19 lipca 1947 |
Burza
Shakespeare William
postać: Bosman reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatr Wojska Polskiego, Łódź
|
20 grudnia 1947 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Stiepan Iljicz Uchowiortow reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
21 lutego 1948 |
Słomkowy kapelusz
Eugène Labiche
postać: Kapral reżyseria: Perzanowska Stanisława teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
26 maja 1948 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
26 maja 1948 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Licki reżyseria: Sawan Zbigniew teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
8 października 1948 |
Nadzieja
Heijermans Herman
postać: Szymon reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
1 listopada 1948 |
Lew na placu
Erenburg Ilja
postać: Konsul honorowy Chile;Robotnik reżyseria: Borowski Karol teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
29 września 1949 |
Zemsta
Aleksander Fredro
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
29 września 1949 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Śmigalski reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
26 listopada 1949 |
Moskiewski charakter
Anatol Sofronow
postać: Fiodor Stiepanowicz Griniow reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
26 listopada 1949 |
Moskiewski charakter
Anatol Sofronow
postać: Swiridow reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
28 stycznia 1950 |
Puszkin
Aleksander Puszkin
postać: Basmanow reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
28 stycznia 1950 |
Puszkin
Leonid Grosman
postać: Czernyszew reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
22 kwietnia 1950 |
Nasz cyrk
Szumańska Ewa
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Młodego Widza, Wrocław
|
20 lipca 1950 |
Głos Ameryki
Borys Ławreniew
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
30 października 1951 |
Poemat pedagogiczny
Antoni Makarenko
postać: Onufry Wać reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
22 grudnia 1951 |
Małżeństwo Kreczyńskiego
Aleksander Suchowo-Kobylin
postać: Fiodor reżyseria: Wierciński Edmund teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
20 marca 1952 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Burczyński reżyseria: Janowski Stanisław teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
1 maja 1952 |
Człowiek z karabinem
Nikołaj Pogodin
postać: Marynarz Dymow reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
2 lipca 1952 |
Angelo tyran Padwy
Wiktor Hugo
postać: Gaboardo reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
18 października 1952 |
Proces
Krystyna Berwińska
postać: Michel Pichot, senior reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 stycznia 1953 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Pyram reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
15 stycznia 1953 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Spodek reżyseria: Horzyca Wilam teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
1 maja 1953 |
Bieg do Fragala
Julian Stryjkowski
postać: Filipello reżyseria: Rotbaum Jakub teatr: Teatry Dramatyczne, Wrocław
|
19 stycznia 1954 |
Sprawiedliwi ludzie
Brandys Kazimierz
postać: Budny reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
29 kwietnia 1954 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
postać: Więckowski reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
30 października 1954 |
Mewa
Antoni Czechow
postać: Ilia Afanasjewicz Szamrajew reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
26 marca 1955 |
Zbójcy
Friedrich Schiller
postać: Schweizer reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
1 czerwca 1955 |
Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
postać: Wawrzyniec reżyseria: Kilkowska Barbara, Cygler Tadeusz teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
28 lipca 1955 |
Ballady i romanse
Aleksander Maliszewski
postać: Sikora reżyseria: Łuszczewski Leon teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
25 lutego 1956 |
Szpieg
Gorczycka Joanna
postać: Bielak reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
19 maja 1956 |
Sędzia w potrzasku
Fielding Henry
postać: Żandarm reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
8 listopada 1956 |
Pan Jowialski
Aleksander Fredro
postać: Janusz reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
9 lutego 1957 |
Zgubiony list
Caragiale Ion Luca
postać: Mikołaj Kacawenku reżyseria: Alexandrescu Sica teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
18 maja 1957 |
Ucieczka do Havru
Hochwalder Fritz
postać: Oberżysta reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatr im. Stefana Jaracza, Łódź
|
22 listopada 1957 |
Huzarzy
Pierre Aristide Breal
postać: Ange Marie Le Gouce reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
15 marca 1958 |
Achilles i panny
Artur Maria Swinarski
postać: Pyton reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
10 stycznia 1959 |
Pan Damazy
Bliziński Józef
postać: Damazy Żegota reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Komedia, Warszawa
|
27 stycznia 1960 |
Panna młoda w kąpieli
Komedia rybałtowska z XVII w.
postać: Bakchus; Lagus reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
23 kwietnia 1960 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Cześnik Raptusiewicz reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
18 listopada 1960 |
Cymbelin
William Shakespeare
postać: Pizanio reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
3 listopada 1961 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Hoppe reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
7 kwietnia 1962 |
Sikorki, czyli Mazowieckie dziewczęta
Jan Nepomucen Kamiński
postać: Sapibrzuch reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatr Ziemi Mazowieckiej, Warszawa
|
23 stycznia 1963 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Uwe Siewers reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
27 kwietnia 1963 |
Ksiądz Marek
Juliusz Słowacki
postać: Cechowy reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
27 czerwca 1963 |
Dziewiąty sprawiedliwy
Jerzy Jurandot
postać: Roboam reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
20 listopada 1963 |
Wizje Simony Machard
Bertolt Brecht
postać: Ojciec Gustaw reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
16 maja 1964 |
Czerwone róże dla mnie
Sean O'Casey
postać: Dowzard reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
24 października 1964 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Pigwa reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Praski Teatr Ludowy, Warszawa
|
24 października 1964 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Prolog reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Praski Teatr Ludowy, Warszawa
|
27 lutego 1965 |
Po upadku
Arthur Miller
postać: Przewodniczący trybunału reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
14 maja 1965 |
Urząd
Tadeusz Breza
forma twórczości: role reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
14 maja 1965 |
Urząd
Tadeusz Breza
postać: Prałat Kulesza reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
1 marca 1966 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Kucharz reżyseria: René Ludwik teatr: Teatr Dramatyczny, Warszawa
|
17 stycznia 1967 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
postać: Kapitan Carbon de Castel Jaloux reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
16 marca 1967 |
Skazaniec
Behan Brendan
postać: Dunlavin reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
5 listopada 1967 |
Droga przez mękę
Aleksiej Tołstoj
postać: Dr Buławin reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
28 stycznia 1968 |
Fanszetka z szałamają
Wojciech Bogusławski
postać: Kucharz Fanszetki reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
5 maja 1968 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Chłopow reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
7 grudnia 1968 |
Księżniczka Turandot
Carlo Gozzi
postać: Barach reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
31 sierpnia 1969 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
postać: Robert reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
20 grudnia 1969 |
Ucieczka z wielkich bulwarów
Jarosław Abramow-Newerly
postać: Gaston reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
6 lutego 1971 |
Turoń
Stefan Żeromski
postać: Wołowiec reżyseria: Kłosowski Roman teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
19 czerwca 1971 |
Żołnierz i bohater
George Bernard Shaw
postać: Petkow reżyseria: Rudzki Kazimierz teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
21 marca 1972 |
Jeszcze Dulska...
Janusz Minkiewicz
postać: Dziadek z szatni reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
17 listopada 1973 |
Niebiańskie bliźnięta
Rymkiewicz Jarosław Marek
postać: Bogacz reżyseria: Kulczyński Jan teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
24 października 1974 |
Lelewel
Wyspiański Stanisław
postać: Członek "Klubu Patriotycznego" reżyseria: Dmochowski Mariusz teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
11 stycznia 1975 |
O księżniczce Bladoliczce ...
Krzemiński Władysław
postać: Kucharz reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
6 grudnia 1975 |
Sąd nieostateczny
Koecher Jan
postać: Rewirowy reżyseria: Zeidler Wojciech teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|
12 grudnia 1978 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Sforka reżyseria: Dmochowski Mariusz teatr: Teatr Nowy, Warszawa
|