14 listopada 1950 |
Zwykłe zdarzenie
Lew Gorow
postać: Klaudia Maksymowna Szołkowa reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 stycznia 1951 |
Teatr Uniwersalny Eterek
Jeremi Przybora
forma twórczości: role reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 marca 1951 |
Nowy Don Kiszot czyli Sto szaleństw
Aleksander Fredro
postać: Małgorzata reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 czerwca 1951 |
Jak Kostka Napierski lud podhalański z niewoli ratowal
Zofia Czartkowska-Jeżewska
postać: Gospodyni reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 września 1951 |
Dom otwarty
Michał Bałucki
postać: Pulcheria reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1951 |
Gwałtu, co się dzieje!
Aleksander Fredro
postać: Barbara reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
23 lutego 1952 |
Samobójstwo
Stanisław Stampfl
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1952 |
Rewizor
Mikołaj Gogol
postać: Żona Horodniczego reżyseria: Bohdziewicz Antoni teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 maja 1952 |
Pańskie dziady
Michał Bałucki
postać: Hrabina Aurelia Gilska reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1952 |
Stracone złudzenia
Honore de Balzac
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 listopada 1952 |
Liście buraczane
Maria Jarochowska
postać: Karska reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 maja 1953 |
Kwiaty z fromborskich łąk
Maria Witwińska
postać: Matka Mikołaja reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 lipca 1953 |
Panna Maliczewska
Gabriela Zapolska
postać: Daumowa reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 sierpnia 1953 |
Błazen
Aleksander Świętochowski
postać: Krystyna reżyseria: Koczanowicz Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 sierpnia 1953 |
Łzy ukryte przed światem
Antoni Czechow
forma twórczości: role reżyseria: Melina Michał teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 grudnia 1953 |
Teatr Uniwersalny Eterek
Jeremi Przybora
forma twórczości: role reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 grudnia 1953 |
Iwan Iwanowicz
Antonina Koptiajewa
postać: Pawa Priachina reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
24 grudnia 1953 |
Pan Adam
Tadeusz Kubiak, Artur Międzyrzecki
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 lutego 1954 |
Srebrzyste wiadro
Edward Fiszer
postać: Matka reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 marca 1954 |
Zaczyna się dzień
Jerzy Broszkiewicz, Gustaw Gottesman
postać: Julia Michcikowa reżyseria: Kopalko Zbigniew, Opałek Wiesław, Płaczek Edward teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 marca 1954 |
Ludzie i dudki
Edmund Niziurski
postać: Maryna reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 kwietnia 1954 |
Emancypantki
Bolesław Prus
forma twórczości: role reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 lipca 1954 |
Złota Czaszka
Juliusz Słowacki
postać: Pani Strażnikowa reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 lipca 1954 |
Perpetuum mobile
Antoni Czechow
postać: Nadieżda reżyseria: Leszczyński Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 grudnia 1954 |
Hotel Rzymski
Kazimierz Brandys
forma twórczości: role reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 grudnia 1954 |
Kram z piosenkami
Leon Schiller
forma twórczości: role reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 stycznia 1955 |
Dwa losy
Ion Luca Caragiale
postać: Cyganka Cyka reżyseria: Rudzki Kazimierz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 stycznia 1955 |
Czy to jeszcze daleko
Edward Fiszer, Tadeusz Kubiak, Stanisław Ziembicki
postać: Paniusia reżyseria: Melina Michał, Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 maja 1955 |
Chłopiec z Salskich Stepów
Igor Newerly
postać: kobieta reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 czerwca 1955 |
Mordercy
Ernest Hemingway
postać: Pani Ball reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lipca 1955 |
Jovinian poskromiony
Anonim
postać: Cesarzowa reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 sierpnia 1955 |
Gospodarstwo
Jarosław Iwaszkiewicz
postać: Służąca Wanda Wirginia reżyseria: Wiercińska Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 grudnia 1955 |
Amulety wróżebne
Jerzy Grygolunas, Czesław Janczarski, Remigiusz Kwiatkowski
forma twórczości: role reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
1 kwietnia 1956 |
Wzgórze Elfów
Hans Christian Andersen
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1956 |
Obłomow
Iwan Gonczarow
postać: Gospodyni reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 czerwca 1956 |
Lizystrata
Arystofanes
postać: Krystylla reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
14 lipca 1956 |
Czarny osiołek
Maxim Bontempelli, Pádraic Ó Conaire
postać: Kotlarzowa reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 sierpnia 1956 |
Państwo Sparkes
Howard Agg, Mabel Constanduros
postać: Pani Bocking reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 września 1956 |
Piosenka o sześciu pensach
Agatha Christie
postać: Marta reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 września 1956 |
Abu Hassan
Anonim
postać: Niewolnica reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 października 1956 |
Chwasty
Adam Grzymała-Siedlecki
postać: Helena reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 listopada 1956 |
Noc na chmurze
Vittorio Calvino
postać: Pani Capp reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 grudnia 1956 |
Idiota
Fiodor Dostojewski
postać: Nina Aleksandrowna reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 grudnia 1956 |
Biała zaraza
Karol Čapek
postać: Matka reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1957 |
Ogrodnik
Anatol France
postać: Zoe reżyseria: Dardziński Bronisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 maja 1957 |
Spotkanie
Tadeusz Rittner
postać: Elżbieta reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 listopada 1957 |
Świdrzykowska jedzie
Marian Gawalewicz
postać: Salomea reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 listopada 1957 |
Szkoła wdów
Jean Cocteau
postać: Bratowa reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1957 |
Pięcioro dzieci i coś
Edith Nesbit
postać: Cyganka reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 grudnia 1957 |
Miłość Don Perlimplina do Belisy w jego ogrodzie
Federico García Lorca
postać: Matka Belisy reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 grudnia 1957 |
Gołe panny czyli Karnawał w Warszawie: wodewil w 4 aktach
Cyryl Danielewski
postać: Magdalena reżyseria: Ratschka Rudolf teatr: Teatr Polskiego Radia
|
6 kwietnia 1958 |
Tajemniczy ogród
Frances Eliza Hodgson Burnett
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 kwietnia 1958 |
Tajemniczy ogród
Frances Eliza Hodgson Burnett
forma twórczości: role reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 kwietnia 1958 |
Królewna i łabędź
Tadeusz Łopalewski
postać: Królowa reżyseria: Łopalewski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 kwietnia 1958 |
Podróżni
Edmund Niziurski
postać: Podróżna reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 maja 1958 |
Krzysztof Kolumb
Michel de Ghelderode
postać: Viskozina reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 czerwca 1958 |
Brutus na wagarach
Claude Denys, Pierre Nivollet
postać: Ciotka reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
29 września 1958 |
Komu bije dzwon
Ernest Hemingway
postać: Pilar reżyseria: Berwińska Krystyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1958 |
Zbrodnia Sylwestra Bonnard
Anatol France
postać: Teresa reżyseria: Warnecki Janusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 stycznia 1959 |
Pamiętnik Pani Beatrycze
Ernest Hemingway
forma twórczości: role reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 stycznia 1959 |
Pamiętnik pani Beatrycze
Jerzy Rakowiecki
postać: Łasiczka reżyseria: Rakowiecki Jerzy teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 lutego 1959 |
Przyjaciółki
Józef Korzeniowski
postać: Żona Pięknowolskiego reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 kwietnia 1959 |
Rycerz i smok
Halina Auderska
postać: Wilgowa reżyseria: Broniatowski Mieczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 września 1959 |
Opowiastka pocztyliona
Hanna Januszewska
forma twórczości: reżyseria reżyseria: Żabczyńska Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 lutego 1960 |
Szczerbatek
Halina Auderska
postać: Narrator/Matka Józka reżyseria: Łomnicki Tadeusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1960 |
Stan zagrożenia
Irena Jurgielewiczowa
postać: Matka Janka reżyseria: Opałek Wiesław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 stycznia 1961 |
Deutsches Heim
Helena Boguszewska, Jerzy Kornacki
postać: Maria Krüger reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 kwietnia 1961 |
List od Ireny
Wanda Maciejewska, Zofia Zawadzka
postać: Róża reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 maja 1961 |
Sekret
Jerzy Krzysztoń
postać: Matka reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 czerwca 1961 |
Kwartet wokalny na mlecznej drodze
Halina Auderska
postać: Żona leśniczego reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 grudnia 1961 |
Do nowej szkoły
Karol Koźmiński
postać: Matka Józefa i Tadeusza reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 lutego 1962 |
Dobry dzień dziadka Łukasza
Klementyna Sołonowicz-Olbrychska
postać: Maryna reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 marca 1962 |
Tajemnica pani Fuller
Halina Pietrusiewicz
postać: Pani Fuller reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
31 marca 1962 |
Pokój na poddaszu
Wanda Wasilewska
forma twórczości: role reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
4 sierpnia 1962 |
Podróżniczka
Gisèle Prassinos
postać: Wdowa reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 listopada 1962 |
Chata wuja Toma
Harriet Beecher Stowe
postać: Narratorka reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 maja 1963 |
Jutro
Halina Auderska
forma twórczości: reżyseria reżyseria: Żabczyńska Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 listopada 1963 |
W zimowy wieczór
Eliza Orzeszkowa
postać: Krystyna reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
7 lutego 1964 |
O roku ów
Jadwiga Chamiec, Adam Mickiewicz
postać: Barbara reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
5 marca 1964 |
Ach, ten czas
Maria Szypowska
postać: Matka reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 marca 1965 |
Dwa listy
Hanna Zdzitowiecka
postać: Narrator reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
10 grudnia 1965 |
Jutro powrócą ptaki
Bohdan Drozdowski
postać: Minarowa reżyseria: Szydłowska Natalia teatr: Teatr Polskiego Radia
|
13 marca 1966 |
O królu Popielu i Ziemowicie
Jadwiga Żylińska
postać: Rzepka reżyseria: Tatarkiewicz-Małkowska Wanda teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 września 1966 |
Tristan i Izolda
Joseph Bédier
postać: Brangien reżyseria: Szczepański Teodor teatr: Teatr Polskiego Radia
|
27 kwietnia 1967 |
Chłopiec, który nie miał ochoty się uczyć
Giovanni Arpino, Julia Hartwig
forma twórczości: role teatr: Teatr Polskiego Radia
|
16 stycznia 1968 |
Halabarda imć Błażeja
Anna Lisowska-Niepokólczycka
postać: Kupcowa reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 lutego 1968 |
Miód pana Lompy
Halina Auderska
postać: Narrator reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 marca 1968 |
Historia kołka w płocie
Józef Ignacy Kraszewski
postać: Wasylisa Pakułowa reżyseria: Krymkowa Klementyna teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 kwietnia 1968 |
Spotkanie w Devon
Jerome David Salinger
forma twórczości: reżyseria reżyseria: Żabczyńska Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 listopada 1968 |
Szczęśliwy Rossini
Julia Hartwig
postać: Camilla reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 listopada 1968 |
Noce i dnie
Maria Dąbrowska
forma twórczości: role reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
17 grudnia 1968 |
Prynuka
Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz
postać: Gospodyni reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 stycznia 1969 |
Pik-Pok w ZOO
Adam Bahdaj
postać: Foka Agata reżyseria: Koecher Jan teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 lutego 1969 |
Popieluszka
Janina Porazińska
postać: Klucznica reżyseria: Wiśniewska Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
8 czerwca 1969 |
Słówko wyleci wróblem
Halina Pietrusiewicz
postać: Antoniowa reżyseria: Hermelin Halina teatr: Teatr Polskiego Radia
|
21 września 1969 |
Czarownica z Piaseczna
Maria Ziółkowska
postać: Samudzina reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
11 grudnia 1969 |
Dar królowej Jadwigi
Julia Hartwig
postać: Wieśniaczka Jagnieszka reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
30 marca 1970 |
Lany poniedziałek
Zofia Chmurowa
postać: Babcia reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
3 maja 1970 |
Chłopiec z niebieskim gołębiem
Lucyna Legut
postać: Matka Barnanaby reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
20 stycznia 1971 |
Igła wojewody
Stanisław Rembek
postać: Jędrusikowa reżyseria: Maciejewski Wojciech teatr: Teatr Polskiego Radia
|
22 lipca 1971 |
Imć pan Boruta
Wiktor Hausman
postać: Kasztelanowa reżyseria: Łapicki Andrzej teatr: Teatr Polskiego Radia
|
19 września 1971 |
Różowy balonik
Wanda Chotomska
postać: Sprzedawczyni róż reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
18 września 1972 |
Rasputin i mandarynki
Jadwiga Skotnicka
postać: Sublokatorka 2 reżyseria: Gliński Wieńczysław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
15 listopada 1972 |
Niedokończony mecz
Kazimierz Rzewuski
forma twórczości: role reżyseria: Korewa Aleksandra teatr: Teatr Polskiego Radia
|
28 listopada 1974 |
Stara latarnia
Hans Christian Andersen
postać: Żona stróża reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
26 lutego 1975 |
Kawaler de Lagardére
Paul Féval
postać: Franciszka Berrichon reżyseria: Owidzki Juliusz teatr: Teatr Polskiego Radia
|
9 kwietnia 1975 |
Sygnał dla Białej Orchidei
Aleksander Minkowski
postać: Eugenia reżyseria: Dąbrowski Zdzisław teatr: Teatr Polskiego Radia
|
25 września 1977 |
Dlaczego tata śpiewa w łazience?
Hanna Januszewska
postać: Pasażerka autobusu reżyseria: Merenholc Helena teatr: Teatr Polskiego Radia
|
12 czerwca 1978 |
Porfirion Osiełek
Konstanty Ildefons Gałczyński
postać: Wdowa Hexenszus reżyseria: Kopalko Zbigniew teatr: Teatr Polskiego Radia
|
2 grudnia 1979 |
Kichuś majstra Lepigliny
Janina Porazińska
forma twórczości: reżyseria reżyseria: Żabczyńska Maria teatr: Teatr Polskiego Radia
|
|
Białe szaleństwo Seweryna Piętki
Ludwik Górski, Ziemowit Kuniński
postać: Dorota reżyseria: Przybora Jeremi teatr: Teatr Polskiego Radia
|