28 listopada 1953 |
Jak hartowała się stal
Mikołaj Ostrowski
postać: Ignac reżyseria: Holoubek Gustaw, Smela Bolesław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
8 maja 1955 |
Ludzie i cienie
Wydrzyński Andrzej
postać: Stefan reżyseria: Holoubek Gustaw teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
30 października 1955 |
Wielka wystawa
Squarzina Luigi
postać: Pippo reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
21 stycznia 1956 |
Książę i żebrak
Mark Twain
postać: Książę reżyseria: Smela Bolesław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
10 marca 1956 |
Złota karoca
Leonow Leonid
postać: Juliusz reżyseria: Nowak Alojzy teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
22 grudnia 1956 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Adam reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
25 maja 1957 |
Skowronek
Anouilh Jean
postać: La Hire reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
4 października 1958 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Oberon reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
18 grudnia 1958 |
Miłość
Pavel Kohout
postać: Piotr Petrus reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
5 maja 1959 |
Pamiętnik Anny Frank
Goodrich F., Hackett A.
postać: Piotr reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
28 listopada 1959 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Apollion reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 lutego 1960 |
Dundo Maroje (Rzymska kurtyzana)
Marin Drżić
postać: Maro reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
16 marca 1960 |
Rakieta Alfa 1
Zbigniew Niemczynowski
forma twórczości: role reżyseria: Ziębiński Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 maja 1960 |
Oresteja
Ajschylos
postać: Orestes reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 września 1960 |
Ponad wszystko, najokrutniejszy jest król
Nisim Aloni
postać: Jerawam ben Nwat reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 października 1960 |
Dziejowa rola Pigwy
Jerzy Broszkiewicz
postać: Roman reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
18 grudnia 1960 |
Radość z odzyskanego śmietnika
Jerzy Krasowski
postać: Przeniewski reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
9 marca 1961 |
Bar Wszystkich Świętych
Jerzy Broszkiewicz
postać: Chłopiec reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
2 września 1961 |
Wieczór Trzech Króli lub co chcecie
William Shakespeare
postać: Orsyno reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
1 grudnia 1961 |
Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca
Ilja Erenburg
postać: I Członek Komisji reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Gustaw reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
25 maja 1962 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Konrad reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
15 marca 1963 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Oberon reżyseria: Zamkow-Słomczyńska Lidia teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
6 czerwca 1963 |
Androkles i lew
George Bernard Shaw
postać: Porucznik reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 grudnia 1963 |
Inkarno
Kazimierz Brandys
postać: Anatol reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
7 marca 1964 |
Tylko dziewięćdziesiąt dziewięć (z Teresą Iżewską)
Teresa Iżewska, Piotr Paradowski
postać: Dmitrij Aleksiejewicz Gusiew (Mitia) reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
21 listopada 1964 |
Popioły
Jerzy Broszkiewicz
postać: Rafał Olbromski reżyseria: Witkowski Andrzej teatr: Teatr Ludowy, Kraków-Nowa Huta
|
19 listopada 1965 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Kordian reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
12 lutego 1966 |
Tango
Sławomir Mrożek
postać: Artur reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
25 czerwca 1966 |
Wędrówka Mistrza Kościeja
Michel de Ghelderode
postać: Adrian reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
25 czerwca 1966 |
Wędrówka Mistrza Kościeja
Michel de Ghelderode
postać: Rufiak reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
11 lutego 1967 |
Sprawa Dantona
Stanisława Przybyszewska
postać: Carnot reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
21 kwietnia 1967 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Dzierżyński reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
3 stycznia 1968 |
Życie snem
Pedro Calderon de la Barca
postać: Astolf reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
9 maja 1968 |
Królewskie łowy słońca
Peter Shaffer
postać: Atahualpa reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 listopada 1968 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Pan Młody reżyseria: Skuszanka Krystyna, Krasowski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
30 stycznia 1969 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
postać: Jan reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
7 czerwca 1969 |
Protesilas i Laodamia
Stanisław Wyspiański
postać: Protesilas reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
20 lutego 1970 |
Don Juan
Molière
postać: Don Juan reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
20 kwietnia 1970 |
Szósty lipca
Michał Szatrow
postać: Dzierżyński reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
6 maja 1970 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Michał reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
24 września 1970 |
Pierwszy niewinny
Marek Domański
postać: Uszański reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 listopada 1970 |
Caligula
Albert Camus
postać: Herea reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 lutego 1971 |
Gra snów
August Strindberg
postać: Głos 9 (Szef kwarantanny - dziekan filozofii) reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 lutego 1971 |
Rzecz ludzka/Gra snów
Jastrun M./Strindberg A.
postać: Głos 9 (Szef kwarantanny-...) reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
15 maja 1971 |
Antygona
Sofokles
postać: Kreon reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 października 1971 |
Pogrzeb po polsku
Tadeusz Różewicz
postać: Pan I reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 października 1971 |
Pogrzeb po polsku
Tadeusz Różewicz
postać: Recenzent reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 października 1971 |
Pogrzeb po polsku
Tadeusz Różewicz
forma twórczości: role reżyseria: Krasowski Jerzy teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
10 grudnia 1971 |
Momolo
Carlo Goldoni
postać: Ottavio reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
21 września 1972 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Młodzieniec reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
21 września 1972 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Frant reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
21 września 1972 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Klekot reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
21 września 1972 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
11 listopada 1972 |
Hotel "Astoria"
Aleksander Sztejn
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
11 listopada 1972 |
Hotel "Astoria"
Aleksander Sztejn
postać: Gleb Batienin reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
20 stycznia 1973 |
Kuchnia
Arnold Wesker
postać: Peter reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1973 |
Gra w zabijanego
Eugène Ionesco
postać: I Grabarz reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1973 |
Gra w zabijanego
Eugène Ionesco
postać: I Służący reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1973 |
Gra w zabijanego
Eugène Ionesco
postać: IV Lekarz reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
20 października 1973 |
Ten miły, stary dom...
Aleksiej Arbuzow
postać: Konstanty Gusiatnikow reżyseria: Fomienko Piotr teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
9 maja 1974 |
Popiół i diament
Jerzy Andrzejewski
postać: Kapitan Waga reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
16 czerwca 1974 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Ojciec Anastazy reżyseria: Litwiniec Bogusław teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
28 września 1974 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Condulmero reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 grudnia 1974 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Truffaldino reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
13 lutego 1975 |
Jednooki
Eduardo Manet
postać: Cumulus reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 maja 1975 |
Rabelais. Gargantua i Pantagruel
Jean-Louis Barrault
postać: Tęgospust reżyseria: Jerković Bogdan teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
23 lutego 1977 |
Farsa mrocznych
Michel de Ghelderode
postać: Biskup reżyseria: Englert Maciej teatr: Teatr Współczesny, Szczecin
|
21 stycznia 1978 |
Panna Julia
August Strindberg
postać: Jean reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
16 czerwca 1978 |
Skiz
Gabriela Zapolska
postać: Tolo reżyseria: Bułhak Ewa teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
30 grudnia 1978 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Archanioł Michał reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
30 grudnia 1978 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Śmierć reżyseria: Czarnota Leszek teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
27 października 1979 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
postać: Stary Wiarus reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
21 maja 1980 |
Opętani
Witold Gombrowicz
postać: Henryk Cholawicki reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
14 września 1980 |
Łunin, czyli Śmierć Kubusia Fatalisty
Edward Radziński
postać: Michał S. Łunin reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
12 grudnia 1981 |
Pieszo
Sławomir Mrożek
postać: Superiusz reżyseria: Miłkowski Dariusz teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
26 lutego 1983 |
Perykles
William Shakespeare
postać: Symonides reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
16 października 1983 |
Tryumf Pana Kleksa
Jan Brzechwa
postać: Weronik reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
26 lutego 1984 |
Antygona
Sofokles
postać: Terezjasz Osoba I reżyseria: Bułhak Ewa teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
19 stycznia 1986 |
Dwie głowy ptaka
Władysław Terlecki
postać: Konsul White reżyseria: Markowska Ewa teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
15 lutego 1986 |
Karnawał
Giovanni Pampiglione
postać: Pantalone reżyseria: Pampiglione Giovanni teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
28 marca 1987 |
Justyna, czyli niedole cnoty
Donatien Sade de markiz
postać: Filozof reżyseria: Śmigasiewicz Waldemar teatr: Teatr Polski, Wrocław
|
17 czerwca 1988 |
Samobójca
Nikołaj Erdman
postać: Wiktor Wiktorowicz reżyseria: Jarocki Jerzy teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
4 lutego 1989 |
Bigos hultajski czyli Szkoła trzpiotów
Jan Drozdowski
postać: Podkomorzy reżyseria: Gryglaszewska Halina teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
28 kwietnia 1989 |
Małżeństwo Marii Kowalskiej
Maria Nurowska
postać: Ponadczasowy reżyseria: Domański Maciej teatr: Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
28 lutego 1993 |
Król IV
Grochowiak Stanisław
postać: Król;Fortynbras (gościnnie) reżyseria: Załuski Roman teatr: Centrum Sztuki - Teatr Dramatyczny, Legnica
|
3 października 1993 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Radost reżyseria: Hrydzewicz Andrzej teatr: Centrum Sztuki - Teatr Dramatyczny, Legnica
|
3 października 1993 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Centrum Sztuki - Teatr Dramatyczny, Legnica
|
9 lutego 1994 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
forma twórczości: praca nad wierszem reżyseria: Matuszewski Waldemar teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
26 marca 1995 |
Zgadywanki Ondry Świniarka
Drda Jan
forma twórczości: opieka reżyserska teatr: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
|
8 listopada 1995 |
Antygona
Sofokles
postać: Tejrezjasz reżyseria: Bubień Andrzej teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
18 listopada 1995 |
Dzielny szewczyk
Maria Kownacka
forma twórczości: reżyseria teatr: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
|
18 października 1996 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
forma twórczości: reżyseria teatr: PWST Kraków - Filia we Wrocławiu, Wrocław
|
3 października 1997 |
Zabawa
Mrożek Sławomir
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
9 października 1998 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
26 października 1998 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
forma twórczości: reżyseria teatr: PWST Kraków - Filia we Wrocławiu, Wrocław
|
25 września 1999 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Scena Polska, Czeski Cieszyn
|
18 grudnia 1999 |
Kynolog w rozterce
Mrożek Sławomir
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr „13 Muz”, Szczecin
|
23 września 2000 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: reżyseria teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin
|
30 marca 2001 |
Don Juan
Molière
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Dramatyczny, Elbląg
|
25 stycznia 2003 |
Królewna Orlica
Tadeusz Miciński
postać: Książę Ramułt, Król Wyporek (gościnnie) reżyseria: Meissner Krystyna teatr: Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
15 listopada 2003 |
Cisza, czyli żart filozoficzny
Robert Dudzik
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Jeleniogórski im. Cypriana Kamila Norwida (Scena Dramatyczna), Jelenia Góra
|
9 stycznia 2004 |
Lochy Watykanu
Andre Gide
postać: Justus (gościnnie) reżyseria: Klata Jan teatr: Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego, Wrocław
|
10 stycznia 2009 |
Indyk
Sławomir Mrożek
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Polski, Szczecin
|
26 stycznia 2013 |
Dancing w kwaterze Hitlera
Andrzej Brycht, Ryszard Machowski
forma twórczości: opieka artystyczna teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|