Artykuły

Cannes. Tancerze KTT na targach MIDEM

Światowa premiera filmu "Siedem bram Jerozolimy" w reżyserii Jarosława Minkowicza, na który składa się koncert Krzysztofa Pendereckiego z animacjami Tomasza Bagińskiego, odbyła się w niedzielę podczas targów rynku fonograficznego MIDEM w Cannes. W filmie znalazł się zapis ruchu tancerzy z Kieleckiego Teatru Tańca.

Światowa premiera filmu "Siedem bram Jerozolimy" w reżyserii Jarosława Minkowicza, na który składa się koncert Krzysztofa Pendereckiego z animacjami Tomasza Bagińskiego, odbyła się wczoraj podczas targów rynku fonograficznego MIDEM w Cannes. W filmie występują tancerze z Kieleckiego Teatru Tańca.

Soliści KTT Grzegorz Pańtak [na zdjęciu] i Małgorzata Ziółkowska kilka miesięcy temu w studiu 3D w Hamburgu nagrywali etiudy, które zostały wykorzystane w animacjach. Zespół KTT wystąpił też podczas koncertu Krzysztofa Pendereckiego w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Choreografię przygotowali Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtak. Tancerzom towarzyszyły animacje komputerowe Tomasza Bagińskiego, twórcy nominowanej do Oscara "Katedry" i "Sztuki spadania" oraz scenografia autorstwa Borysa Kudliczki. Uroczyste wykonanie "Siedmiu bram Jerozolimy" z okazji 75. urodzin Pendereckiego odbyło się pod koniec listopada. Polska premiera filmu zapowiadana jest na 22 lutego, będzie można go obejrzeć na antenie TVP2.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji