Artykuły

Łódź. Królikiewicz znowu dyrektorem artystycznym Nowego

Grzegorz Królikiewicz [na zdjęciu] znów jest na stanowisku dyrektora artystycznego Teatru Nowego. Taką decyzję podjął Jerzy Kropiwnicki, prezydent Łodzi, któremu podlega scena przy ul. Zachodniej.

Przypomnijmy, że Teatr Nowy nie miał szefa artystycznego od 7 lipca. Wtedy skończył się roczny kontrakt Królikiewicza, a prezydent obiecał konkurs na to stanowisko. Do tej pory nie ma wszystkich przepisów umożliwiających jego przeprowadzenie, dlatego na trzy miesiące - jako pełniący obowiązki - funkcję dyrektora artystycznego dostanie ponownie Grzegorz Królikiewicz. - Nieustannie interweniujemy w Ministerstwie Kultury, prosząc o pozostałe rozporządzenia pozwalające przeprowadzić konkurs - mówi Kajus Augustyniak, rzecznik prezydenta.

Wstępnie przygotowano już regulamin konkursu. Prowadzone są rozmowy ze związkami zawodowymi działającymi w teatrze. Jak się dowiedzieliśmy, prezydent Łodzi natychmiast po rozstrzygnięciu konkursu zatrudni zwycięzcę w teatrze jako etatowego reżysera. Nowy dyrektor obejmie stanowisko nie później niż 1 lutego 2005 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji