Artykuły

Wierzyłem, że mam szansę na Emmy

- Wierzyłem, że mam szansę zdobyć Emmy, bo ja wierzę w te filmy - mówił reżyser filmowy i teatralny, laureat Emmy Award 2007 ANDRZEJ MALESZKA po powrocie z Nowego Joku.

Filmy "prawdziwe, o ogromnie wysokim poziomie realizacji" - tak podczas ceremonii wręczenia nagród Emmy, telewizyjnych odpowiedników Oscarów, mówiono o nagrodzonym polskim cyklu "Magiczne drzewo" w reżyserii Andrzeja Maleszki - powiedział wczoraj [21 listopada] reżyser, po powrocie z Nowego Jorku.

Przyznał, że wierzył, iż ma szansę zdobyć Emmy.

Polski reżyser otrzymał za "Magiczne drzewo" Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. W środę po południu Maleszka wrócił do Warszawy, zmęczony - bo miał za sobą 12-godzinny lot z Nowego Jorku przez Zurich - ale szczęśliwy. Na lotnisku w Warszawie czekali na niego dziennikarze. Dumny reżyser zaprezentował im swoją prestiżową nagrodę - statuetkę Emmy.

Szczęśliwy Maleszka opowiadał, że gdy na amerykańskim lotnisku zobaczono, co on wiezie, sprawy formalne "niemal poszły w kąt". Wcześniej podczas ceremonii przyznania Emmy, wiadomość o nagrodzie dla Maleszki przyjęto bardzo ciepło - powiedział reżyser. - Amerykanie uwielbiają ludzi, którzy odnoszą sukcesy. Potrafią cieszyć się razem z nimi" - zwrócił uwagę.

Przyznał jednocześnie, że podczas nowojorskiej ceremonii odczuwał zdenerwowanie. - Tam były tysiące ludzi. Wśród nich aktor Robert De Niro i były wiceprezydent USA Al Gore - tłumaczył. Opowiadał, że mocnych wrażeń dostarczyły mu chwile, gdy na czerwonym dywanie, rozłożonym na słynnej Piątej Alei, pozował do zdjęć.

- Cykl "Magiczne drzewo" był już pokazywany na ponad dwudziestu festiwalach. Na wielu dostałem nagrody (m.in. Grand Prix Jeunesse w Monachium w 2004 r. - PAP). Teoretycznie powinienem być już uodporniony - żartował reżyser, mówiąc o nowojorskim zdenerwowaniu.

Na czerwiec 2008 r. planowana jest wstępnie premiera fabularnego filmu "Magiczne drzewo" w reżyserii Maleszki. Zdjęcia już zakończono. Film będzie kinową kontynuacją telewizyjnego cyklu. W obsadzie są m.in. Hanna Śleszyńska i Andrzej Chyra.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji