Niezbędnik reżysera

Przewodnik po „Dialogu”

Aby ułatwić pracę kierownikom literackim teatrów i wszystkim osobom szukającym repertuaru, uporządkowaliśmy sztuki drukowane w „Dialogu” od początku ukazywania się pisma według liczby występujących w nich postaci, z podziałem na role męskie i kobiece.

Wystarczy wybrać w panelu Filtrowanie pożądaną liczbę i rodzaj ról, by uzyskać spis utworów spełniających to kryterium i numery „Dialogu”, w których zostały opublikowane. Wpisując w panelu nazwisko autora, ograniczymy wyniki wyłącznie do utworów jego autorstwa.

Zestawienie obejmuje wszystkie numery „Dialogu” do kwietnia 2021 roku włącznie. Pominięto pozycje przeznaczone dla telewizji, słuchowiska i scenariusze filmowe, a także utwory, w których liczba postaci i ich płeć jest trudna do ustalenia (np. Skrzypek opętany Leśmiana).

Kliknięcie w nazwisko autora na liście utworów spowoduje wyświetlenie wszystkich jego dzieł ujętych w tym zestawieniu, natomiast kliknięcie w informację o numerze „Dialogu” wyświetli spis utworów publikowanych w danym numerze czasopisma.

Trwa wyszukiwanie

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji