20 marca 1991 |
Przygody pingwina Pik-Poka
Bahdaj Adam
forma twórczości: role reżyseria: Fełenczak Włodzimierz teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
7 grudnia 1991 |
Opowieść o chłopcu i wietrze
Aleksander Antończak, Lucyna Kozień
forma twórczości: role reżyseria: Antończak Aleksander teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
17 października 1992 |
Dog City
Romański Krzsztof scednariusz
forma twórczości: role reżyseria: Romański Krzysztof teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
5 grudnia 1993 |
Jaś i Małgosia
Aleksander Abe
forma twórczości: role reżyseria: Łabiniec Andrzej teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
17 kwietnia 1994 |
Baśń o zaklętym kaczorze
Maria Kann
postać: Złotnik, Kaczor, Słońce, Księżyc, Wicher reżyseria: Surmaczyński Piotr teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
19 stycznia 1995 |
Zbójnicka opowieść
Aleksander Antończak, Lucyna Kozień
forma twórczości: role reżyseria: Antończak Aleksander teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
8 kwietnia 1995 |
Takie coś
Edward Lear
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewski Ryszard teatr: Teatr Lalek „Banialuka”, Bielsko-Biała
|
4 października 1998 |
Bizdrygony i brykoce
Lucyna Sypniewska
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Banialuka - Ośrodek Teatralny, Bielsko-Biała
|
29 maja 1999 |
Księga bajek
Lucyna Sypniewska
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Banialuka - Ośrodek Teatralny, Bielsko-Biała
|
28 maja 2000 |
Cudze grzechy
Lucyna Sypniewska
forma twórczości: lalki reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Banialuka - Ośrodek Teatralny im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
13 października 2000 |
Medyk
Tomaszuk Piotr
postać: Pustelnik reżyseria: Tomaszuk Piotr teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
22 lutego 2001 |
Mr Scrooge
Charles Dickens
postać: Ebenezer Scrooge reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
21 października 2001 |
Ofiara Wilgefortis
Piotr Tomaszuk
postać: Ira (gniew) reżyseria: Tomaszuk Piotr teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
21 października 2001 |
Ofiara Wilgefortis
Piotr Tomaszuk
postać: Ojciec reżyseria: Tomaszuk Piotr teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
23 marca 2002 |
Pinokio
Carlo Collodi
forma twórczości: role reżyseria: Lisowski Zbigniew teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
12 października 2002 |
Cyrk Dekameron
Piotr Tomaszuk
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Tomaszuk Piotr teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
12 października 2002 |
Cyrk Dekameron
Piotr Tomaszuk
postać: Twórca Automatów reżyseria: Tomaszuk Piotr teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
21 grudnia 2002 |
Ach, jak cudowna jest Panama
Janosch
postać: Miś reżyseria: Cieplak Piotr teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
30 listopada 2003 |
O diabełku Widełku
Pierre Gripari
postać: Tata Diabeł reżyseria: Nosálek Petr teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
10 lutego 2005 |
Antygona
Sofokles
postać: Kreon reżyseria: Kierc Bogusław teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
17 kwietnia 2005 |
Siała baba mak
Krystyna Miłobędzka
postać: Pajac I reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
18 września 2005 |
Zielony Wędrowiec
Liliana Bardijewska
forma twórczości: role reżyseria: Aigner Paweł teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
9 kwietnia 2006 |
Baśń o Rycerzu bez Konia
Marta Guśniowska
forma twórczości: role reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
1 grudnia 2006 |
Diabelskie figle
Ewa Laue
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
11 marca 2007 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Grabiec reżyseria: Nosálek Petr teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
22 września 2007 |
Królowa Śniegu
Hans Christian Andersen
forma twórczości: role reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
10 lutego 2008 |
Tomcio Paluszek
Jerzy Zaborowski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Mazurkiewicz Witold teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
10 lutego 2008 |
Tomcio Paluszek
Jerzy Zaborowski
forma twórczości: role reżyseria: Mazurkiewicz Witold teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
4 kwietnia 2008 |
Przemiana
Franz Kafka
postać: Ojciec reżyseria: Maksymiak Aleksander teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
22 lutego 2009 |
Sklep z zabawkami
Alexandru Popescu
postać: Sprzedawca reżyseria: Piotrowska Ewa teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
13 września 2009 |
Przygody Sindbada Żeglarza
Bolesław Leśmian
forma twórczości: role reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
26 marca 2010 |
Stój! Nie ruszaj się!
Philippe Dorin
forma twórczości: role reżyseria: Kierc Bogusław teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
22 maja 2010 |
Carpe diem
.
forma twórczości: role reżyseria: Pohl Włodzimierz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
19 września 2010 |
Podróże Guliwera
Jonathan Swift
postać: Guliwer reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
30 stycznia 2011 |
Tygrys Pietrek
Hanna Januszewska
postać: Tygrys, Sprzedawca, Małpa, Baran, Żołnierz, Indianin, Kowboj reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
27 listopada 2011 |
Kopciuszek
Liliana Bardijewska
postać: Król reżyseria: Piotrowska Ewa teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
12 lutego 2012 |
Złoty klucz
Jan Ośnica
postać: Duda reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
25 listopada 2012 |
Bal u Króla Lula
Zbigniew Poprawski
forma twórczości: role reżyseria: Malinowski Jacek teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
19 kwietnia 2013 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Tezeusz/Oberon reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
24 listopada 2013 |
Tymoteusz wśród ptaków
Jan Wilkowski
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
14 września 2014 |
Wąż
Marta Guśniowska
postać: Narrator, Bóg reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
29 listopada 2015 |
Smok Bonawentura
Maciej Wojtyszko
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
28 lutego 2016 |
Chłopiec z gwiazd
Oscar Wilde
forma twórczości: role reżyseria: Żiugżda Oleg teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
27 listopada 2016 |
Szklana góra
Bogumiła Rzymska
postać: Król reżyseria: Ryl-Krystianowski Janusz teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
26 lutego 2017 |
Król Maciuś Pierwszy
Janusz Korczak
postać: Duch Ojca reżyseria: Dworakowski Konrad teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
4 marca 2017 |
Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich
Paul Maar
forma twórczości: plastyka ruchu reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”, Katowice
|
23 kwietnia 2017 |
Po nitce do kłębka, czyli jak to z wdzięcznością było
Liliana Bardijewska
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
22 września 2017 |
Buratino
Aleksiej Tołstoj
postać: Karabasz Barabasz, Sowa reżyseria: Pecko Marián teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
9 marca 2018 |
Oresteja?
Ajschylos
forma twórczości: role reżyseria: Lazaro François teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
25 listopada 2018 |
Krawiec Niteczka
Kornel Makuszyński
forma twórczości: role reżyseria: Mierzejewska-Mikosza Honorata teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
24 maja 2019 |
Ojczyzna
Krystyna Miłobędzka
forma twórczości: role reżyseria: Błaszczak Agnieszka teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
20 września 2019 |
Robinson
Elżbieta Chowaniec, Marek Zákostelecký
forma twórczości: role reżyseria: Zákostelecký Marek teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
11 grudnia 2020 |
Amelka, Bóbr i Król na dachu
Tankred Dorst, Ursula Ehler
forma twórczości: role reżyseria: Sypniewska Lucyna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
18 listopada 2021 |
Proces
Franz Kafka
forma twórczości: role reżyseria: Dworakowski Konrad teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|
1 czerwca 2022 |
Kajtuś Czarodziej
Janusz Korczak
postać: Pan Oficjalny reżyseria: Łysak Paweł teatr: słuchowisko
|
2 października 2022 |
Zakazane dzieci - opowieść korczakowska
Artur Pałyga
forma twórczości: role reżyseria: Augustynowicz Anna teatr: Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
|