30 kwietnia 1949 |
Młoda Gwardia
Aleksander Fadiejew
forma twórczości: role reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Wojska Polskiego, Łódź
|
26 listopada 1949 |
Ostatnie dni
Bułhakow Michaił
postać: II gwardzista reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
21 stycznia 1950 |
Młoda gwardia
Aleksander Fadiejew
postać: Eugeniusz Stachowicz reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
31 grudnia 1951 |
Pociąg do Marsylii
Krzysztof Gruszczyński
postać: Nicolas reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
2 kwietnia 1952 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Józek reżyseria: Warmiński Janusz teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
19 kwietnia 1952 |
Król i aktor
Brandstaetter Roman
postać: Corticelli reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
12 lipca 1952 |
Lalka
Bolesław Prus
postać: Klejn reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
19 lipca 1952 |
Zbiegowie
Halina Auderska
postać: Kuba reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
7 listopada 1952 |
Pociąg pancerny
Iwanow Wsiewołod
postać: Robotnik; Sjerioża reżyseria: Zespół pod kier.L.Schillera teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 marca 1953 |
Polacy nie gęsi
Morstin Ludwik Hieronim
postać: Kacper reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
30 maja 1953 |
Sprawiedliwi ludzie
Brandys Kazimierz
postać: Ziętka reżyseria: Bardini ALeksander teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
29 stycznia 1954 |
Lubow Jarowaja
Konstanty Treniew
postać: Czyściciel butów reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Polski, Warszawa
|
30 kwietnia 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Karol Jurkiewicz reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza, Warszawa
|
13 października 1955 |
Studencka miłość
Dychawiczny Włodzimierz
postać: Kot reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
6 kwietnia 1956 |
Słowo o Jakubie Szeli
Bruno Jasieński
forma twórczości: role reżyseria: Siemion Wojciech teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
10 października 1956 |
Ostatnia noc
Skowroński Zdzisław
postać: August Chevalier reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
15 stycznia 1957 |
Farsa o mistrzu Pathelinie
Anonim
postać: Pastuch reżyseria: Bujański Jerzy Ronard teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
6 maja 1957 |
Boy
Tadeusz Boy-Żeleński
forma twórczości: role reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
6 maja 1957 |
Boy
Tadeusz Boy-Żeleński
postać: Bukacki reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
6 maja 1957 |
Boy
Tadeusz Boy-Żeleński
forma twórczości: role reżyseria: Koszutska Olga teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
29 czerwca 1957 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Jack reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Młodej Warszawy, Warszawa
|
23 listopada 1957 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Paź reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
25 stycznia 1958 |
Umówiony dzień
Janusz Teodor Dybowski
postać: Bronek reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
25 stycznia 1958 |
Umówiony dzień
Janusz Teodor Dybowski
postać: Zenek reżyseria: Strzelecki Czesław teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
29 maja 1958 |
Bolesław Śmiały. Skałka (fragmenty)
Stanisław Wyspiański
postać: Wieść I reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
29 maja 1958 |
Bolesław Śmiały. Skałka (fragmenty)
Stanisław Wyspiański
postać: Ksiądz reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
1 czerwca 1958 |
Wesołej zabawy
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
7 listopada 1958 |
Frantik, skarb i piraci
Franciszek Pilarz
postać: Bob reżyseria: Stok Zbigniew teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
11 lutego 1959 |
Taka miłość
Pavel Kohout
postać: Milan Stibor reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
26 kwietnia 1959 |
O krasnoludkach i o sierotce Marysi
Maria Konopnicka
postać: Półpanek reżyseria: Szancer Jan Marcin teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
21 stycznia 1960 |
Latające talerze lądują na ziemi
Gunther Weisenborn
postać: Walt reżyseria: Cygler Tadeusz teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
21 maja 1960 |
Szatan z VII klasy
Kornel Makuszyński
postać: Staszek Burski reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
25 listopada 1960 |
Nigdy więcej
.
postać: Oficer niemiecki reżyseria: Różbicka Ewa teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
28 stycznia 1961 |
Sto dni małżeństwa
Gergely Marta
postać: Dijosz reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Klasyczny, Warszawa
|
31 grudnia 1961 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Ślizakowski reżyseria: Słotwiński Józef teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
30 czerwca 1962 |
Wszystkie mity dozwolone
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Buffo „Syrena”, Warszawa
|
25 stycznia 1963 |
Jego ekscelencja
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Jan Przemian reżyseria: Dziewoński Edward teatr: Teatr Buffo „Syrena”, Warszawa
|
14 czerwca 1963 |
Było nie było
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: zespół teatr: Teatr Buffo „Syrena”, Warszawa
|
14 czerwca 1963 |
Było nie było
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: zespół teatr: Teatr Buffo „Syrena”, Warszawa
|
29 stycznia 1966 |
Inne czasy, czyli 20 lat później
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Szpakowicz Czesław teatr: Teatr Buffo „Syrena”, Warszawa
|
5 czerwca 1966 |
Pani prezesowa
Maurice Hennequin, Pierre Veber
postać: Franciszek reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr Buffo „Syrena”, Warszawa
|
18 czerwca 1967 |
Bujamy wśród gwiazd, czyli jak się doi kozę
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Stanisławska Stanisława teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
27 lutego 1969 |
Róbmy coś
Gozdawa Z., Stępień W>
forma twórczości: role reżyseria: Stanisławska Stanisława teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
21 czerwca 1969 |
Lord z walizki
Oscar Wilde
postać: Algernon Moncrieff reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
21 czerwca 1969 |
Lord z walizki
Oscar Wilde
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Tobiasz Zdzisław teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
18 stycznia 1970 |
Nasze szaleństwo
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Stanisławska Stanisława teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
15 listopada 1970 |
Ćwierć za kominem
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Dziewoński Edward teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
15 listopada 1970 |
Ćwierć za kominem
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Dziewoński Edward teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
28 kwietnia 1973 |
Miasto cudów
Widowisko muzyczne
forma twórczości: role reżyseria: Marso Jadwiga teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
23 lutego 1974 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Pan Michaś reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
20 lipca 1974 |
Oby nam się
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Książę Kornwalii reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
20 lipca 1974 |
Oby nam się
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Czeski Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
13 czerwca 1976 |
Latające dziewczęta
Camoletti Marc
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Brusikiewicz Kazimierz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
13 czerwca 1976 |
Latające dziewczęta
Camoletti Marc
postać: Robert reżyseria: Brusikiewicz Kazimierz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
16 lipca 1977 |
Taaaka ryba!!!
Bricaire J.J., Lasaygues M.
postać: Maurycy; Plisson reżyseria: Brusikiewicz Kazimierz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
16 lipca 1977 |
Taaaka ryba!!!
Bricaire J.J., Lasaygues M.
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Brusikiewicz Kazimierz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
18 czerwca 1978 |
Skok do łóżka
Cooney Ray, Chapman John
postać: Filip Sebastien reżyseria: Brusikiewicz Kazimierz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
5 lipca 1980 |
Warto byś wpadł
Groński R.M., Marianowicz A.
postać: Narcyz reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
27 lutego 1981 |
Dobry wojak Szwejk
Jaroslav Hašek
postać: Generał reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
27 lutego 1981 |
Dobry wojak Szwejk
Jaroslav Hašek
postać: Pułkownik reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
8 września 1982 |
Madame Sans-Gene
Antoni Marianowicz, Janusz Minkiewicz
postać: Pan reżyseria: Gruza Jerzy teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
8 września 1982 |
Madame Sans-Gene
Antoni Marianowicz, Janusz Minkiewicz
postać: Paryżanin reżyseria: Gruza Jerzy teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
23 lutego 1987 |
Szalone lata
Witold Filler, Jerzy Kleyny, Jonasz Kofta, Czesław Majewski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
23 lutego 1987 |
Szalone lata
Witold Filler, Jerzy Kleyny, Jonasz Kofta, Czesław Majewski
postać: Turysta amerykański reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
21 stycznia 1988 |
Pani prezesowa
Maurice Hennequin, Pierre Veber
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Kłosowski Roman teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
26 lutego 1988 |
W zielonozłotym Singapurze
Jonasz Kofta
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
26 lutego 1988 |
W zielonozłotym Singapurze
Jonasz Kofta
postać: Gość w kabarecie reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
17 października 1988 |
Seks i polityka II
Groński Ryszard Marek
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
17 października 1988 |
Seks i polityka II
Groński Ryszard Marek
forma twórczości: role reżyseria: Filler Witold teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
27 lutego 1989 |
Roxy
Conners Barry
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Pluciński Tadeusz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
23 czerwca 1989 |
Sprawa Romana K.
Zbigniew Korpolewski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|
23 czerwca 1989 |
Sprawa Romana K.
Zbigniew Korpolewski
postać: Sędzia reżyseria: Bukowski Janusz teatr: Teatr Syrena, Warszawa
|