Artykuły

Słupsk-Kraków. "Las Villas" najlepszą sztuką

Tomasz Kaczorowski został laureatem Głównej Nagrody w konkursie na sztukę teatralną inspirowaną życiem i twórczością Violetty Villas, ogłoszonego przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku i Teatr Nowy w Krakowie. Jurorzy rekomendowali jego sztukę "Las Villas" do wystawienia na obu scenach.

Jury Konkursu na sztukę teatralną inspirowaną życiem i twórczością Violetty Villas w składzie: Piotr Sieklucki (przewodniczący), Tomasz Kireńczuk i Dominik Nowak po przeczytaniu 48 tekstów nadesłanych na konkurs postanowiło jednomyślnie przyznać Główną Nagrodę w wysokości 10 000 zł

Tomaszowi Kaczorowskiemu za sztukę teatralną pt. "Las Villas";

jednocześnie Jury konkursu rekomenduje tekst Tomasza Kaczorowskiego do wystawienia na scenach Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku i Teatru Nowego w Krakowie.

Nagroda główna przyznana została za stworzenie błyskotliwej, pełnej abstrakcyjnego poczucia humoru opowieści o Violetcie Villas, która przekracza ramy prostego biografizmu.

Jednocześnie Jury chciałoby zaznaczyć, że wśród 48 sztuk teatralnych nadesłanych na konkurs znalazło się wiele tekstów, które stanowić mogą interesujący materiał dla współczesnego teatru. W tym miejscu chcielibyśmy w sposób szczególny pogratulować i podziękować następującym Autorom (kolejność alfabetyczna):

Jarosław Jakubowski "Viva Violetta"

Tomasz Jękot "Gabriella"

Bartosz Kozera "Oczy dziwne"

Ewa M. Lech "American Beauty"

Edward Pasewicz "Ostatnia noc",

których teksty uzyskały bardzo wysokie oceny Jurorów.

***

Tomasz Kaczorowski

Ur. 1992; pochodzi z Sopotu. Absolwent Wiedzy o Teatrze na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz student reżyserii w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Praktyk teatru: autor i reżyser. Brał udział w seminariach i kursach we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie i Instytutem im. Grotowskiego we Wrocławiu. Reżyserował słuchowiska i pracował jako asystent reżyserów: Wojtka Klemma, Marcina Libera, Erlinga Johannessona, Piotra Ratajczaka, Anny Augustynowicz i Stanleya E. Gontarskiego. Brał udział w warsztatach dramatopisarskich z Nikołajem Koladą, scenograficznych z Thomasem Dreissigackerem, radiowych z Mileną Kipfmuller i reportażowych z Mariuszem Szczygłem. Angażuje się w działalność edukacyjną teatrów. Zadebiutował w Teatrze Współczesnym w Szczecinie autorskim spektaklem Trollgatan. Ulica Trolli w ramach projektu kuratorskiego Piotra Ratajczaka PIKSELOZA. W maju 2016 premierę miał jego drugi spektakl Chimery Afanasjewa (koprodukcja Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku i sopockiego Teatru na Plaży).

Konkurs na sztukę teatralną inspirowaną życiem i twórczością Violetty Villas realizowany jest wspólnie przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku (w ramach bieżącej działalności programowej) i Teatr Nowy w Krakowie (w ramach projektu "Naród Sobie. 10 lat Teatru Nowego w Krakowie, realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach PO "Wydarzenia Artystyczne").

Prapremiera polska tekstu Tomasza Kaczorowskiego pt. "Las Villas" odbędzie się we wrześniu (Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku) i październiku (Teatr Nowy w Krakowie) 2016 roku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji