12 września 1947 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Michaś reżyseria: Barwiński Henryk teatr: Objazdowy Teatr Ziemi Opolskiej im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
12 października 1947 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Klarysa reżyseria: Czaszka Stanisław teatr: Objazdowy Teatr Ziemi Opolskiej im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
30 października 1947 |
Cały dzień bez kłamstwa
Montgomery James
postać: Gwen reżyseria: Jakubowska Alina teatr: Objazdowy Teatr Ziemi Opolskiej im. Juliusza Słowackiego, Opole
|
21 grudnia 1948 |
Tu mówi Tajmyr
Aleksander Galicz, Konstanty Isajew
postać: Luba Popowa reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dolnośląskie , Wrocław
|
1 lutego 1949 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Służąca baronowej reżyseria: Walden Jerzy teatr: Teatry Dolnośląskie , Wrocław
|
9 lipca 1949 |
Wczoraj urodziny
Kanin Garson
postać: Helenka reżyseria: Karczewski Zdzisław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
30 kwietnia 1950 |
Maszeńka
Aleksander Afinogenow
postać: Maszeńka reżyseria: Czaszka Stanisław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
30 kwietnia 1950 |
Maszeńka
Aleksander Afinogenow
postać: Lila reżyseria: Czaszka Stanisław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
28 lipca 1950 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Anulka reżyseria: Gruszecka Helena teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
31 października 1950 |
Próba sił
Jerzy Lutowski
postać: Maria reżyseria: Mieczyński Mieczysław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
21 stycznia 1951 |
Wielki koncert artystyczny
forma twórczości: role teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
17 stycznia 1952 |
Wodewil warszawski
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Hela reżyseria: Wołowski Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
31 maja 1952 |
Śluby panieńskie
Aleksander Fredro
postać: Aniela reżyseria: Lasoń Władysław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
11 stycznia 1953 |
Dwa tygodnie w "Raju"
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Zosia reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
1 kwietnia 1953 |
Rodzinka
Jurandot Jerzy
postać: Michele reżyseria: Maśliński Józef teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
13 września 1953 |
Posądzenie
Jerzy Lutowski
postać: Irena reżyseria: Skalski Stanisław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
29 kwietnia 1954 |
Maskarada
Michał Lermontow
postać: Nina reżyseria: Kron Edmund, Maśliński Józef teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
15 września 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Pokusa reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
15 września 1954 |
Igraszki z diabłem
Jan Drda
postać: Disperanda reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
21 września 1955 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Domańska reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
14 listopada 1956 |
Sprawa Kowalskiego
Zdzisław Gozdawa, Wacław Stępień
postać: Krysia reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
9 lutego 1957 |
Filomena Marturano
Eduardo De Filippo
postać: Diana reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
24 września 1958 |
Tramwaj zwany pożądaniem
Tennessee Williams
postać: Stella reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
7 marca 1959 |
Aszantka
Włodzimierz Perzyński
postać: Władka reżyseria: Bormann Barbara teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 lipca 1959 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Ksantypa reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
30 października 1959 |
Królewna Śnieżka
Rakowiecki J., Wittlin J.
postać: Królewna Śnieżka reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
13 lutego 1960 |
Skiz
Zapolska Gabriela
postać: Siostra miłosierdzia reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 kwietnia 1960 |
Pigmalion
Shaw George Bernard
postać: Eliza reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 września 1960 |
Ładna historia
Flers Robert, Caillavet Gaston
postać: Helena reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 listopada 1960 |
Najazd
Leonow Leonid
postać: Olga reżyseria: Łoziński Marian teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 lutego 1961 |
Śpiąca królewna
Ostoja Marian
postać: Wróżka reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 czerwca 1961 |
Opiekuj się Amelią
Feydeau Georges
postać: Amelia reżyseria: Kron Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 października 1961 |
Marzenia i klęski
Howard Sydney
postać: Amy reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 marca 1963 |
Szkoły obmowy
Wojciech Bogusławski
postać: Dorymena reżyseria: Nadzin Wanda teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
7 czerwca 1963 |
Post u ludożerców
Joanna Gorczycka
postać: Kobieta reżyseria: Szajna Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
28 września 1963 |
Dymy i ludzie
Jerzy Kierst
postać: Lilka reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
17 października 1963 |
Robin Hood
Żółkiewska Wanda
postać: Lady Edyta reżyseria: Tychowa L. teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
7 listopada 1963 |
Garść piasku
Jerzy Przeździecki
postać: Iwona reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 lutego 1964 |
Ania z Zielonego Wzgórza
Lucy Maud Montgomery
postać: Diana Barry reżyseria: Schmidt Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 grudnia 1964 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Aniela reżyseria: Wohl Stanisław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 grudnia 1964 |
Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca
Aleksander Fredro
postać: Justysia reżyseria: Wohl Stanisław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 maja 1965 |
Nasz przyjaciel Kain
Przeździecki Jerzy
postać: Nora Vespazjanoff reżyseria: Kowalczyk August teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 maja 1965 |
Osiem kobiet
Robert Thomas
postać: Gabriela reżyseria: Tychowa Lucyna teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 kwietnia 1966 |
My Fair Lady
Lerner Alan Jay,Loewe Frederik
postać: Dziewczyna; Pani I reżyseria: Drygalski Henryk teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 września 1966 |
Kot w butach
Zenon Laurentowski
postać: Dorotka reżyseria: Winkler Mieczysław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
8 października 1966 |
Kowal, pieniądze i gwiazdy
Szaniawski Jerzy
postać: Pani reżyseria: Czechak Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
3 lutego 1967 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Marysia reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
9 września 1967 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Molly reżyseria: Smożewski Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 listopada 1967 |
Żabusia
Gabriela Zapolska
postać: Maria reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 października 1968 |
Magazyn mód
Kryłow Iwan Andriejewicz
postać: Madame Caret reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
24 stycznia 1969 |
Hedda Gabler
Henrik Ibsen
postać: Pani Elvsted reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
6 marca 1969 |
Trzy białe strzały
Jan Makarius
postać: Hinakaga reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 września 1969 |
Chłopi
Władysław Reymont
postać: Hanka reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 listopada 1969 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
postać: Żona Millera reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 stycznia 1970 |
Pułapka na myszy
Christie Agatha
postać: Mollie Ralston reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
21 marca 1970 |
Dwa teatry
Jerzy Szaniawski
postać: Pani reżyseria: Pietryk Edmund teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 listopada 1970 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Służąca reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 czerwca 1971 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Dorota reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
29 października 1971 |
Cudze dziecko
Wasilij Szkwarkin
postać: Zina reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 grudnia 1971 |
O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Goździku
Maria Kownacka
postać: Baba-Jaga reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
11 lutego 1972 |
Są jeszcze ludzie
Wydrzyński Andrzej
postać: Maria reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
19 maja 1972 |
Pasztet jakich mało
Jean Valmy, Raymond Vincy
postać: Gizela reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
27 października 1972 |
Wassa Żeleznowa
Gorki Maksym
postać: Liza reżyseria: Korogid Inna teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 marca 1973 |
Miłość lekarzem
Moliere
postać: Aminta reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
22 września 1973 |
Maria Stuart
Słowacki Juliusz
postać: Paź reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
15 grudnia 1973 |
Aurelia
Robert Thomas
postać: Aurelia reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 marca 1974 |
Karpaccy górale
Józef Korzeniowski
postać: Dziewczyna (góralka) reżyseria: Wyszomirski Józef teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
12 maja 1974 |
Ballada o tamtych dniach
Stefania Grodzieńska, Jerzy Jurandot
postać: Młoda kobieta reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
13 lipca 1974 |
Kto tu zwariował
Magnier Claude
postać: Bernadette reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 października 1974 |
Grzesznicy bez winy
Ostrowski Aleksander
postać: Arina Gałczycha reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
5 lipca 1975 |
Nie kłam kochanie
Hennequin Maurice
postać: Kierowniczka żłobka reżyseria: Uramowicz Andrzej teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
18 grudnia 1976 |
Wesoły wspólnik
Rapacki Wincenty
postać: Gosposia reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
4 czerwca 1977 |
Obywatelstwo honorowe
Friel Brian
postać: Dziennikarz I reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
14 lipca 1977 |
Krewniaki
Bałucki Michał
postać: Katarzyna reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
2 grudnia 1977 |
Słoneczny kraj
Stopczyk Stanisław K.
postać: Niania Kunegunda reżyseria: Bartosik Tadeusz teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
4 maja 1978 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Lokatorka reżyseria: Czajkowska Irma teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
18 listopada 1978 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Przekupka ze śledziami, Lekarz, Staruszka reżyseria: Olejniczak Stanisław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
20 stycznia 1979 |
Grupa Laokoona
Tadeusz Różewicz
postać: Woźna reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
3 listopada 1979 |
Dom Bernardy Alba
Federico García Lorca
postać: Maria Josefa reżyseria: Tosza Bogdan teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
10 maja 1980 |
Pinokio
Carlo Collodi
postać: Kumoszka II, Królik II reżyseria: Bartosik Tadeusz, Opałek Wiesław teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
26 września 1980 |
Cnota klejnot drogi
Jan Kochanowski
postać: Zofija reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|
16 grudnia 1980 |
Wędrowni komedianci
Kurowscy Halina i Bogdan
postać: Kot Wąsacz reżyseria: Krzyszycha Ryszard teatr: Teatr im. Adama Mickiewicza, Częstochowa
|