2 grudnia 1916 |
Dom wariatów
Wilhelm Jacoby, Carl Laufs
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
22 grudnia 1916 |
Milionowa spadkobierczyni
Julius Horst, Leo Stein
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
21 stycznia 1917 |
W roku 63
Andrzej Rumszyc
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
17 lutego 1917 |
Szpieg Napoleona
Michel Carré
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
24 lutego 1917 |
Wesele Fonsia
Ryszard Ruszkowski
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
10 marca 1917 |
Walka motyli
Hermann Sudermann
postać: Wilhelm Vogel teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
24 marca 1917 |
Czerwony pugilares
Ferenc Csepreghy
postać: Janesi teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
31 marca 1917 |
20 milionów posagu
Konstanty Tatarkiewicz
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
14 kwietnia 1917 |
Ciotka Karola
Brandon Thomas
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
29 grudnia 1917 |
Córka pułku
Gaetano Donizetti
forma twórczości: role reżyseria: Nawrocki Mieczysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
5 stycznia 1918 |
Chory z urojenia
Molière
forma twórczości: role reżyseria: Nawrocki Mieczysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
12 stycznia 1918 |
Gorąca krew
Leopold Krenn, Karl Lindau
postać: Fryzjer teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
19 stycznia 1918 |
Karpaccy górale
Józef Korzeniowski
forma twórczości: role reżyseria: Nawrocki Mieczysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
2 lutego 1918 |
Rewizor w Petersburgu
Mikołaj Gogol
forma twórczości: role reżyseria: Nawrocki Mieczysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
9 lutego 1918 |
Azya Tuhay-Beyowicz
Józef Nikodem Popławski
postać: Michał Wołodyjowski teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
19 lutego 1918 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Wurm reżyseria: Nawrocki Mieczysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
23 lutego 1918 |
Opieka wojskowa
Stanisław Bogusławski
forma twórczości: role reżyseria: Zbyszewski Feliks teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
16 marca 1918 |
Pod białym koniem
Oskar Blumenthal, Gustaw Kadelburg
postać: Kelner reżyseria: Zbyszewski Feliks teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
23 marca 1918 |
Podróż po Warszawie
Feliks Schober
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
23 kwietnia 1918 |
Dziesięciu z Pawiaka
Józef Ostoja-Sulnicki
forma twórczości: role teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
30 kwietnia 1918 |
Halszka z Ostroga
Józef Szujski
forma twórczości: role reżyseria: Nawrocki Mieczysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
28 czerwca 1919 |
Czartowska ława
Jan Kanty Galasiewicz
postać: Warchołek reżyseria: Kęcki Jan teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
4 lipca 1919 |
Dwie siostry z Pragi
Franciszek Dobrowolski
forma twórczości: role reżyseria: Nawrocki Mieczysław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
12 lipca 1919 |
Polak z dolarami
Cyryl Danielewski
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
4 października 1919 |
Lygia
James Barrett
postać: Glabryo reżyseria: Tatarkiewicz Marian teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
28 listopada 1919 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Gorczyński Bolesław teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
29 czerwca 1920 |
Złodziejka
Eugene Grangé, Lambert Thiboust
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Marian teatr: Teatr Praski, Warszawa
|
1 stycznia 1921 |
Królowa Korony Polskiej
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
11 listopada 1921 |
Okrężne
Józef Korzeniowski
postać: Wojtek reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
19 listopada 1921 |
Dziady
Adam Mickiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
31 grudnia 1921 |
Szopka polska
Artur Oppman (Or-Ot)
postać: Król III reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
7 stycznia 1922 |
Sowizdrzały
Witold Bunikiewicz
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław, Wodyński Józef teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
31 stycznia 1922 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
postać: Radowski reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 lutego 1922 |
Tamten
Gabriela Zapolska
postać: Agafonow reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
4 kwietnia 1922 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
3 maja 1922 |
Kościuszko pod Racławicami
Władysław Ludwik Anczyc
postać: Łykoszyn reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
24 maja 1922 |
Młody las
Jan Adolf Hertz
postać: Kiernicki reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
16 czerwca 1922 |
Maniuś
Maria Morozowicz-Szczepkowska
postać: Woźny pierwszy reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
29 czerwca 1922 |
Dzierżawca z Olesiowa
Zygmunt Przybylski
postać: Rafalski reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
9 września 1922 |
Gobelin
Walery Jastrzębiec
forma twórczości: role reżyseria: Śliwiński Ludwik teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
6 października 1922 |
Wędrowiec i kobieta
Maksymilian Weronicz
forma twórczości: role reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
2 grudnia 1922 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Adiutant reżyseria: Gorczyński Bolesław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
30 grudnia 1922 |
Eros i Psyche
Jerzy Żuławski
postać: Filozof reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
23 marca 1923 |
Kopciuszek
Adolf Walewski
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
14 kwietnia 1923 |
Faworyci króla
Tadeusz Frenkiel, Jerzy Wójcicki
postać: Guarini reżyseria: Ryszkowski Władysław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
2 maja 1923 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
forma twórczości: role reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
25 maja 1923 |
Otchłań
Tadeusz Konczyński
postać: Hilary Wronek reżyseria: Ryszkowski Władysław, Konczyński Tadeusz teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
13 listopada 1923 |
Piękna żonka
Michał Bałucki
postać: Filip reżyseria: Nowacki Janusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
24 listopada 1923 |
Złodziej i jego mecenas
Alfred Halm, Ferenc Molnár
postać: Wright reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
22 stycznia 1924 |
Zazdrość
Michaił Arcybaszew
forma twórczości: role reżyseria: Bay-Rydzewski Marcin teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
9 lutego 1924 |
Carewicz
Gabriela Zapolska
postać: Prezes ministrów reżyseria: Nowacki Janusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
13 marca 1924 |
Dziewczę w chaty za wsią
Jan Kanty Galasiewicz, Helena Mellerowa
forma twórczości: role teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
29 maja 1924 |
Stare Miasto
Franciszek Dominik
forma twórczości: role teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
26 lipca 1924 |
Wampiry
W. Krzyżanowski
forma twórczości: role reżyseria: Orłowski Tadeusz teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
11 września 1924 |
Podróż po Warszawie
Feliks Schober
postać: Szmul reżyseria: zespół teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
23 października 1924 |
Opowieść zimowa
William Shakespeare
postać: Pajac reżyseria: Kochanowicz Jan, Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
6 marca 1925 |
Kniaź Patiomkin
Tadeusz Miciński
postać: Doktor Smirnow reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
6 marca 1925 |
Kniaź Patiomkin
Tadeusz Miciński
postać: Gubernator reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Warszawa
|
9 czerwca 1925 |
Krakowskie zuchy
Stefan Turski
forma twórczości: role reżyseria: Zbierzyński Czesław teatr: Teatr im. Aleksandra Fredry, Warszawa
|
23 września 1926 |
Przebojem
Walery Jastrzębiec, Jelly, Jan Stanisław Mar, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Eldorado, Warszawa
|
8 października 1926 |
Dobrze jest
Beka, Hal, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Eldorado, Warszawa
|
21 października 1926 |
Kto za to płaci?
Beka, Jelly, Jerzy Nel, Tadeusz Sęp-Orłowski, Wotowski
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Eldorado, Warszawa
|
5 listopada 1926 |
Lot Warszawa-Tokio-Kłaki-Dudy
Lel, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
15 stycznia 1927 |
Spiskowcy
Lel, Jerzy Nel, Palmel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
12 lutego 1927 |
Bo właśnie w nocy
Benedykt Hertz, Lel, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
18 maja 1927 |
Dorosłym wstęp wzbroniony
Lel, Jerzy Nel, Tadeusz Sęp-Orłowski
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
16 czerwca 1927 |
Na fali 1111
Lel, Jerzy Nel
forma twórczości: role reżyseria: Jastrzębiec Walery teatr: Olimpia, Warszawa
|
10 października 1930 |
Młody las
Jan Adolf Hertz
postać: Sarniński reżyseria: Bednarczyk Antoni teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 grudnia 1932 |
Daniel
Stanisław Wyspiański
postać: Mocarz reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
20 marca 1933 |
Strajk zbrodni
Stanisław Bohdan Kulesza
postać: Rudy reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
1 kwietnia 1933 |
Krzyczcie, Chiny!
Siergiej Tretjakow
postać: Misjonarz reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Nowe Ateneum, Warszawa
|
31 maja 1933 |
Boston
Bernhard Blume
postać: Hotchman teatr: Studio Teatralne im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
31 maja 1933 |
Boston
Bernhard Blume
postać: II dozorca teatr: Studio Teatralne im. Stefana Żeromskiego, Warszawa
|
14 października 1933 |
Borys Sawinkow
Izrael Jozue Singer
postać: Baron Makino reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
14 października 1933 |
Borys Sawinkow
Izrael Jozue Singer
postać: Generał II reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
21 kwietnia 1934 |
Karykatury
Jan August Kisielewski
forma twórczości: role reżyseria: zespół teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
14 września 1934 |
Pani X
Alexandre Bisson
postać: Perrisard reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
14 września 1934 |
Ułani księcia Józefa
L. Mazur
postać: Marian Przyziemski reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
27 października 1934 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Pagatowicz teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
20 listopada 1934 |
Typ A
Maria Morozowicz-Szczepkowska
forma twórczości: role reżyseria: Modrzewska Zofia teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
3 stycznia 1935 |
Niebieskie migdały
Hans Chlumberg
forma twórczości: role reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
26 stycznia 1935 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
forma twórczości: role teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
1 lutego 1935 |
W cukierence
Ferenc Molnár
postać: Komisarz policji reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
11 maja 1935 |
Mądra mama
Laszlo Lajtha
forma twórczości: role reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Ateneum, Warszawa
|
18 października 1938 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Bukański reżyseria: Osterwa Juliusz teatr: Instytut Reduty, Warszawa
|
25 marca 1939 |
Haneczka i duch
Adam Bunsch
postać: Proboszcz reżyseria: Janowski Stanisław teatr: Instytut Reduty, Warszawa
|