9 października 1964 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Prolog reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
9 października 1964 |
Lilla Weneda
Juliusz Słowacki
postać: Ślaz reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
15 stycznia 1965 |
Wizyta starszej pani
Friedrich Dürrenmatt
postać: Czwarty obywatel miasta Güllen reżyseria: Górkiewicz Mieczysław teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
19 listopada 1965 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Jasiek reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
19 listopada 1965 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Widmo reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
29 stycznia 1966 |
Śmierć Tarełkina
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Kandyd Kastorowicz Tarełkin reżyseria: Krakowski Wojciech teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
29 stycznia 1966 |
Śmierć Tarełkina
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Siła Silicz Kopyłow reżyseria: Krakowski Wojciech teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
17 listopada 1966 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Łatka reżyseria: Dobrowolski Andrzej teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
11 marca 1967 |
Volpone
Ben Jonson
postać: Mosca reżyseria: Grywałd Zdzisław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
29 września 1967 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Lord Grey reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
29 września 1967 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Sir James Blount reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
3 grudnia 1967 |
Wujaszek Wania
Czechow Antoni
postać: Michał Lwowicz Astrow reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
23 lutego 1968 |
Pan Wokulski
Bolesław Prus
postać: Julian Ochocki reżyseria: Kołogórska Ewa teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
12 maja 1968 |
Hedda Gabler
Henrik Ibsen
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
12 maja 1968 |
Hedda Gabler
Henrik Ibsen
postać: Eilert Lövborg reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
20 września 1968 |
Antygona
Sofokles
postać: Strażnik reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
30 października 1968 |
Pojedynek
Bajdżijew Mar
postać: Azis reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
14 lutego 1969 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Hołysz reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
14 lutego 1969 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Maska reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
18 kwietnia 1969 |
Mimika
Bogusławski Wojciech
forma twórczości: role reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr „13 Muz”, Szczecin
|
18 kwietnia 1969 |
Mimika
Bogusławski Wojciech
forma twórczości: adaptacja z M.Chwalibóg, T.Worono reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr „13 Muz”, Szczecin
|
20 kwietnia 1969 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Pierwszy reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
12 września 1969 |
Sonnenbruchowie
Leon Kruczkowski
postać: Gefreiter reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
12 września 1969 |
Sonnenbruchowie
Leon Kruczkowski
postać: Willi reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
21 listopada 1969 |
Maskarada
Iwaszkiewicz Jarosław
postać: Pułkownik Danzas reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
21 listopada 1969 |
Maskarada
Iwaszkiewicz Jarosław
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
10 maja 1970 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Poeta reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
21 lipca 1970 |
Wkrótce nadejdą bracia
Krasiński Janusz
postać: Gość I reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
7 lutego 1971 |
Tragiczne dzieje Doktora Fausta
Christopher Marlowe
postać: Mefistofeles reżyseria: Korzeniewski Bohdan teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
14 marca 1971 |
Żegnaj, Judaszu
Ireneusz Iredyński
postać: Judasz reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
29 kwietnia 1971 |
Biesy
Fiodor Dostojewski
postać: Tichon reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
12 czerwca 1971 |
Szewcy
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Józef Tempe-Strażnik reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
3 października 1971 |
Wszystko dobre, co się dobrze kończy
William Shakespeare
postać: Książę Florencji reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
8 lipca 1972 |
Na czworakach
Tadeusz Różewicz
postać: Dr Racapan reżyseria: Kreczmar Jerzy teatr: Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków
|
16 września 1973 |
Monologi z "Armii konnej"
Izaak Babel
forma twórczości: role reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
2 lutego 1974 |
Mimika
Bogusławski Wojciech
forma twórczości: reżyseria i adaptacja z M.Chwalibóg,... teatr: Teatr Ziemi Krakowskiej im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
15 lutego 1975 |
Noc wigilijna
Andrzej Kozak
postać: Diak reżyseria: Kozak Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
30 października 1976 |
Matki - madonny nasze
Rutkowska Krystyna
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
19 grudnia 1976 |
Nasza patetyczna
Bijata Jan
postać: Naczelnik reżyseria: Filipski Ryszard teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
19 marca 1977 |
Premia
Aleksander Gelman
postać: Borysiak reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
19 marca 1977 |
Premia
Aleksander Gelman
forma twórczości: współpraca reżyserska reżyseria: Poręba Bohdan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
2 kwietnia 1977 |
Mimika
Bogusławski Wojciech
forma twórczości: adaptacja z M.Chwalibóg, T.Worono reżyseria: Strama Jacek teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
29 października 1977 |
Ballada w czerwieni
Borys Ławreniew
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
12 listopada 1977 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Poloniusz reżyseria: Ulewicz Wacław teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
12 listopada 1978 |
Róża
Stefan Żeromski
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
12 listopada 1978 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Naczelnik reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
8 kwietnia 1979 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Kuleszanka Zofia teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
4 lipca 1979 |
Największa świętość
Ion Druce
postać: Kelin Ababij reżyseria: Budkiewicz Jan teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
21 grudnia 1979 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1979 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
postać: Powstaniec z 1863 reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 czerwca 1980 |
Nadspodziewany początek bankietu
Jacek Stwora
postać: Lekarz reżyseria: Budkiewicz Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 grudnia 1980 |
Mimika, czyli nauka sztuki scenicznej
Wojciech Bogusławski
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Strama Jacek teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 stycznia 1981 |
Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 maja 1981 |
Ostatni zajazd na Litwie (Pan Tadeusz)
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 października 1981 |
Awantura w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Padron Fortunato reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar, Wojtyszko Maciej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 listopada 1981 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Ksiądz Marek reżyseria: Bednarz Aleksander teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 stycznia 1982 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria, układ tekstu reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
20 listopada 1982 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 lutego 1983 |
Rozmowy z katem
Kazimierz Moczarski
postać: Moczarski reżyseria: Budkiewicz Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 października 1983 |
Ludojadka
Iwan Radojew
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 stycznia 1984 |
Betleem polskie
Lucjan Rydel
forma twórczości: reżyseria, układ tekstu reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr na Targówku, Warszawa
|
24 marca 1984 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Wielki książę reżyseria: Wilkoński Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 czerwca 1984 |
Bal w Operze
Julian Tuwim
forma twórczości: role reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 czerwca 1984 |
Bal w Operze
Julian Tuwim
forma twórczości: reżyseria, układ tekstu reżyseria: Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
12 stycznia 1985 |
Czas nasturcji
Barbara Wachowicz
postać: Stanisław Przybyszewski reżyseria: Głuszczak Bohdan, Ulewicz Wacław teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 kwietnia 1985 |
Parady
Jan Potocki
postać: Kasander reżyseria: Malak Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1985 |
Ucieczka
Michaił Bułhakow
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 marca 1986 |
Pieszo
Sławomir Mrożek
postać: Superiusz reżyseria: Grabowski Mikołaj teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 czerwca 1986 |
Jak się kochają w niższych sferach
Alan Ayckbourn
postać: Frank Foster reżyseria: Krygier Matylda teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 czerwca 1987 |
Baśń o rycerzu Gotfrydzie
Halina Górska
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
24 stycznia 1988 |
Opowieść wigilijna
Charles Dickens
forma twórczości: adaptacja reżyseria: Stankovski Vojo teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1988 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Łatka reżyseria: Witkiewicz Kazimierz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 października 1988 |
Dzień gniewu
Roman Brandstaetter
postać: Born, SS Sturmbannfuhrer reżyseria: Bobrowska Romana, Giżycki Henryk teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 października 1988 |
Dzień gniewu
Roman Brandstaetter
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 marca 1989 |
Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim
Mikołaj z Wilkowiecka
postać: Jan Baptysta reżyseria: Malak Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 marca 1989 |
Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim
Mikołaj z Wilkowiecka
postać: Prologus reżyseria: Malak Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 lutego 1990 |
Atest
Pavel Kohout
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
17 lutego 1990 |
Degrengolada
Pavel Kohout
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
6 listopada 1995 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Firma Teatralna Tespis, Kraków
|
14 grudnia 1996 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Orgon reżyseria: Obara Tomasz teatr: Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Kraków
|