Autorzy

Trwa wczytywanie

Tomasz Kaczorowski

dramatopisarz, reżyser teatralny i autor koncepcji edukacyjnych dla teatrów, doktor nauk humanistycznych

Absolwent wiedzy o teatrze na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz podyplomowych studiów Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował również reżyserię na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Warszawie.

Menedżer Teatru BOTO w Sopocie (2024), kurator teatralny w Gdańskim Archipelagu Kultury (2022-2024), w którym odpowiadał między innymi za Teatr w Blokowisku oraz trzy edycje Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2022, 2023 i 2024 w Gdańsku, prowadził też projekt Archipelag Wyobraźni Młodego Widza, który miał na celu prezentację najciekawszych polskich spektakli dla dzieci teatrów niezależnych i funkcjonujących poza głównym nurtem festiwalowym; kurator współpracujący z Muzeum Emigracji w Gdyni (projekt „Połączenia przychodzące / Incoming Stories” – wespół z Yael Sherill z berlińskiego Curatorial Collective for Public Art (CCPA)); jako pedagog akademicki współpracuje z Uniwersytetem Gdańskim. Od 1 września 2024 dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek,

Reżyser spektakli  w teatrach dramatycznych i lalkowych w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, Sopocie, Słupsku, Opolu, Krakowie, Toruniu, Będzinie, Poznaniu, Białymstoku, Łodzi, Kielcach i Wałbrzychu. Uczestnik warsztatów dramatopisarskich z Nikołajem Koladą, scenograficznych z Thomasem Dreissigackerem, radiowych z Mileną Kipfmüller, reportażowych z Mariuszem Szczygłem, w projekcie Jakuba Roszkowskiego i Mateusza Pakuły Centrum Dramatu Najnowszego (Teatr im. Słowackiego w Krakowie) oraz w Stole Powszechnym Tomasza Gromadki w Teatrze Powszechnym w Warszawie; pięciokrotny półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej; wyróżniony w konkursie poetyckim o Złote Pióro Sopotu za opowiadanie Budka Telefoniczna (2016). Laureat stypendium artystycznego MKiDN (2020), programu Narodowego Centrum Kultury „Młoda Polska” (2017) oraz programu New Stage! Instytutu Adama Mickiewicza, w ramach którego współpracował z fińskim Espoo City Theatre (2020-2021); dwukrotny stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne i naukowe (2014 i 2015), stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego (2017), trzykrotny stypendysta miasta Sopotu. Agencja Dramatu i Teatru ADiT wydała antologię jego dramatów pod tytułem Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie (2021). Jego dramat #ciemność został opublikowany w antologii współczesnej polskiej dramaturgii Polska jest mitem (ADiT, 2019), przetłumaczonej również na język niemiecki (ADiT, 2021). Sztuka z czuba albo #byćjakzlatanibrahimović została przetłumaczona na język angielski (2020) oraz na węgierski (2021), a [REK•]in Pol jest tłumaczony na ukraiński.     

 

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji