Artykuły

Warszawa. Nocna uczta teatralna

Spotkania z aktorami i reżyserami, warsztaty czy wycieczki za kulisy to tylko część atrakcji, które czekają na warszawiaków 8 października podczas imprezy Teatralny Nokturn.

- Widzowie będą mogli obejrzeć w Teatrze Powszechnym przedpremierową próbę spektaklu "Dotyk" , w którym gram - mówi aktor Szymon Bobrowski [na zdjęciu].

- Spektakl owiany jest tajemnicą. Myślę, że możliwość wzięcia udziału w próbie, a więc w procesie tworzenia, jest bardzo cenna - dodaje.

Ogórkiem na spotkanie

Próba odbędzie się 8 października o godz. 16.30 w ramach imprezy Teatralny Nokturn organizowanej przez biuro promocji miasta. Życie Warszawy jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

- Teatralny Nokturn jest robiony trochę na wzór imprezy Noc Muzeów - wyjaśnia Tadeusz Deszkiewicz, dyrektor biura promocji. - Warszawiacy będą mogli spotykać się z aktorami czy obejrzeć kulisy teatrów.

Większość atrakcji odbędzie się późnym wieczorem. Miedzy teatrami będą kursowały zabytkowe autobusy zwane ogórkami, a także normalne busy. Pomysł zorganizowania tej imprezy wyszedł właśnie od dyrektora Deszkiewicza.

Plany na przyszłość

- Noc Muzeów zapożyczyliśmy z zagranicy, Teatralny Nokturn to nasza inicjatywa, ale mam nadzieję, że w nasze ślady pójdą też inne miasta

- mówi. - W Warszawie w przedsięwzięciu weźmie w tym roku udział na pewno 10 teatrów, ale mogą się dołączyć kolejne. Chciałbym, żeby w przyszłym roku było ich już więcej - dodaje.

Stołeczne teatry otwierają w ten sposób nowy sezon. Oprócz bezpłatnych atrakcji proponują warszawiakom też biletowane spektakle. Wejściówki będzie można kupić z dużymi zniżkami.

Teatralne atrakcje

- Teatr Dramatyczny: godz. 18 - spotkanie z Maciejem Stuhrem, Marcinem Bosakiem, Anną Dereszowską.

- Teatr Druga Strefa: godz. 20 - spotkanie z Emilią Krakowską, godz. 21 spektakl "Kwintesencja".

- Teatr Powszechny: godz. 16.30 - próba spektaklu "Dotyk"; godz. 22.15 - wernisaż plakatów Andrzeja Krajewskiego, spotkanie z aktorami; godz. 22.45 - zwiedzanie kulis teatru.

- Teatr Stara Prochoffnia: Włodzimierz Kaczkowski oprowadzi i opowie o historii teatru; od. godz. 21 do 23.15 fragmenty przedstawień.

- Teatr Syrena: godz. 15.45 - próba śpiewana przed spektaklem "Pamięta...My o Osieckiej"; godz. 17 - zwiedzanie zaplecza teatru, godz. 17.45 - spotkanie m.in.z Dorotą Gorjainow, Piotrem Polkiem, Krzysztofem Tyńcem, Martą Walesiak i Grażyną Wolszczak; godz. 21 - próba baletu "Syreny".

- Warszawska Opera Kameralna: od godz. 18 do 23 próba generalna opery Wolfganga Amadeusza Mozarta "Le nozze di Figaro".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji