27 października 1956 |
Uciekła mi przepióreczka
Stefan Żeromski
postać: Smugoń reżyseria: Czajkowska Irma teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
8 marca 1957 |
Szukamy Kowalskiego
Gozdawa Z.,Stępień W.
postać: Sprzątający;Kupujący;Monter reżyseria: Orsza-Łuukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
8 marca 1957 |
Szukany Kowalskiego
Gozdawa Z.,Stępień W.
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
31 maja 1957 |
Skandal w Hollywood
Hemar Marian
postać: Scenarzysta; Szofer reżyseria: Orsza-Łukasiewicz Janina teatr: Teatry Dolnośląskie (Jelenia Góra), Jelenia Góra-Wałbrzych
|
10 listopada 1957 |
Świerszcz za kominem
Dickens Karol
postać: Nieznajomy reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
12 kwietnia 1958 |
Liliomfi
Szegligetti E.
postać: Szelemfi reżyseria: Rzeszewski Janusz teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
4 marca 1959 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Skapen reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
7 sierpnia 1959 |
Nie jesteśmy aniołami
Feher Klara
postać: Andrasz reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
12 grudnia 1959 |
Kocham, kocham...
Michał Czerwiński, Włodzimierz Mass
postać: Anatol Kudriawcew reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
11 lutego 1961 |
Cud nie cud
Szwarc Eugeniusz
postać: Oberżysta Emil reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
11 października 1961 |
Ciotunia
Aleksander Fredro
postać: Służący reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
25 marca 1962 |
Kocha, lubi, szanuje...
Tadeusz Kożusznik
postać: Franek reżyseria: Benoit Ludwik teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
20 grudnia 1962 |
Porwano Dorotkę
Prusicka Irena
forma twórczości: role reżyseria: Feldman Krystyna teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
19 kwietnia 1963 |
Małżeństwo Kreczyńskiego
Suchowo-Kobylin Aleksander
postać: Szczebniew reżyseria: Borysławska Aniela teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
16 listopada 1963 |
Symulanci
Albin Siekierski
postać: Jacek reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
5 grudnia 1963 |
Ostry dyżur
Lutowski Jerzy
postać: Pierzchała reżyseria: Sobolewski Ryszard teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
29 grudnia 1964 |
Nocna opowieść
Choiński Krzysztof
postać: Kowalski reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
24 marca 1965 |
Marchołt
Brandstaetter Roman
postać: Rajca drugi; Kat reżyseria: Staszewski Czesław teatr: Teatr Ziemi Łódzkiej, Łódź
|
10 grudnia 1965 |
Dramat bez tytułu (Horsztyński)
Juliusz Słowacki
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
10 grudnia 1965 |
Dramat bez tytułu (Horsztyński)
Juliusz Słowacki
postać: Ojciec Prokop reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
19 lutego 1966 |
Don Juan albo uczta z posągiem
Molière
postać: Don Alonzo reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
29 kwietnia 1966 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Fernand reżyseria: Turska Elwira teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 lipca 1966 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Potyfar reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 lipca 1966 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Podstoli Józefów reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
20 lipca 1966 |
Żywot Józefa
Mikołaj Rej
postać: Piekarz reżyseria: Stokalska Jitka teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
5 listopada 1966 |
Trzy siostry
Antoni Czechow
postać: Andrzej reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
5 lutego 1967 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Pastor Kimball reżyseria: Bieliński Stanisław teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
4 maja 1967 |
Ogniem i mieczem
Sienkiewicz Henryk
postać: Mikołaj reżyseria: Szeski Jerzy teatr: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Rzeszów
|
27 stycznia 1968 |
Dzika kaczka
Henrik Ibsen
postać: Hjalmar Ekdal reżyseria: Kordziński Roman teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
28 kwietnia 1968 |
Lato w Nohant
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Antoni Wodziński reżyseria: Burski Juliusz teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
6 lipca 1968 |
Grzegorz Dyndała
Moliere
postać: Klitander; Bachus reżyseria: Stefański L.E. teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
29 września 1968 |
Myśmy z ich krwi
forma twórczości: role reżyseria: Prus Maciej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
22 listopada 1968 |
Szczęście Frania
Perzyński Włodzimierz
postać: Lipowski reżyseria: Domańska Stefania teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
22 lutego 1969 |
Edward II
Christopher Marlowe
postać: Kent reżyseria: Prus Maciej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
7 czerwca 1969 |
Jan Maciej Karol Wścieklica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Czeczobut reżyseria: Prus Maciej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
30 września 1969 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Tobiasz reżyseria: Prus Maciej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
30 września 1969 |
Gwałtu, co się dzieje!
Fredro Aleksander
postać: Tobiasz reżyseria: Prus Maciej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
10 grudnia 1969 |
Pan Puntila i jego sługa Matti
Brecht Bertolt
postać: Pastor reżyseria: Prus Maciej teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
22 lutego 1970 |
Świętoszek
Molière
postać: Orgon reżyseria: Boratyński Wojciech teatr: Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Koszalin-Słupsk
|
11 września 1970 |
Powrót posła
Niemcewicz Julian Ursyn
postać: Pan Podkomorzy reżyseria: Bugajski Stanisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
28 listopada 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: II Wariat reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
28 listopada 1970 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Prezes reżyseria: Tyszarska Krystyna teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
16 stycznia 1971 |
Niewidzialna kochanka
Calderon Pedro de la Barca
postać: Don Juan reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
27 marca 1971 |
Henryk IV
Shakespeare William
postać: Hrabia Westmoreland reżyseria: Skołuda Celestyn teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
28 kwietnia 1971 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Argant reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
24 marca 1972 |
Huzarzy
Pierre Aristide Breal
postać: Józef Lippi reżyseria: Nałęcki Konrad teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
6 października 1972 |
Babie lato
Aleksiej Arbuzow
postać: Krzysztof Błochin reżyseria: Kozłowski Tadeusz teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
18 listopada 1972 |
Legenda
Wyspiański Stanisław
postać: Wodnik reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
30 marca 1973 |
Rachunek nieprawdopodobieństwa
Jurandot Jerzy
postać: Profesor; Pracownik naukowy reżyseria: Laskowska Wanda teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
20 września 1973 |
Cyrano de Bergerac
Edmond Rostand
postać: Muszkieter reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
18 października 1973 |
Skoro zapalają gwiazdy
forma twórczości: role reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
7 grudnia 1973 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
postać: Karmazyn, Aktor reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
7 grudnia 1973 |
Wyzwolenie
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
3 marca 1974 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Dyndalski reżyseria: Pankiewicz Krzysztof teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
10 kwietnia 1974 |
Peer Gynt
Ibsen Henryk
postać: Król Troll reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr Dolnośląski, Jelenia Góra
|
19 lipca 1974 |
Gdzie jest ten szlagier
forma twórczości: role reżyseria: Pankiewicz Krzysztof teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
10 listopada 1974 |
Przygody rozbójnika Rumcajsa
Ernest Bryll
postać: Dobosz reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
23 stycznia 1975 |
Homer i Orchidea
Tadeusz Gajcy
postać: Chór reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
23 stycznia 1975 |
Homer i Orchidea
Tadeusz Gajcy
postać: Ojciec Homera reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
18 marca 1975 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
22 maja 1975 |
Beniowski
Juliusz Słowacki
postać: Św.Piotr reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
12 lipca 1975 |
Lalek
Zbigniew Herbert
forma twórczości: role reżyseria: Major Ryszard teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
7 października 1975 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Duda reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
7 października 1975 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Tyzbe reżyseria: Tomaszewski Henryk teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
25 lutego 1976 |
Don Juan
Molière
postać: Don Luis reżyseria: Pankiewicz Krzysztof teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
1 kwietnia 1976 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Kulesza Marek teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
22 września 1976 |
Horsztyński
Juliusz Słowacki
postać: Szymon Kossakowski reżyseria: Obidniak Alina teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
28 stycznia 1977 |
Mickiewicz
Adam Mickiewicz
postać: Anioł Wygnany reżyseria: Hanuszkiewicz Adam teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
20 marca 1977 |
Śniadanie
Groński Ryszard Marek
postać: Dziadek reżyseria: Wodecki Wiesław teatr: Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra
|
22 października 1977 |
Miłość i gniew
John Osborne
postać: Pułkownik Radfern reżyseria: Maciejowski Jan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
28 stycznia 1978 |
Fantasio
Musset Alfred de
postać: Król reżyseria: Straszewska Maria teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
22 kwietnia 1978 |
Dom lalki
Henrik Ibsen
postać: Doktor Rank reżyseria: Wojciechowski Lech teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
20 października 1978 |
Idiota
Fiodor Dostojewski
postać: Generał reżyseria: Brejdygant Stanisław teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
21 stycznia 1979 |
Klub kawalerów
Michał Bałucki
postać: Sobieniewski reżyseria: Kwapisz Jan teatr: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego, Kalisz
|
4 maja 1979 |
Wielka wygrana
Quintera Hector
postać: Mariano reżyseria: Dąbrowski Andrzej Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
20 października 1979 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
20 października 1979 |
Wesele Figara
Beaumarchais Pierre de
postać: Antonio reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 grudnia 1979 |
Pastorałka
Leon Schiller
postać: Joseph reżyseria: Ukleja Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
15 marca 1980 |
Proces o cień osła
Durrenmatt Friedrich
postać: Strobylus reżyseria: Mikuć Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
17 maja 1980 |
Niedźwiedź króla Gniewobora
Sikirycki I., Sykała R.
postać: Dziadek reżyseria: Zarewicz Ryszard teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
31 maja 1980 |
Ludzie energiczni
Szukszyn Wasilij
postać: Prostaczek reżyseria: Mikuć Bohdan teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
20 września 1980 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Sokrates reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
20 września 1980 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
postać: Wieśniak reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
8 listopada 1980 |
Procedura
Gawlik Jan Paweł
postać: Mężczyzna I reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
24 stycznia 1981 |
Pustaki
Redliński Edward
postać: Andrzej Lyl reżyseria: Hoffmann Jerzy teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
21 marca 1981 |
Śluby panieńskie
Fredro Aleksander
postać: Albin reżyseria: Domańska Stefania teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
26 kwietnia 1981 |
Chłopcy
Stanisław Grochowiak
postać: Pożarski reżyseria: Dąbrowski Andrzej Józef teatr: Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
|
22 listopada 1981 |
Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna
Ivo Brešan
postać: Andre Skunca reżyseria: Jasielski Józef teatr: Teatr Dramatyczny, Legnica
|
19 października 1982 |
Don Juan
Molière
postać: Don Luis reżyseria: Nowicki Paweł teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
23 stycznia 1983 |
Baba-Dziwo
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
postać: Dyrektor radia, Generalny reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
12 marca 1983 |
Mały Książę
Antoine Saint-Exupéry de
postać: Geograf reżyseria: Mellin Andrzej teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
12 marca 1983 |
Mały Książę
Antoine Saint-Exupéry de
postać: Kupiec reżyseria: Mellin Andrzej teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
22 maja 1983 |
Kordian
Juliusz Słowacki
postać: Grzegorz, Starzec reżyseria: Mich Zbigniew teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
22 maja 1983 |
Kordian
Juliusz Słowacki
forma twórczości: role reżyseria: Mich Zbigniew teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
15 października 1983 |
Uśmiech wilka
Michaił Bułhakow
postać: Gawriłła Stiepanowicz reżyseria: Dangel Paweł teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
14 grudnia 1983 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Starzec z Gór reżyseria: Pieńkiewicz Jowita teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
17 marca 1984 |
Król Edyp
Sofokles
postać: Pasterz reżyseria: Jaśniewicz Ryszard teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
9 maja 1984 |
O dwóch takich co ukradli ...
Makuszyński Kornel
forma twórczości: role reżyseria: Czosnowska Bogusława teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
10 lipca 1984 |
Ostry dyżur
Lutowski Jerzy
postać: Roman Brosz reżyseria: Jaśniewicz RYszard teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
10 listopada 1984 |
Pierwszy dzień wolności
Leon Kruczkowski
postać: Doktor reżyseria: Okopiński Marek teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
24 stycznia 1985 |
Przedstawienie "Hamleta" we wsi Głucha Dolna
Ivo Brešan
postać: Mile Puljiz reżyseria: Pliszkiewicz Tadeusz teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|
5 maja 1985 |
Wariat i zakonnica
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Prof.Ernest Walldorff reżyseria: Miedziewski Stanisław teatr: Słupski Teatr Dramatyczny, Słupsk
|