Przedstawienia

Trwa wczytywanie

Joanna Olczak-Ronikier

„Człowiek z marmuru” - początek i koniec



reżyseria
Krzysztof Orzechowski
scenografia
Elżbieta Krywsza-Fedorowicz
choreografia
Jacek Tomasik
opracowanie muzyczne
Jolanta Szczerba
asystent reżysera
Piotr Pilitowski Zbigniew Samogranicki
asystent choreografa
Barbara Marek
Obsada
Część pierwsza
Nowa Huta 18 kwietnia 1952
Sosna, Zarząd Powiatowy ZMP w Nowej Hucie
Andrzej Franczyk
Michalski, Urząd Bezpieczeństwa w Nowej Hucie
Roland Nowak
Mrowiński, instruktor k.o. zespołu amatorskiego „Hutnik”
Zbigniew Samogranicki
Towarzysz Michna, Wydział Propagandy KW PZPR w Krakowie
Ireneusz Kaskiewicz
Towarzysz Żuk, Zarząd Powiatowy ZMP w Nowej Hucie
Jarosław Szwec
Inżynier Migoń, przedstawiciel Dyrekcji Kombinatu
Tomasz Poźniak
Towarzysz Kuźma, członek Biura Politycznego KC PZPR
Janusz Sykutera
Towarzysz Frąckowiak, Ministerstwo Przemysłu Ciężkiego
Zbigniew Horawa
Towarzysz Bulenda, przedstawiciel Zarządu Głównego ZMP
Krzysztof Górecki
Jaśko Marianna, przodownica pracy socjalistycznej
Małgorzata Bielska
Żółcik Jan, przodownik pracy socjalistycznej
***
Malik Stefan, przodownik pracy socjalistycznej
***
Trybulec Mateusz, przodownik pracy socjalistycznej
***
Wznoszący okrzyki
Maja Wiśniowska
  Wznoszący okrzyki
***
Tadeusz Nowaczek, rekwizytor zespołu „Hutnik”
Tadeusz Szaniecki
Kobieta
Jadwiga Lesiak
Chłopiec
Krzysztof Gadacz
Dziewczyna
Małgorzata Kochan
Ojciec
Władysław Bułka
Matka
Hanna Wietrzny
Kułak
Tadeusz Szaniecki
Kolega
Piotr Pilitowski
Towarzysz I
Rafał Dziwisz
Towarzysz II
Andrzej Kaczmarczyk
ZMP-owcy
Katarzyna Gładyszek
 
Agata Jakubik
 
Małgorzata Kochan
 
Barbara Szałapak
 
Ziuta Zającówna
 
Rafał Dziwisz
 
Andrzej Kaczmarczyk
 
Zbigniew Kozłowski
 
Piotr Piecha
 
Piotr Pilitowski
Część druga
Nowa Huta 22 czerwca 1979
Towarzysz Kutyba, Wydział Kultury Urzędu Dzielnicowego w Nowej Hucie
Janusz Sykutera
Towarzyszka Kowalczykowa, pracownik miejscowego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
Hanna Wietrzny
Reżyser programu artystycznego
Zbigniew Kozłowski
Pani Beata, organizatorka imprez estradowych
Zdzisława Wilkówna
Tadeusz Nowaczek, rekwizytor
Tadeusz Szaniecki
Pan Czesio, akustyk
Rafał Dziwisz
Sprzątaczka
Małgorzata Bielska
Reżyser Jerry, TV Warszawa
Jerzy Fedorowicz
 
Krzysztof Górecki
Scenografka Patrycja, TV Warszawa
Maja Wiśniowska
Script-girl Alinka, TV Warszawa
Katarzyna Lis-Woroniecka
Kamerzysta, TV Warszawa
Jarosław Szwec
Oświetleniowiec, TV Warszawa
Piotr Piecha
Jaśko Marianna, weteranka pracy socjalistycznej
Wanda Swaryczewska
Żółcik Jan, weteran pracy socjalistycznej
Witold Gruszecki
Malik Stefan, weteran pracy socjalistycznej
Władysław Bułka
Trybulec Mateusz, weteran pracy socjalistycznej
Zbigniew Horawa
Kobieta
Jadwiga Lesiak
Druh hm. Jachnicki, instruktor zespołu „Słonko”
Tomasz Poźniak
Cezary Śliwkowski, filar miejscowych kabaretów
Ireneusz Kaskiewicz
„Alelale-Dance”, żeńska grupa wokalno-taneczna
Katarzyna Gładyszek
 
Agata Jakubik
 
Barbara Szałapak
 
Ziuta Zającówna
„DUO-2”, miejscowa para baletowa - tańce moderne do motywów klasycznych
Małgorzata Kochan
 
Andrzej Franczyk
Dzidka Lewandowska, humorystka, stale w trasie
Eugenia Horecka
Pan Fredek, humorysta, stale w trasie
Zdzisław Klucznik
Czesław Flagowicz, miejscowy recytator wierszy zaangażowanych
Zbigniew Samogranicki
Rena Orlińska, gwiazda piosenki, najwyższe honoraria
Ewa Czajkowska
Henryczek, prawa ręka gwiazdy
Piotr Pilitowski
„Słonko”, wokalno-taneczny zespół harcerski
dzieci z Teatrzyku „Akademia Pana Brzechwy” w Nowohuckim Centrum Kultury
Część trzecia
Nowa Huta 15 grudnia 1981
Tadeusz Nowaczek, rekwizytor
Tadeusz Szaniecki
Pietrek
Andrzej Gazdeczka
Kobieta
Jadwiga Lesiak

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji