Artykuły

Gdańsk. Tancerka Iza Sokołowska walczy z rakiem

Iza Sokołowska [na zdjęciu] od tygodnia przebywa w klinice w chińskim Tianjin, gdzie lekarze walczą o jej zdrowie. Wciąż jednak potrzebne są pieniądze na dalszą terapię.

U Izy Sokołowskiej, 24-letniej absolwentki gdańskiej szkoły baletowej, ciężką odmianę raka kręgosłupa wykryto w sierpniu ubiegłego roku. Od tego czasu przeszła wiele zabiegów, łącznie z tradycyjną chemio- i radioterapią. Kiedy metody te okazały się nieskuteczne, rodzina Izy zdecydowała się na rozpoczęcie kosztownej kuracji w chińskiej klinice, która specjalizuje się w leczeniu tego typu nowotworów. Do zainicjowanej przez znajomych Izy zbiórki przyłączyli się mieszkańcy Trójmiasta, artyści i sportowcy. Anonimowy sponsor ufundował jej bilet na samolot, dzięki czemu w czwartek 19 lutego Iza wyleciała do Chin.

Po tygodniowej terapii w Tianjin czuje się lepiej. -Po transfuzji krwi nabrała rumieńców i może już samodzielnie zrobić kilka kroków- mówi mam Izy, Elżbieta Sokołowska. - Teraz czeka ją druga część operacji polegającej na zamrażaniu guza. Podczas pobytu w Chinach Izie towarzyszy jej starszy brat, Rafał. Na razie nie wiadomo, ile potrwa leczenie- jest to uzależnione m.in. od efektów, jakie przyniosą metody stosowane przez tamtejszych lekarzy. Koszt pobytu i terapii w klinice w Tianjin to ok. 55 tys. dolarów. Część kwoty została zebrana, jednak wciąż potrzebne są fundusze na dalsze leczenie. Każdy, kto chce pomóc Izie, może wpłacać pieniądze na konto Fundacji Balet: 40 1750 0012 0000 0000 1079 2185 z dopiskiem: "na rzecz Izy Sokołowskiej".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji