5 lutego 1946 |
Gdzie diabeł nie może
Niewiarowicz Roman
forma twórczości: role reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Województwa Kieleckiego, Kielce
|
5 kwietnia 1946 |
Pigmalion
Shaw George Bernard
forma twórczości: role reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Województwa Kieleckiego, Kielce
|
8 maja 1946 |
Zegarmistrz i kura
Kocerga Ivan
postać: Taratula, reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Województwa Kieleckiego, Kielce
|
20 maja 1946 |
Penelopy
Majewska Ada
forma twórczości: role reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Województwa Kieleckiego, Kielce
|
20 czerwca 1946 |
Ładna historia
Ciallavet G.A.,Flers R.
forma twórczości: role reżyseria: Erwan Ireneusz teatr: Teatr Województwa Kieleckiego, Kielce
|
4 stycznia 1947 |
Żołnierz królowej ...
Dobrzański Stanisław wg
postać: Mącki junior reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Wojewódzki Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
19 lutego 1947 |
Pan Jowialski
Fredro Aleksander
postać: Ludmir reżyseria: Rokossowski Adam teatr: Wojewódzki Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
18 maja 1947 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Demetriusz reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Wojewódzki Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
8 listopada 1947 |
Fraszki Rodocia
Pr.skł.pt "Miniatury"
forma twórczości: role reżyseria: Block Jerzy,Ciecierski Jan teatr: Teatr Miniatury (MTD), Warszawa
|
8 listopada 1947 |
Miniatury
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Block Jerzy, Ciecierski Jan teatr: Teatr Miniatury (MTD), Warszawa
|
8 listopada 1947 |
Miniatury
Program składany/kabaretowy/rewiowy
forma twórczości: role reżyseria: Block Jerzy, Ciecierski Jan teatr: Teatr Miniatury (MTD), Warszawa
|
8 listopada 1947 |
Oświadczyny
Czechow Antoni
forma twórczości: role reżyseria: Pr.skł,"Miniatury" teatr: Teatr Miniatury (MTD), Warszawa
|
10 marca 1948 |
Głęboko sięgają korzenie
Arnaud D'Usseau, James Gow
postać: Brett reżyseria: Ordyński Ryszard teatr: Teatr Mały (MTD), Warszawa
|
26 października 1948 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Piorunowicz reżyseria: Orzechowski Stefan teatr: Teatr Wybrzeże, Gdynia
|
27 stycznia 1949 |
Kobieta we mgle
Michał Rusinek
postać: Adam reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
11 czerwca 1949 |
Pygmalion
George Bernard Shaw
postać: Jegomość o wyglądzie wojskowego reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
11 czerwca 1949 |
Pygmalion
George Bernard Shaw
postać: Pułkownik Pickering reżyseria: Gall Iwo teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
26 października 1949 |
Ptak
Sznaiawski Jerzy
forma twórczości: role reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielce-Radom
|
7 września 1951 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Bogucki reżyseria: Godlewski Marian teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Polski), Szczecin
|
3 listopada 1951 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Powiłas reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
31 maja 1952 |
Król i aktor
Roman Brandstaetter
postać: Książę Józef Poniatowski reżyseria: Chaberski Emil teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr Współczesny), Szczecin
|
18 września 1952 |
Kąkol i pszenica
Tadeusz Łomnicki
postać: Wawrzek reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
31 grudnia 1952 |
Koń ma cztery nogi, a też się potknie
Aleksander Ostrowski
postać: Gołutwin reżyseria: Chmielewski Zygmunt teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
16 kwietnia 1953 |
Panna Rosita
Federico García Lorca
postać: Martin reżyseria: Sheybal Władysław teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
28 listopada 1953 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Pan Wonny reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
28 listopada 1953 |
Chory z urojenia
Molière
postać: Berald reżyseria: Biegański Wiktor teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
29 kwietnia 1954 |
Późna miłość
Ostrowski Aleksander
postać: Mikołaj reżyseria: Zelwerowicz Krystyna teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
22 grudnia 1954 |
Gdzie ta ulica? Gdzie ten dom?
Włodzimierz Dychawiczny, Michał Słobodskoj
postać: Wiedrin reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
20 kwietnia 1955 |
Marchołt
Brandstaetter Roman
postać: Dławikabza reżyseria: Hańcza Władysław teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
17 marca 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Smugoń reżyseria: Grywińska Irena teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
2 marca 1957 |
Upiory
Henrik Ibsen
postać: Stolarz Engstrand reżyseria: Adwentowicz Karol teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
25 stycznia 1958 |
Wielki człowiek do małych interesów
Aleksander Fredro
postać: Telembecki reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
17 października 1958 |
Jutro
Joseph Conrad Korzeniowski
postać: Jozyasz Carvil reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
13 grudnia 1958 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Walenty reżyseria: Wesołowski Tadeusz teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
23 czerwca 1959 |
Jonasz i błazen
Jerzy Broszkiewicz
postać: Agent reżyseria: Gruda Józef teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
20 listopada 1959 |
Przyjaciele
Aleksander Fredro
postać: Zdzisław reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
15 czerwca 1960 |
Tajemniczy nieznajomy
Jastrzębiec Walery
postać: Łykalski reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
11 marca 1961 |
Lata wędrówek
Arbuzow Aleksiej
postać: Nikita A.Archipow reżyseria: Kwiatkowski Artur teatr: Teatr Ludowy, Warszawa
|
5 grudnia 1961 |
Ostatnie spotkanie
Kisielewski Jan August
postać: Felikowski reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Praski Teatr Ludowy, Warszawa
|
16 grudnia 1961 |
Odwety
Leon Kruczkowski
postać: Lemański reżyseria: Koszutska Olga teatr: Praski Teatr Ludowy, Warszawa
|
17 lutego 1962 |
Sułkowski
Stefan Żeromski
postać: Franciszek Pesaro reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Praski Teatr Ludowy, Warszawa
|
22 marca 1962 |
Tajemnicza szkatułka
Kierst Jerzy
postać: Kanclerz reżyseria: Koszutska Olga teatr: Praski Teatr Ludowy, Warszawa
|
25 października 1962 |
Poemat pedagogiczny
Antoni Makarenko
postać: Rodimczyk reżyseria: Bratkowski Jan teatr: Praski Teatr Ludowy, Warszawa
|
16 marca 1963 |
Oszust oszukany, czyli Wolpone
Ben Jonson
postać: Gondolier reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Praski Teatr Ludowy, Warszawa
|
16 marca 1963 |
Oszust oszukany, czyli Wolpone
Ben Jonson
postać: Teść Gagarelli reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Praski Teatr Ludowy, Warszawa
|
11 kwietnia 1965 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Filip reżyseria: Wyrzykowski Marian teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
26 czerwca 1965 |
Lekkomyślna siostra
Włodzimierz Perzyński
postać: Olszewski reżyseria: Mirecki Wiesław teatr: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, Zielona Góra
|
6 lipca 1966 |
Dochodzenie
Peter Weiss
postać: Oskarżony Scherpe reżyseria: Axer Erwin teatr: Teatr Współczesny, Warszawa
|
29 lutego 1968 |
Śmierć Dantona
Georg Büchner
postać: II obywatel reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
20 marca 1969 |
Nieboska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Lokaj reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 maja 1969 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Posłaniec III reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
25 września 1969 |
Święta Joanna
George Bernard Shaw
postać: Asesor reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
28 listopada 1969 |
Becket, czyli honor Boga
Jean Anouilh
postać: Baron francuski reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
30 stycznia 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Oficer reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Powszechny, Warszawa
|
15 sierpnia 1970 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Żebrak reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
13 marca 1971 |
Beniowski
Juliusz Słowacki
postać: Szlachcic reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
4 lutego 1972 |
Romans o Sarmacyjej
Program składany/kabaretowy/rewiowy
postać: Biskup reżyseria: Kordziński Roman teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
8 kwietnia 1972 |
Proces
Franz Kafka
postać: Stary człowiek zza okna reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 października 1972 |
Lorenzaccio
Alfred de Musset
postać: Wygnaniec III reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
4 listopada 1972 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Strażnik reżyseria: Machulska Halina, Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
16 marca 1973 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Kupiec reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 listopada 1973 |
Wacława dzieje
Stefan Garczyński
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 listopada 1973 |
Wacława dzieje
Stefan Garczyński
postać: Spiskowiec reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
15 listopada 1973 |
Wacława dzieje
Stefan Garczyński
postać: Lokaj reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
19 października 1974 |
Jezioro Bodeńskie
Stanisław Dygat
postać: Pan w płaszczu reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
21 października 1974 |
Ktoś nowy
Domański Marek
postać: Filipczak reżyseria: Machulscy Halina i Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
11 grudnia 1974 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Chłop reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
30 sierpnia 1975 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Robotnik-Wartownik reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
30 sierpnia 1975 |
Pluskwa
Włodzimierz Majakowski
postać: Turysta reżyseria: Swinarski Konrad teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
22 listopada 1975 |
Doktor Judym
Stefan Żeromski
postać: Doktór Chmielnicki reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
26 maja 1976 |
Portret Doriana Gray`a
Osborne John
postać: Policjant I reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 listopada 1976 |
Egzamin
Jan Paweł Gawlik
postać: Prof. Lawenda reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
31 grudnia 1977 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Anioł reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
31 października 1978 |
Dziady część III i Ustęp
Adam Mickiewicz
postać: Żołnierz reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 kwietnia 1979 |
Szalona Greta
Grochowiak Stanisław
postać: Adwokat reżyseria: Machulska Halina teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
4 maja 1979 |
Nasza patetyczna
Gontarz Ryszard
postać: Milicjant I reżyseria: Brzozowicz Wojciech teatr: Estrada Stołeczna, Warszawa
|
9 maja 1979 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Radny miejski reżyseria: Wardejn Zdzisław teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
28 listopada 1979 |
Dostojewski według Braci Karamazow
Fiodor Dostojewski
forma twórczości: role reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
19 stycznia 1980 |
Niemcy
Leon Kruczkowski
postać: Juryś reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
11 grudnia 1980 |
Obora
Helmut Kajzar
postać: Konfucjusz reżyseria: Kajzar Helmut teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
28 marca 1981 |
Antygona
Jean Anouilh
postać: Strażnik I reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
26 listopada 1981 |
Do Damaszku
August Strindberg
postać: Żebrak reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 lutego 1982 |
Opętani
Witold Gombrowicz
postać: Chłop reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
27 marca 1982 |
Pan Tadeusz
Adam Mickiewicz
postać: Jankiel reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
9 czerwca 1982 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Starzec reżyseria: Peryt Ryszard teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
12 czerwca 1982 |
Miarka za miarkę
William Shakespeare
postać: Pianco reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
16 kwietnia 1983 |
Zwolon
Cyprian Kamil Norwid
postać: Ślepiec reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
16 kwietnia 1983 |
Zwolon
Cyprian Kamil Norwid
postać: Obywatel reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 kwietnia 1984 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Eugeniusz Apołłonowicz Miłonow reżyseria: Chamiec Krzysztof teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
6 kwietnia 1984 |
Las
Aleksander Ostrowski
postać: Służący reżyseria: Chamiec Krzysztof teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
20 czerwca 1984 |
Proces
Franz Kafka
postać: Sędzia reżyseria: Michalik Bogdan teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
14 lipca 1984 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Mer Londynu reżyseria: Machulski Jan teatr: Teatr Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, Warszawa
|
10 maja 1985 |
Pięć dni Lemuela Guliwera
Nowicki Krzysztof
postać: Kapitan John Biddel reżyseria: Sławiński Marcin teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
12 marca 1987 |
Pigmalion
George Bernard Shaw
postać: Obywatel II reżyseria: Chamiec Krzysztof teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|
17 lipca 1987 |
Król
Caillavet G.,Flers R.,Arene E.
postać: Prezydent senatu reżyseria: Świderski Jan teatr: Teatr Kwadrat, Warszawa
|
2 marca 1989 |
Burza
William Shakespeare
postać: Bosman reżyseria: Skuszanka Krystyna teatr: Teatr Narodowy, Warszawa
|