Osoby

Trwa wczytywanie

Eliza Kruszczyńska

Ur. się w Łodzi. Ukończyła klasę skrzypiec w Conservatorio A. Casella w L'Aquila. Naukę kontynuowała w Akademii Muzycznej w Pescara w klasie śpiewu solowego prof. Marii Luisy Carboni. Głos doskonaliła także pod opieką Nicholasa Giusti oraz sławnej śpiewaczki rumuńskiej Marii Slatinaru Nistor. Uczestniczyła w masterclass prowadzonej przez prof. Reginę Resnik. Obecnie pozostaje pod opieką wokalną znakomitego polskiego basa Daniela Borowskiego.
Występowała w Hiszpanii, Włoszech, Francji i Rumunii. Ma w repertuarze opery i dzieła oratoryjno-kantatowe. Polskim melomanom znana jest przede wszystkim z występów na festiwalach muzycznych. (ostatnio koncert w ramach X Festiwalu "Kolory Polski", lipiec 2009).
Repertuar operowy Artystki obejmuje m.in. partię tytułową w "Madama Butterfly" , Mimi w "La boheme", Liu w "Turandot" Pucciniego, Hrabinę w "Weselu Figara" oraz Donnę Elwirę w "Don Giovannim" Mozarta oraz Micaelę w "Carmen" Bizeta.
Sezon 2009/10 rozpoczęła udziałem w nowej produkcji "Madame Butterfly" Pucciniego w Teatro Laboral w Gijon (Hiszpania). Od sezonu 2009/10 stale współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku ("Czarodziejski flet" Mozarta).
Eliza Kruszczyńska jest drugą w historii Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki i zarazem pierwszą polską laureatką Grand Prix im. Marii Fołtyn.
Otrzymała także nagrody pozaregulaminowe - nagrodę publiczności za wykonanie arii Cio- Cio- San z III aktu opery "Madama Butterfly" i Nagrodę im. Jóżefiny Reszke dla najlepszego sopranu (maj 2010).
Biogram nadesłany

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji