Artykuły

Łódź. Oświadczenie Grzegorza Królikiewicza

Dyrektor Grzegorz Królikiewicz odpowiada na artykuł Krzysztof Kowalewicza z Gazety Wyborczej-Łódź dotyczący sprawy odwołania reżyserownaego przez siebie spektaklu "Montserrat".

Grzegorz Królikiewicz

p.o. Dyrektora Artystycznego

Teatru Nowego w Łodzi

OŚWIADCZENIE

Z ogromnym smutkiem przyjąłem artykuł pt. "Spektakl odwołano" opublikowany w piątek 29 października 2004 r. w łódzkim wydaniu "Gazety Wyborczej".

Ustosunkowując się do treści tej publikacji stwierdzam, że jej fragment, dotyczący przyczyn odwołania spektaklu pt. "Montserrat" w dniu 28 października 2004 r., jest oparty w całości na nieprawdziwych informacjach pochodzących tylko od jednej osoby. Osoby, która jak wynika z treści artykułu, nie zna faktycznych przyczyn odwołania ww. spektaklu.

Tymczasem rzetelność dziennikarska zobowiązuje do sprawdzenia każdej informacji w co najmniej dwóch niezależnych źródłach. Oświadczam natomiast, że Pan Krzysztof Kowalewicz, jako autor artykułu, nie dopełnił tego dziennikarskiego obowiązku. Dziennikarz ten bowiem w ogóle nie zwrócił się do mnie o wyjaśnienia przyczyn odwołania czwartkowego przedstawienia, jako do osoby, która bezpośrednio podjęła tę decyzję.

Przykro mi, że Redakcja łódzkiego oddziału "Gazety Wyborczej", która słynie z ujawniania nieprawidłowości w instytucjach zaufania publicznego, nie dostrzegła tak ewidentnego braku rzetelności swojego dziennikarza.

Tym samym, z całym szacunkiem dla roli mediów w demaskowaniu najciemniejszych stron życia naszego miasta i kraju, pragnę wyrazić szczere ubolewanie nad jakością pracy Pana Krzysztofa Kowalewicza, jednocześnie mając nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys.

W trosce o etos zawodu dziennikarza nie mogę przejść jednak nad tym do porządku dziennego. Pan Krzysztof Kowalewicz, jako autor artykułu, oraz Agora S.A., jako wydawca "Gazety Wyborczej", naruszyli moje dobra osobiste. W związku z tym jestem zmuszony wystąpić z żądaniem przeprosin oraz zadośćuczynienia finansowego na rzecz Domu Aktora Weterana w Skolimowie.

Z wyrazami szacunku

pozostając do dyspozycji dziennikarzy pod adresem internetowym: grzegorz@krolikiewicz.pl

Grzegorz Królikiewicz

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji