sławomir Mrożek
postać: XX reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 czerwca 1977 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Gospodarz reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
29 marca 1978 |
Z biegiem lat, z biegiem dni...
Joanna Olczak-Ronikier
postać: Felicjan Dulski reżyseria: Wajda Andrzej, Polony Anna teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 stycznia 1979 |
Sen o Bezgrzesznej
Stefan Żeromski
postać: Gubernator Hans Hartwig von Beseler reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 sierpnia 1979 |
Queen Mary
Charles Dyer
forma twórczości: reżyseria teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
22 listopada 1979 |
Dziesięć portretów z czajką w tle
Antoni Czechow
postać: Eugeniusz Dorn reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
28 listopada 1980 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Osip reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
19 czerwca 1981 |
Aktorzy Teatru Starego w scenach i monologach z "Hamleta"
William Shakespeare
postać: Polonius reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
1 kwietnia 1982 |
Mord w katedrze
Thomas Stearns Eliot
postać: Arcybiskup Tomasz Becket reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
19 czerwca 1982 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Agamemnon reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
7 lipca 1982 |
Mątwa
Witkiewicz Stanisław Ignacy
forma twórczości: role (Fest.Dwóch Światów Spoleto) teatr: za granicą
|
30 kwietnia 1983 |
Życie jest snem
Pedro Calderon de la Barca
postać: Basilio reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
2 lipca 1983 |
Z życia glist
Per Olov Enquist
postać: Johan Ludvig Heiberg reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
20 stycznia 1984 |
Antygona
Sofokles
postać: Terezjasz reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
13 września 1984 |
Don Carlos infant Hiszpanii
Friedrich Schiller
postać: Filip II reżyseria: Adamik Laco teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
18 stycznia 1986 |
Woyzeck
Georg Büchner
postać: Kapitan reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 stycznia 1986 |
Termopile Polskie
Tadeusz Miciński
postać: Suworow reżyseria: Babicki Krzysztof teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
21 czerwca 1986 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Cześnik Raptusiewicz reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 grudnia 1988 |
Kolacja na cztery ręce
Paul Barz
postać: Jan Sebastian Bach reżyseria: Jasiński Krzysztof teatr: Teatr STU, Kraków
|
11 czerwca 1989 |
Słuchaj, Izraelu!
Jerzy S. Sito
postać: Auerswald reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
30 czerwca 1989 |
Hamlet (IV)
William Shakespeare
postać: Poloniusz reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
9 lutego 1991 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Rzecznicki reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
1 czerwca 1991 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Wernyhora reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
20 marca 1992 |
Jaskinia filozofów
Zbigniew Herbert
postać: Sokrates reżyseria: Malak Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
17 maja 1992 |
Tak zwana ludzkość w obłędzie
Jerzy Grzegorzewski
postać: Dyrektor teatru reżyseria: Grzegorzewski Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 grudnia 1992 |
Rękopis znaleziony w Saragossie
Jan Potocki
postać: Pandesowna reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 kwietnia 1994 |
Rozmowy przy wycinaniu lasu
Stanisław Tym
postać: Macuga reżyseria: Jasiński Krzysztof teatr: Teatr STU, Kraków
|
28 maja 1994 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Tobiasz reżyseria: Polony Anna teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
27 marca 1996 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Radost (gościnnie) reżyseria: Bińczycki Jerzy teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
27 marca 1996 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
9 czerwca 1996 |
Zatrudnimy starego klowna
Matei Visniec
postać: Peppino reżyseria: Warlikowski Krzysztof teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
15 grudnia 1996 |
Peer Gynt
Ibsen Henrik
postać: Odlewacz guzików reżyseria: Fiedor Marek teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
29 czerwca 1997 |
Faust
Johann Wolfgang Goethe
postać: Pan reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
25 stycznia 1998 |
Kraksa
Friedrich Dürrenmatt
postać: Prokurator reżyseria: Obara Tomasz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 czerwca 1998 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Escalus reżyseria: Bradecki Tadeusz teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|