17 października 1992 |
Dog City
Romański Krzysztofs scenariusz
forma twórczości: role reżyseria: Romański Krzysztof teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
11 lipca 1993 |
O tym jak król Kiep obraził raz chleb
Edmund Wojnarowski
forma twórczości: role reżyseria: Tondera Maciej K. teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
27 lutego 1994 |
Diabły w Brugeladii
Michel de Ghelderode
postać: Anioł Ognisty reżyseria: Ochmańska Liliana, Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
27 lutego 1994 |
Diabły w Brugeladii
Michel de Ghelderode
postać: Kaprykant reżyseria: Ochmańska Liliana, Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
27 lutego 1994 |
Diabły w Brugeladii
Michel de Ghelderode
postać: Sędzia reżyseria: Ochmańska Liliana, Ochmański Stanisław teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
18 grudnia 1994 |
Tygrys Pietrek
Hanna Januszewska
postać: Odważny, Tygrys, Doktor, Żołnierz, Indianin, Kowboj, Baranek reżyseria: Antończak Aleksander teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
8 kwietnia 1995 |
Takie coś
Edward Lear
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewski Ryszard teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
26 kwietnia 1996 |
Martwe słowa
Francois Lazaro, Daniel Lemahieu
forma twórczości: role reżyseria: Lazaro François teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
13 lipca 1997 |
Punch i Judy
Anonim
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
13 lipca 1997 |
Punch i Judy
Anonim
forma twórczości: role reżyseria: Sylwestrzak Tomek teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
9 stycznia 1998 |
Kowal
Gustaw Morcinek
forma twórczości: role reżyseria: Zitzman Jerzy teatr: Teatr Banialuka - Ośrodek Teatralny, Bielsko-Biała
|
4 października 1998 |
Bizdrygony i brykoce
Lucyna Sypniewska
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Banialuka - Ośrodek Teatralny, Bielsko-Biała
|
22 lutego 2001 |
Mr Scrooge
Charles Dickens
postać: Anioł w chełmie reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
9 marca 2003 |
W osiemdziesiąt dni dookoła świata
Jules Verne
postać: Generał Francis Cromarty, Pan Stuart, Dyrektor Cyrku Batulcar reżyseria: Klimsza Janusz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
25 października 2003 |
Samotność
Bruno Schulz
forma twórczości: role reżyseria: Lazaro François teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
7 listopada 2004 |
Cesarskie Słowiki
Agata Sowa
postać: Dworzanin III reżyseria: Łabiniec Andrzej teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
17 kwietnia 2005 |
Siała baba mak
Krystyna Miłobędzka
postać: Pajac II reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
12 lutego 2006 |
Bajka o rybaku i rybce
Aleksander Puszkin
forma twórczości: role reżyseria: Kwieciński Grzegorz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
8 października 2006 |
O Zwyrtale Muzykancie
Jan Wilkowski
forma twórczości: role reżyseria: Dworakowski Konrad teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
11 marca 2007 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Skierka, Gralon reżyseria: Nosálek Petr teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
22 września 2007 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
forma twórczości: role reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
30 listopada 2008 |
Ferdynand Wspaniały
Ludwik Jerzy Kern
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
3 kwietnia 2009 |
Król umiera
Eugène Ionesco
postać: Strażnik reżyseria: Lazaro François teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
29 listopada 2009 |
Śpiąca królewna
Aleksander Maksymiak
forma twórczości: role reżyseria: Maksymiak Aleksander teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
4 grudnia 2010 |
Pastorałka dla Woła i Osła
Paweł Pawlik
forma twórczości: wykonanie muzyki reżyseria: Brožek Karel teatr: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
|
30 stycznia 2011 |
Tygrys Pietrek
Hanna Januszewska
postać: Tygrys, Krokodyl, Małpa, Dowódca, Indianin, Kowboj reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
12 lutego 2012 |
Złoty klucz
Jan Ośnica
postać: Gazda reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
31 marca 2012 |
Miłość w Königshütte
Ingmar Villqist
postać: Ubek II/Czerwonoarmista II/Górnik II reżyseria: Villqist Ingmar teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
24 lutego 2013 |
Mała Syrenka
Marta Guśniowska
forma twórczości: role reżyseria: Nosálek Petr teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
19 kwietnia 2013 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Framuga reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
19 kwietnia 2013 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Egeusz reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
14 września 2014 |
Wąż
Marta Guśniowska
postać: Wąż reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
28 lutego 2016 |
Chłopiec z gwiazd
Oscar Wilde
forma twórczości: role reżyseria: Żiugżda Oleg teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
27 listopada 2016 |
Szklana góra
Bogumiła Rzymska
postać: Mag reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
26 listopada 2017 |
Smacznego, proszę wilka!
Marta Guśniowska
postać: Kleszcz II, Wilk III reżyseria: Guśniowska Marta teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
9 marca 2018 |
Oresteja?
Ajschylos
forma twórczości: role reżyseria: Lazaro François teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
23 września 2018 |
Tuwim i...
Julian Tuwim
forma twórczości: role reżyseria: Aigner Paweł teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
17 listopada 2018 |
Gałązka rozmarynu
Zygmunt Nowakowski
postać: Doktor/Chłop reżyseria: Nowara Jan teatr: Teatr Polski, Bielsko-Biała
|
24 listopada 2019 |
Jestem Aki
Dorota Kassjanowicz
forma twórczości: role reżyseria: Kurowski Bartosz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
11 grudnia 2020 |
Amelka, Bóbr i Król na dachu
Tankred Dorst, Ursula Ehler
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
26 września 2021 |
Smoki
Malina Prześluga
forma twórczości: role reżyseria: Nowicka Anna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|