Artykuły

Gdynia. "Zorba na zakończenie sezonu na plaży

Już w niedzielę Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaprezentuje "Zorbę" - ostatni spektakl na tegorocznej, jubileuszowej Scenie Letniej na plaży w Orłowie

Piętnasty sezon teatralny na plaży w Gdyni Orłowie dobiega końca. Widzowie i miłośnicy Sceny Letniej mogli w tym roku zobaczyć 30 spektakli, a wśród nich: "Zorbę", który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością oraz trzy przedstawienia przeniesione z desek teatru przy ul. Bema w przestrzeń nadmorską: "Dzień świra", "Związek otwarty" i jedną z najnowszych produkcji "Scenariusz dla trzech aktorów".

Wszystkie spektakle, jak co roku, cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Trójmiasta i turystów, dla których teatr na plaży to coś niepowtarzalnego na skalę ogólnopolską.

Oprócz repertuaru teatralnego, w każdy poniedziałek odbywały się koncerty. Na Scenie Letniej w Orłowie Dorota Lulka prezentowała recital "Piaf po polsku", w którym śpiewała piosenki Edith Piaf, pochodzące ze spektaklu Teatru Miejskiego w reżyserii Jana Szurmieja. Na scenie aktorce towarzyszyli Paweł Nowak (akordeon) i Dariusz Gutomski (kontrabas).

A w teatrze przy ul. Bema 26 widzowie mogli się spotkać z Ireną Jarocką i Sławą Przybylską, które w ramach projektu "Gwiazdy estrady" wykonywały swoje największe przeboje, od lat śpiewane przez całą Polskę.

Scena Letnia to także program zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Przez całe lato w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni najmłodsi mogli brać udział w warsztatach, podczas których poznawali w praktyce najtrudniejsze, a zarazem najważniejsze pojęcia związane ze sceną. Organizowane były "Rodzinne spacery teatralne", czyli zwiedzanie teatru od kulis, połączone z żywą lekcją teatru dla dzieci i rodziców.

Nowością były warsztaty scenograficzne skupione na kostiumie, podczas których dzieci pod okiem specjalisty tworzyły elementy kostiumów teatralnych inspirowanych najpiękniejszymi bajkami dla dzieci.

Scena Letnia, mimo że z przyczyn technicznych została przeniesiona w nowe miejsce, po raz kolejny udowodniła, że teatr na plaży jest alternatywną i chętnie wykorzystywaną szansą na spędzenie wakacyjnego czasu.

W tym roku, po raz piętnasty, niezwykły, teatralny zakątek pod gołym niebem, w sąsiedztwie morza tętnił artystycznym klimatem, z którym trudno się żegnać po upływie lata.

**

Agnieszka Osiwalska, pracuje w Dziale Literackim Teatru Miejskiego

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji