Artykuły

Poznań. Ósemki z "Piołunem" w Stanach Zjednoczonych

W dniach 2-17 listopada Teatr Ósmego Dnia będzie przebywał w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Przedstawienie "Piołun" (na zdjęciu) będzie można zobaczyć od 5 do 7 listopada na scenie Yale Repertory Theater w New Haven, a od 11 do 15 listopada w Abrons Art Center w Nowym Jorku.

Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, 18 listopada, Teatr Ósmego Dnia wznowi próby do swojego najnowszego spektaklu salowego "Paranoicy i Pszczelarze". Premiera zaplanowana jest na koniec grudnia.

W dniach 10-20 października 2009 Teatr Ósmego Dnia uczestniczył w VII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Buenos Aires (FIBA - Festival Internacional de Buenos Aires), jednym z najważniejszych przeglądów teatralnych w Ameryce Łacińskiej. W ramach Festiwalu aktorzy prowadzili trzydniowe warsztaty w Teatrze ElKafka. Chętnych było tak wielu, że organizatorzy musieli dokonać selekcji uczestników spośród blisko stu zgłoszeń.

W dniach 16, 17 i 18 października Teatr zaprezentował spektakl "Teczki" na jednej z najważniejszych scen alternatywnych miasta - w teatrze El Portón. Bilety zostały wykupione już na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Festiwalu. Publiczność z ogromnym wzruszeniem przyjęła spektakl, który grany był w języku hiszpańskim, a jego argentyński tytuł brzmiał "Los expedientes". Przedstawienie doceniono przede wszystkim za polityczną wyrazistość.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji