8 czerwca 1951 |
Nikt mnie nie zna
Aleksander Fredro
postać: Kasper reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
8 grudnia 1951 |
Warszawski wodewil
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Woźny reżyseria: Szubert Kazimierz teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
11 kwietnia 1953 |
Awantury w Chioggi
Carlo Goldoni
postać: Isidoro reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr Młodego Widza, Kraków
|
16 grudnia 1953 |
Barbarzyńcy
Maksym Gorki
postać: Gołowastikow Pawlin Sawieliewicz reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 kwietnia 1954 |
Nie igra się z miłością
Alfred de Musset
postać: Baron reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
9 lipca 1954 |
Fantazy
Słowacki Juliusz
postać: Lokaj Idalii reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
23 października 1954 |
Panna bez posagu
Aleksander Ostrowski
postać: Julij Kapitonycz Karandyszow reżyseria: Kobryński Łazarz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 lutego 1955 |
Grzech
Stefan Żeromski
postać: Józef reżyseria: Lubicz-Lisowski Juliusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
21 stycznia 1956 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Altum reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 maja 1956 |
Myszy i ludzie
John Steinbeck
postać: Gospodarz reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 września 1956 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Lucio reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 stycznia 1957 |
Jacobowsky i pułkownik
Franz Werfel
postać: Tragiczny Pan reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 marca 1957 |
Sługa dwóch panów
Carlo Goldoni
postać: Pantalon reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 lipca 1957 |
Nowy Don Kiszot czyli Sto Szaleństw
Aleksander Fredro
postać: Kmotr reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 października 1957 |
Imiona władzy
Jerzy Broszkiewicz
postać: 115 reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1957 |
O dwóch takich co ukradli księżyc
Kornel Makuszyński
postać: Zbójca Krwawakiszka reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 kwietnia 1958 |
Zaklinacz deszczu
Richard Nash
postać: H.C.Curry reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 listopada 1958 |
Stan oblężenia
Albert Camus
postać: Nada reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
13 marca 1959 |
Myszy i ludzie
John Steinbeck
postać: Candy reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 czerwca 1959 |
Geniusz sierocy
Maria Dąbrowska
postać: Poseł Czupurny reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
28 listopada 1959 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Romulus Augustus reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 lutego 1960 |
Dundo Maroje (Rzymska kurtyzana)
Marin Drżić
postać: Hugo Tedesko reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Przyboczny Aigistosa reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Sędzia reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 września 1960 |
Ponad wszystko, najokrutniejszy jest król
Nisim Aloni
postać: Pisarz reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1960 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Przewodniczący komisji reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1960 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Wędkarz reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1960 |
Radość z odzyskanego śmietnika
Jerzy Krasowski
postać: Rasiński reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 kwietnia 1961 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Bertolt Brecht
postać: Pan Puntila reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 czerwca 1961 |
Smok
Eugeniusz Szwarc
postać: Burmistrz reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1961 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: Lejzorek Rojtszwaniec reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Doktor reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Kruk reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
13 września 1962 |
Klatka
Bohdan Drozdowski
postać: Cyryl reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
13 września 1962 |
Kondukt
Bohdan Drozdowski
postać: Sołtys reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 listopada 1962 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
postać: Murumadarkos reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
22 grudnia 1962 |
Ten, który dotrzymuje słowa
Alfredo Dias Gomes
postać: Ze-Osiołek reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1963 |
Androkles i lew
George Bernard Shaw
postać: Androkles reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1963 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Ammos Fiedorowicz Łapkin-Tiapkin reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Profesor reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 marca 1964 |
Mistrz Piotr Pathelin
Anonim
postać: Sukiennik reżyseria: Kotas Ryszard teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 maja 1964 |
Śmierć na gruszy
Witold Wandurski
postać: Wyrobnik reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 lipca 1964 |
Antygona
Sofokles
postać: Strażnik reżyseria: Lipińska Olga teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 października 1964 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
postać: Gromiwój Czarnoksiężnik reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 października 1964 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
postać: Król Goździk reżyseria: Güntner Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
30 stycznia 1965 |
Puste pole
Tadeusz Hołuj
postać: Gość I reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
3 kwietnia 1965 |
Don Kichot
Miguel de Cervantes
postać: Sancho Pansa reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1965 |
Król Agis
Juliusz Słowacki
postać: Agezylausz reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
17 grudnia 1965 |
Misterium Buffo
Włodzimierz Majakowski
postać: Człowiek bez oka i nogi reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 lutego 1966 |
Lekarz mimo woli
Molière
postać: Sganarel reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 lipca 1966 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Belzebub reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 stycznia 1967 |
Żółta szlafmyca
Franciszek Zabłocki
postać: Czesław reżyseria: Bonacka Ewa teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 kwietnia 1967 |
Zygmuntowskie czasy
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Groński reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 maja 1968 |
Róża
Stefan Żeromski
postać: Malarz reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 czerwca 1968 |
Czarowna noc
Sławomir Mrożek
postać: Pan Kolega reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
30 listopada 1968 |
Ballada wigilijna, czyli jak Marek, Jan, Mateusz i Łukasz z Teatru Ludowego do Betlejem szli
Ernest Bryll
postać: Sierżant reżyseria: Jun Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
8 lutego 1969 |
Filip z prawdą w oczach
Janusz Krasiński
postać: Przewodniczący reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
13 kwietnia 1969 |
Otello, czyli tragedia szlachetnego Murzyna z Wenecji
William Shakespeare
postać: Brabancjo reżyseria: Hussakowski Bogdan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 czerwca 1969 |
Droga wiodła przez Narvik
Ksawery Pruszyński
postać: Gruda reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1969 |
Król Jan według Szekspira
Friedrich Dürrenmatt
postać: Pandulf reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
24 maja 1970 |
Ballada o tamtych dniach
Stefania Grodzieńska, Jerzy Jurandot
postać: Minister reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
4 listopada 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Papież reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
20 grudnia 1970 |
Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Miechodmuch reżyseria: Skotnicki Jan teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
27 lutego 1971 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Dyrektor I reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
24 kwietnia 1971 |
Świadkowie albo nasza mała stabilizacja
Tadeusz Różewicz
postać: Trzeci reżyseria: Komarnicki Lech teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 lipca 1971 |
Żołnierz i królewna
Hans Christian Andersen
postać: Król reżyseria: Jesionka Wojciech teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
10 listopada 1971 |
Sennik współczesny
Tadeusz Konwicki
postać: Szafir reżyseria: Krygier Waldemar teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 września 1972 |
Don Juan
Molière
postać: Franciszek reżyseria: zespół teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
29 września 1972 |
Końcówka
Samuel Beckett
postać: Nagg reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
9 grudnia 1972 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Bobczyński reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
1 czerwca 1973 |
Wesele. Tak jak było grane w teatrze krakowskim w roku 1901
Stanisław Wyspiański
postać: Żyd reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
6 października 1973 |
Kobiety święcą Tesmoforie
Arystofanes
postać: Prytan reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 marca 1974 |
Turandot czyli kongres wybielaczy
Bertolt Brecht
postać: Cesarz Chin reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
20 kwietnia 1974 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Ojciec reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
12 października 1974 |
Końcówka
Samuel Beckett
postać: Nagg reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
7 grudnia 1974 |
Opowieść zimowa
William Shakespeare
postać: Owczarz reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 lutego 1975 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Lindet reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
13 lutego 1975 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
forma twórczości: role reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 maja 1975 |
Peer Gynt
Henrik Ibsen
forma twórczości: role reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|