2 grudnia 1924 |
Skalmierzanki
Jan Nepomucen Kamiński
postać: Kuba reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
12 stycznia 1925 |
Pasterka wśród wilków
Gheon Henryk
postać: Żebrak reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
5 lutego 1925 |
Bandurka
Leon Schiller
postać: Kelner reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
5 lutego 1925 |
Bandurka
Leon Schiller
postać: Pasterz reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
5 lutego 1925 |
Bandurka
Leon Schiller
postać: Ułan Małgorzatki reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
6 marca 1925 |
Kniaź Patiomkin
Tadeusz Miciński
postać: Feldman reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
29 kwietnia 1925 |
Złoty płaszcz
Harry Benrimo, George Hazelton
postać: Rekwizytor reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
9 czerwca 1925 |
Żołnierz królowej Madagaskaru
Stanisław Dobrzański
postać: Woźny reżyseria: Kochanowicz Jan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
27 czerwca 1925 |
Śpiewak własnej niedoli
Dymow Józef
postać: Kaleka reżyseria: Bonecki Jan Mieczysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
16 września 1925 |
Jak wam się podoba
William Shakespeare
postać: Jakub de Bois reżyseria: Schiller Leon, Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
13 listopada 1925 |
Achilleis
Stanisław Wyspiański
postać: Ajas reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
13 listopada 1925 |
Achilleis
Stanisław Wyspiański
postać: Deifobos reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
23 grudnia 1925 |
Ciotunia
Aleksander Fredro
postać: Zdzisław reżyseria: Leszczyńska Honorata teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
2 stycznia 1926 |
Codziennie o piątej
Hennequin Maurice,Veber Pierre
postać: Komisarz policji reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
22 stycznia 1926 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Stiepan Iwanowicz Korobkin reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
5 marca 1926 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Grześ reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
5 marca 1926 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Zagozda reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 września 1926 |
Róża
Żeromski Stefan
postać: Bożyszcze reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
19 października 1926 |
Dzieje grzechu
Stefan Żeromski
postać: Student reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
10 grudnia 1926 |
Car Paweł I
Dymitr Mereżkowski
postać: Pułk. Argamakow reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 grudnia 1926 |
Zaczarowana królewna
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Doktor I reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 grudnia 1926 |
Zaczarowana królewna
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Pan Twardowski reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 lutego 1927 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Jan reżyseria: Zbyszewski Feliks teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
31 marca 1927 |
Vox populi
Tadeusz Ulanowski
postać: Suchy reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
18 maja 1927 |
Wieża Babel
Antoni Słonimski
postać: Robotnik reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 czerwca 1927 |
Samuel Zborowski
Juliusz Słowacki
postać: Mędrzec I reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
24 czerwca 1927 |
Samuel Zborowski
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
7 lipca 1927 |
Panna Flûte
Georges Berr
postać: Dziennikarz reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
14 września 1927 |
Książę Niezłomny
Słowacki Juliusz
postać: Alfons reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
23 września 1927 |
Panna Flute
Berr Georges, Verneuil Louis
postać: Dziennikarz reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
30 września 1927 |
Kredowe koło
Chińska legenda Klabunda
postać: Żołnierz III reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
14 października 1927 |
Królowa Biarritz
Hennequin M., Coolus R.
postać: Preston reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
28 października 1927 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Ksiądz Lwowicz reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
28 października 1927 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Starosta reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
28 października 1927 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Starzec reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
27 listopada 1927 |
Czarodziejska fujarka
Porazińska Janina
postać: Kruk reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
10 grudnia 1927 |
Wyzwolenie
Wyspiański Stanisław
postać: Geniusz reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
7 stycznia 1928 |
Asekuracja wierności
Guitry Sacha
postać: Gaston reżyseria: Ziembiński Włodzisław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
14 kwietnia 1928 |
Święto kwitnienia wiśni
Klabund
postać: Pielgrzym trzeci reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
25 kwietnia 1928 |
Don Juan Tenorio
Zorrilla Jose
postać: Don Rafael de Avellaneda reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
3 maja 1928 |
Zemsta
Fredro Aleksander
postać: Śmigalski reżyseria: Szpakiewicz Mieczysław teatr: Teatr Miejski, Łódź
|
13 października 1928 |
Tamten
Gabriela Zapolska
postać: Botkin reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
23 października 1928 |
Car Paweł I
Dymitr Mereżkowski
postać: Aleksander reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
11 listopada 1928 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
29 listopada 1928 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Car reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
17 stycznia 1929 |
Murzyn warszawski
Antoni Słonimski
postać: Mariusz reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
5 lutego 1929 |
Krąg interesów
Jacinto Benavente
postać: Leondro reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
19 marca 1929 |
Przyjaciele
Aleksander Fredro
postać: Czesław reżyseria: Trzciński Teofil teatr: Teatr Reduta, Wilno
|
5 grudnia 1931 |
Elżbieta królowa Anglii
Ferdinand Bruckner
postać: Southampton reżyseria: Węgierko Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
22 stycznia 1932 |
Niezwykła podróż
Sutton Vane
forma twórczości: role reżyseria: Ordyński Ryszard, Osterwa Juliusz teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
12 lutego 1932 |
Defraudanci
Walentyn Katajew
postać: Aloszka reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 lutego 1932 |
Defraudanci
Walentyn Katajew
postać: Konduktor reżyseria: Zelwerowicz Aleksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 stycznia 1933 |
Dobra wróżka
Ferenc Molnár
forma twórczości: role teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
19 kwietnia 1934 |
Pieśń o czynie
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Maska teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
1 maja 1934 |
Czwarty do brydża
Adam Grzymała-Siedlecki
postać: Swan reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
6 października 1934 |
W małym domku
Tadeusz Rittner
forma twórczości: role reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
5 listopada 1934 |
Bohater narodowy
.
postać: Konrad reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
5 listopada 1934 |
Bohater narodowy
.
forma twórczości: układ tekstu, wybór tekstu reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
5 listopada 1934 |
Zwyciężyłem kryzys
Paul Vulpius
forma twórczości: role reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
10 stycznia 1935 |
Wieczne pióro
Fodor Władysław
postać: Rudolf Rundt reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Instytut Reduty, Warszawa
|
3 lutego 1935 |
Kwadratura koła
Walentyn Katajew
forma twórczości: role teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
8 marca 1935 |
Biała sowa
Andrzej Rybicki
postać: Jerzy reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
28 lutego 1937 |
Japoński rower
Tadeusz Chrzanowski
postać: Zbigniew reżyseria: Chrzanowski Tadeusz teatr: Teatr Nowy im. Heleny Modrzejewskiej, Poznań
|
12 marca 1937 |
Portret Łukasza
Jerzy Zawieyski
postać: Achilles teatr: Teatr Nowy im. Heleny Modrzejewskiej, Poznań
|
3 kwietnia 1937 |
Profesja pani Warren
George Bernard Shaw
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy im. Heleny Modrzejewskiej, Poznań
|
16 stycznia 1938 |
Wytworny szachraj
Jerzy Szaniawski
postać: Jaszczołt reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
1 maja 1938 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Przełęcki reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
1 maja 1938 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Zabrzeziński reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Zespół Objazdowy Reduty
|
29 kwietnia 1941 |
Znajda
Roman Niewiarowicz
postać: Stefan Roczyński reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
17 listopada 1942 |
Znajda
Roman Niewiarowicz
postać: Stefan Roczyński reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
7 kwietnia 1951 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Diafory reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
11 lipca 1951 |
Jacht Paradise
Roman Hussarski, Stanisław Lem
postać: Generał reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
7 grudnia 1951 |
Przyjaciele
Uspieński Andrzej
postać: Andzrej Wołoszyn reżyseria: Urbański Zygmunt teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
19 czerwca 1952 |
Łaska królewska
Zidarow Kamen
postać: Pułkownik Harbow reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 października 1952 |
Kandida
George Bernard Shaw
postać: James reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 maja 1953 |
Szczęście Frania
Perzyński Włodzimierz
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 sierpnia 1953 |
Droga do Czarnolasu
Aleksander Maliszewski
postać: Andrzej Patrycy Nidecki reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
16 grudnia 1953 |
Barbarzyńcy
Maksym Gorki
postać: Monachow Maurycy Osipowicz reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 marca 1954 |
Dom lalki (Nora)
Henrik Ibsen
postać: Doktor Rank reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 lutego 1955 |
Grzech
Stefan Żeromski
postać: Jaskrowicz reżyseria: Lubicz-Lisowski Juliusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 lutego 1955 |
Grzech
Stefan Żeromski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
3 maja 1955 |
Lisie gniazdo
Lillian Hellman
postać: Mr. Marshall reżyseria: Kobryński Łazarz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
1 października 1955 |
Chory z urojenia
Molière
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Lubicz-Lisowski Juliusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
|
29 października 1955 |
Konkury
Piechal Marian
forma twórczości: reżyseria teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
|
15 stycznia 1956 |
Mariusz
Pagnol Marcel
forma twórczości: reżyseria teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
|
3 marca 1956 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
forma twórczości: reżyseria teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
|
28 kwietnia 1956 |
Przyjaciele
Uspienski Andrzej
forma twórczości: reżyseria teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
|
12 lipca 1956 |
Pan Geldhab
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
|
16 września 1956 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
postać: Jerzy Duval reżyseria: Lisowski Juliusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
|
16 września 1956 |
Dama kameliowa
Aleksander Dumas (syn)
forma twórczości: reżyseria teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny, Koszalin
|
22 marca 1957 |
Panna Nitouche
Florimond Herve
postać: Major reżyseria: Lubicz-Lisowski Juliusz teatr: Poznańska Komedia Muzyczna, Poznań
|
22 marca 1957 |
Panna Nitouche
Florimond Herve
forma twórczości: reżyseria teatr: Poznańska Komedia Muzyczna, Poznań
|
19 marca 1964 |
Ścieżka zbawienia
Andrade Jorge
postać: Mężczyzna z gromady reżyseria: Ziembiński Zbigniew teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
21 stycznia 1968 |
Nitouche
Herve Florimond
forma twórczości: reżyseria i inscenizacja teatr: Teatr Muzyczny, Szczecin
|
31 października 1978 |
Dziady część III i Ustęp
Adam Mickiewicz
postać: Stary Polak reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
31 października 1978 |
Dziady część III i Ustęp
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
4 maja 1979 |
Nasza patetyczna
Gontarz Ryszard
postać: Spychała reżyseria: Brzozowicz Wojciech teatr: Estrada Stołeczna, Warszawa
|
23 czerwca 1981 |
Amadeusz
Peter Shaffer
forma twórczości: role reżyseria: Polański Roman teatr: Teatr na Woli, Warszawa
|
12 marca 1987 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Starzec reżyseria: Englert Jan teatr: Teatr Polski, Warszawa
|