Artykuły

Poznań. Józefowicz wyreżyseruje operę Watersa?

Światowa premiera opery lidera Pink Floyd, Rogera Watersa [na zdjęciu], może odbyć się w Poznaniu. Według planów, przedstawienie "Ca ira" wystawionoby w 50 rocznicę Czerwca 56.

Waters zaakceptował wstępnie poznańską propozycję - powiedział Radiu Merkury po rozmowach w Rzymie z menedżerami muzyka prezydent Poznania. Jak dodał Ryszard Grobelny, Rogerowi Watersowi spodobała się ta okazja. Reżyserem spektaklu ma być szef warszawskiego Studio Buffo - Janusz Józefowicz. W Rzymie był też dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu Sławomir Pietras - to jego artyści prawdopodobnie wcielą się w bohaterów opery.

Goście zobaczyli w stolicy Włoch koncertową premierę opery Watersa. W Poznaniu miałaby się odbyć światowa premiera już pełnego przedstawienia operowego. Mówi się o przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Według założeń, byłby to spektakl plenerowy, niewykluczone, że zrealizowany na terenie poznańskich targów. Później opera "Ca ira" weszłaby na stałe do reprertuaru Teatru Wielkiego.

Szczegóły wydarzenia strony będą ustalać w najbliższych tygodniach. Opera "Ca ira" jest ostrzeżeniem przed władzą pełną pychy i arogancją rządzących.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji