Artykuły

Tarnów. 12 kandydatów na dyrektora teatru

Aktorzy i reżyserzy mający w swoim dorobku także prowadzenie rozmaitych teatrów startują w konkursie na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego. Spośród dwunastu osób kilka związanych było, bądź jest nadal, z tarnowską sceną, w tym jedna kobieta.

Dwanaście osób zdecydowało się startować w konkursie na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Tarnowskiego Teatru. Jeszcze w maju osoby zainteresowane prowadzeniem tarnowskiej sceny wstępnie zgłaszały chęć udziału w konkursie. Do połowy czerwca poprzez złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów, w tym także przedstawionej w pisemnej formie koncepcji funkcjonowania teatru, kandydaci potwierdzają swoje wcześniejsze zgłoszenie. Po weryfikacji dokumentów, zapewne około 20 czerwca, powinny rozpocząć się pierwsze przesłuchania kandydatów. Skład komisji oceniającej nie jest jeszcze znany.

O stanowisko dyrektora teatru ubiegają się Andrzej Buck z Zielonej Góry (przez dziewięć lat był dyrektorem naczelnym i artystycznym Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze); Grzegorz Janiszewski z Tarnowa (aktor, dziennikarz telewizyjny); Ireneusz Janiszewski z Krakowa (reżyser teatralny, współpracował m.in. z teatrami w Krakowie, Łodzi, Radomiu, w 2002 roku reżyserował w Tarnowie "Antygonę"); Piotr Jędrzejczak z Łodzi (był m.in. dyrektorem Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze); Antoni Mleczko z Wieliczki (reżyser, kompozytor, założyciel i kierownik artystyczny Teatru Lalki i Aktora "Parawan"; współpracuje m.in. z teatrem w Tarnowie); Jerzy Pal z Krakowa (aktor, grał na wielu scenach w Polsce, a także w reklamówkach i serialach telewizyjnych); Mariusz Pilawski z Łodzi (aktor Teatru Nowego w Łodzi, reżyser); Krzysztof Prus z Gliwic (reżyser teatralny, był asystentem reżysera w Operze Krakowskiej, współzałożyciel Teatru GUGALANDER w Katowicach); Elwira Romańczuk z Krakowa (aktorka, kiedyś związana także z tarnowską sceną); Andrzej Sadowski z Krakowa (reżyser, w Tarnowie przygotowywał spektakle "Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść", "Zaproszony gość"); Szymon Turkiewicz z Wrocławia (absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Studium Animatorów Kultury "SKIBA", współtworzący i kierujący od kilku lat Teatrem Zakład Krawiecki we Wrocławiu) i Edward Żentara z Krakowa (aktor teatralny i filmowy, reżyser; był dyrektorem artystycznym w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym im. J. Słowackiego w Koszalinie, prezesem Stowarzyszenia Dialog dyrektorem Teatru Dialog).

Nowego dyrektora poznany z początkiem lipca.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji