Artykuły

Warszawa. Atrakcje Teatralnego Nokturnu

Fragmenty czterech przedstawień, wystawę rzeźb i najskrytsze zakamarki budynku - to wszystko można obejrzeć w Starej Prochowni. Te atrakcje czekają na warszawiaków już 8 października w ramach Teatralnego Nokturnu.

Imprezę organizuje biuro promocji miasta, a patronat medialny nad nią objęło Życie Warszawy.

Mieszkańcy stolicy będą mogli tego wieczoru odwiedzić 10 stołecznych teatrów i za darmo skorzystać tam z wielu atrakcji. Jedną z placówek, które otwierają swoje podwoje, jest Stara ProchOFFnia. W budynku swoje siedziby mają Teatr Konsekwentny, Unia Teatr Niemożliwy oraz Scena Współczesna. Wszystkie przygotowały wiele atrakcji. - Pokażę warszawiakom budynek Starej Prochowni i opowiem o jego historii, która sięga aż XVI wieku. Nie został bowiem doszczętnie zniszczony podczas II wojny światowej - mówi Włodzimierz Kaczkowski, reżyser, scenarzysta i dyrektor Sceny Współczesnej. - Na przestrzeni wieków była tam m.in. prochownia, dom poprawy dla więźniów czy zwykłe mieszkania.

Pierwsi goście mogą zjawić się w Prochowni już o godz. 21. Wtedy też rozpocznie się fragment przedstawienia "Opowieści budujące z historii świętej zebrane ku pouczeniu i przestrodze" z repertuaru Unii Teatru Niemożliwego.

Aż do godz. 24 widzowie będą mogli zobaczyć także fragmenty przedstawień "Wyrok śmierci na konia Faraona", "Lekcja" oraz "...i póki śmierć nas nie rozłączy, czyli tryptyk czeski" [na zdjęciu]. Wszystkie atrakcje tego wieczoru są darmowe. Ponadto odbędzie się przedsprzedaż biletów w cenach ulgowych na inne październikowe spektakle.

Inne atrakcje Teatralnego Nokturnu

- Teatr Dramatyczny zaprasza 8 października o godz. 18 na spotkanie z Maciejem Stuhrem, Marcinem Bosakiem i Anną Dereszowską.

- Teatr Powszechny organizuje o godz. 22.45 nocną wyprawę za kulisy i spotkanie z aktorami.

- W Teatrze Syrena o godz. 21 rozpocznie się próba baletu. Wcześniej spotkania z aktorami i próby.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji