18 marca 1932 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Duch reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
18 marca 1932 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Młodzieniec reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
18 marca 1932 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Oficer rosyjski reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
18 marca 1932 |
Dziady
Adam Mickiewicz
postać: Tomasz reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
30 kwietnia 1932 |
Młodość szumi
Sandro Camasio, Nino Oxilia
postać: Karol Fanti reżyseria: Krzemieński Lucjan teatr: Teatry Miejskie (Teatr Rozmaitości), Lwów
|
14 maja 1932 |
Hau-hau
Horace Hodges, Percywal Wigney
postać: Keble reżyseria: Znicz Michał teatr: Teatry Miejskie (Teatr Rozmaitości), Lwów
|
30 maja 1932 |
Śledztwo
Maks Alsberg, Otton Hesse
postać: Blau reżyseria: Krasnowiecki Władysław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
9 czerwca 1932 |
Sen srebrny Salomei
Juliusz Słowacki
postać: Chłop ukraiński reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
1 września 1932 |
Gorączka nafty
Jack Larrick
postać: Payton Clews reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
22 października 1932 |
Mariusz
Marcel Pagnol
postać: Palacz reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
29 października 1932 |
Pinokio
Carlo Collodi
postać: Ryba-Delfin reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Rozmaitości), Lwów
|
29 października 1932 |
Pinokio
Carlo Collodi
postać: Pudel Medor reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Rozmaitości), Lwów
|
29 października 1932 |
Pinokio
Carlo Collodi
postać: Kuglarz Ogniojad reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Rozmaitości), Lwów
|
29 listopada 1932 |
Powrót Odysa
Stanisław Wyspiański
postać: Amfinomos reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
21 grudnia 1932 |
Jim i Jill
Clifford Grey, Greatrex Newman
postać: Lummley reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Rozmaitości), Lwów
|
21 stycznia 1933 |
Jacuś Niedoba i jego przyjaciel
Józef Rappaport
postać: Pietrek reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Rozmaitości), Lwów
|
9 marca 1933 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Jimmy "Wyskrobek" reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
31 marca 1933 |
Fraulein Doktor
Jerzy Tepa
postać: Mjr Herst reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
2 maja 1933 |
Porwana narzeczona
Henryk Zbierzchowski
postać: Jędrek reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
27 maja 1933 |
Kapitan z Koepenick
Carl Zuckmayer
postać: Pięściarz reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
2 października 1933 |
Trzecie piętro - pokój nr 17
Lajos Zilahy
postać: Pierwszy gimnazjalista reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
31 października 1933 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Kasper reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
14 listopada 1933 |
Robinson Kruzoe
Zygmunt Fedorowski
postać: Chytry Lis reżyseria: Tatarkiewicz Konstanty teatr: Teatry Miejskie, Lwów
|
1 lutego 1934 |
Człowiek, który był Czwartkiem
Gilbert Keith Chesterton
postać: Człowiek z brodą reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatry Miejskie, Lwów
|
2 lipca 1934 |
Królowa przedmieścia
Konstanty Krumłowski
postać: C.K. Gimnazjalista reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatry Miejskie, Lwów
|
3 lipca 1934 |
Moja siostra i ja
Georges Berr, Louis Verneuil
postać: Woźny reżyseria: Radulski Wacław teatr: Teatry Miejskie, Lwów
|
9 lipca 1934 |
Fräulein Doktor
Jerzy Tepa
postać: Kpt. Latour teatr: Teatry Miejskie, Lwów
|
9 lipca 1934 |
Fräulein Doktor
Jerzy Tepa
postać: Żołnierz II teatr: Teatry Miejskie, Lwów
|
9 czerwca 1935 |
Fräulein Doktor
Jerzy Tepa
postać: Mjr Herst reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
19 czerwca 1936 |
Na Łyczakowie
Budzyński Wiktor
postać: Jóźko Krynicki reżyseria: Strachocki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
22 września 1936 |
Koriolan
William Shakespeare
postać: Goniec reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatry Miejskie, Lwów
|
22 września 1936 |
Koriolan
William Shakespeare
postać: Pan Rady reżyseria: Schiller Leon teatr: Teatry Miejskie, Lwów
|
23 lutego 1937 |
Madame Sans Gene
Victorien Sardou
postać: Cog reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatry Miejskie, Lwów
|
23 lutego 1937 |
Madame Sans Gene
Victorien Sardou
postać: Vauboutrin reżyseria: Niewiarowicz Roman teatr: Teatry Miejskie, Lwów
|
19 października 1937 |
Jutro niedziela
Hans Adler, Leo Perutz
postać: Kelner reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatry Miejskie (Teatr Wielki), Lwów
|
26 czerwca 1945 |
Moralność pani Dulskiej
Gabriela Zapolska
postać: Zbyszko Dulski reżyseria: Ziembiński Włodzisław teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
19 grudnia 1945 |
Mąż z grzeczności
Adolf Abrahamowicz, Ryszard Ruszkowski
postać: Hilary reżyseria: Ziembiński Włodzisław teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
21 września 1946 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Łatka reżyseria: Rychter Jerzy teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
8 lutego 1947 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
12 kwietnia 1947 |
Ostatnia kraksa
Aleksander Baumgardten, Józef Prutkowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
12 kwietnia 1947 |
Ostatnia kraksa
Aleksander Baumgardten, Józef Prutkowski
postać: Chandra Malagh reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
20 maja 1947 |
Diabeł czy nie diabeł
Kazimierz Gołba
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski, Sosnowiec
|
27 września 1947 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Fabian reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
28 listopada 1947 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
15 stycznia 1948 |
Adwokat i róże
Jerzy Szaniawski
postać: Marek reżyseria: Broniewska Maryna teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
31 stycznia 1948 |
Dożywocie
Aleksander Fredro
postać: Filip reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
7 lipca 1948 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Antonio reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
31 grudnia 1948 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
postać: Staszek reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
28 maja 1949 |
Inżynier Saba
Juliusz Wirski
postać: Bień-Kotłowy reżyseria: Merunowicz Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
28 stycznia 1950 |
Pies ogrodnika
Vega Lope de
postać: Hrabia Ludovico reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
26 lipca 1950 |
Złote niedole
Krzemiński Władysław
postać: Hrabia Alfred reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
8 listopada 1950 |
Obcy cień
Simonow Konstanty
postać: Andrzej Makajew reżyseria: Zamkow Lidia teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
1 lipca 1951 |
Alkad z Zalamei
Pedro Calderon de la Barca
postać: Sierżant reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
1 grudnia 1951 |
Mirandolina
Goldoni Carlo
postać: Hrabia d`Albafiorita reżyseria: Babel Irena teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
3 sierpnia 1952 |
Grzegorz Dandin
Molière
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski im. Ludwika Solskiego (amatorski), Tarnów
|
21 grudnia 1952 |
Płody edukacji
Lew Tołstoj
postać: Doktór reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatry Dramatyczne (Teatr im. Juliusza Słowackiego), Kraków
|
31 października 1953 |
Domek z kart
Maria Koszyc, Emil Zegadłowicz
postać: Karol Wiąz reżyseria: Kaliszewski Jerzy teatr: Teatry Dramatyczne (Stary Teatr), Kraków
|
1 listopada 1953 |
Niespokojna starość
Leonid Rachmanow
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski im. Ludwika Solskiego (amatorski), Tarnów
|
15 maja 1954 |
Takie czasy
Jerzy Jurandot
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Miejski im. Ludwika Solskiego, Tarnów
|
9 lipca 1954 |
Fantazy
Juliusz Słowacki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
31 grudnia 1954 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: Ławrenty Wachnadze reżyseria: Babel Irena teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
1 czerwca 1955 |
Imieniny pana dyrektora
Zdzisław Skowroński, Józef Słotwiński
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
30 września 1955 |
Odwiedziny
Kruczkowski Leon
postać: Brożek reżyseria: Karbowski Józef teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
29 kwietnia 1956 |
Kordian
Słowacki Juliusz
postać: Dozorca szpitala reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr im. Juliusza Słowackiego, Kraków
|
2 listopada 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Wojtek reżyseria: Nowakowski Wacław teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
8 marca 1958 |
Rzymska kurtyzana
Drżić Marin
forma twórczości: reżyseria i inscenizacja teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
31 maja 1958 |
Pozwólcie mi zmartwychwstać
Włodzimierz Dychawiczny, Michał Słobodskoj
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
31 października 1958 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
7 marca 1959 |
Intryga i miłość
Friedrich Schiller
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 kwietnia 1959 |
Himmelkommando
Ðorđe Lebović, Aleksander Obrenović
postać: Narrator reżyseria: Fotez Marko teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 maja 1959 |
Romans z wodewilu
Władysław Krzemiński
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 stycznia 1960 |
Wesoły wspólnik
Wincenty Rapacki (syn)
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 kwietnia 1960 |
Święto lampionów
Hans Pfeiffer
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
11 czerwca 1960 |
Skalmierzanki
Jan Nepomucen Kamiński
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
6 listopada 1960 |
Niespokojna starość
Leonid Rachmanow
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
17 stycznia 1961 |
Mąż pognębiony
Molière
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
11 marca 1961 |
Oj mężczyźni, mężczyźni
Kazimierz Zalewski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
17 maja 1961 |
Łowcy głów
Max Regnier
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
3 czerwca 1961 |
Dziady (fragmenty poematu)
Adam Mickiewicz
postać: Widmo reżyseria: Siwy Jerzy teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
28 października 1961 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
postać: Napoleon Bonaparte reżyseria: Babel Irena, Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
28 października 1961 |
Wojna i pokój
Lew Tołstoj
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 lutego 1962 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
forma twórczości: reżyseria z Bronisławem Dąbrowskim teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
31 marca 1962 |
Gdzie diabeł nie może
Roman Niewiarowicz
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
3 maja 1962 |
Szachy
Stanisław Grochowiak
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
7 lipca 1962 |
Idiotka
Marcel Achard
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
2 marca 1963 |
Przed ślubem
Zalewski Kazimierz
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
30 marca 1963 |
Skandal w Hellbergu
Broszkiewicz Jerzy
postać: Major Bruno Trausen reżyseria: Zbrojewski Zbigniew teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
10 maja 1963 |
Przyjaciel wesołego diabła
Kornel Makuszyński
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
14 września 1963 |
Czy to jest miłość
Bystrzycka Zofia
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
4 listopada 1963 |
Prawo dalekiej północy
Gorbatow Borys
postać: Fiodor Charitonow reżyseria: Mianowska Aleksandra teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
23 stycznia 1964 |
Pokusa
Gawlik Jan Paweł
postać: Aktor reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
9 września 1964 |
Cena pocałunku
Aldo de Benedetti
forma twórczości: inscenizacja, reżyseria reżyseria: Przystawski Tadeusz teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
28 marca 1965 |
Zaczarowane koło
Lucjan Rydel
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
4 lipca 1965 |
Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|
19 lutego 1966 |
Kłamczucha
Maurice Hennequin
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
7 maja 1966 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
13 lipca 1966 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Kapelan reżyseria: Zbrojewski Zbigniew teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
29 października 1966 |
Niespokojna starość
Rachmanow Leonid
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
15 kwietnia 1967 |
Maliniarz
Hochwalder Fritz
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
12 maja 1967 |
Grube ryby
Michał Bałucki
postać: Onufry Ciaputkiewicz reżyseria: Zbrojewski Zbigniew teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
23 września 1967 |
Krakowiacy i Górale
Wojciech Bogusławski, Jan Stefani
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
17 lutego 1968 |
Roxy
Conners Barry
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
14 maja 1968 |
Nocna opowieść
Choiński Krzysztof
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
21 września 1968 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
15 marca 1969 |
Proces Mary Dugan
Veiller B.
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
5 listopada 1969 |
I koń się potknie
Aleksander Ostrowski
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
28 lutego 1970 |
Codziennie o piątej
Maurice Hennequin, Pierre Veber
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
6 listopada 1970 |
Człowiek z teką
Aleksiej Fajko
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
18 grudnia 1970 |
Szatan z VII klasy
Kornel Makuszyński
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
3 kwietnia 1971 |
Szklana góra
Płonka-Fiszer Stanisław
forma twórczości: reżyseria teatr: Teatr Nowy, Zabrze
|
11 lipca 1975 |
Ładna historia
Caillavet G.A.,Flers R.,Rey E.
forma twórczości: opracowanie tekstu reżyseria: Słociński Antoni teatr: Teatr Zagłębia, Sosnowiec
|