Artykuły

Cannes. "Magiczne drzewo" Maleszki nominowane do Emmy Award 2007

Cykl telewizyjny "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki został nominowany do Emmy Award 2007, w kategorii "programy dziecięce i młodzieżowe".

Jest to pierwszy od wielu lat polski program nominowany w tym konkursie i drugi w karierze Andrzeja Maleszki. W 1998 r. nominację zdobył jego film "Telejulia".

Nominacje tegorocznej, 35. międzynarodowej edycji "oscarów" przemysłu telewizyjnego - Nagród Emmy, zostały ogłoszone dziś (8 października) na targach MIPCOM w Cannes.

Cykl "Magiczne drzewo" powstawał w latach 2003-2006. Była to fantastyczno-przygodowa historia osnuta wokół wątku magicznego dębu, z którego po ścięciu zostają wykonane setki różnych przedmiotów posiadające magiczne właściwości.

Cała seria była wielokrotnie nagradzana w wielu krajach świata - otrzymała m.in. podwójne Grand Prix Prix Jeunesse w Monachium w 2004 i 2006 r. i Rockie Award na Banff World TV Fest w Kanadzie 2005.

Uroczystość ogłoszenia zwycięzców tegorocznych nagród Emmy w poszczególnych kategoriach odbędzie się 19 listopada w Nowym Jorku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji