Artykuły

Tarnów. Psycholodzy pomogą w wyborze dyrektora teatru

25 czerwca zakończy się pierwszy etap konkursu na dyrektora naczelnego i artystycznego Tarnowskiego Teatru, drugi 7 lipca. W pracach konkursowych wezmą udział psychologowie i teatrolodzy.

Dziewięć osób weszło w skład komisji konkursowej, która dziś powinna zakończyć pierwszy etap konkursu na stanowisko dyrektora Tarnowskiego Teatru. Komisji towarzyszyć będą dwie osoby w charakterze ekspertów, dysponujące jedynie głosem doradczym. Najpóźniej do 7 lipca ma zostać wyłoniony kandydat, który zostanie przedstawiony do akceptacji ministrowi kultury.

Konkurs na dyrektora naczelnego i artystycznego Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego nabiera tempa. Jak już informowaliśmy, swoje kandydatury zgłosiło 12 osób. W skład komisji konkursowej weszli: Dorota Skrzyniarz - wiceprezydent Tarnowa, Aleksandra Mizera - sekretarz miasta, Marcin Sobczyk - dyrektor wydziału kultury UMT, Małgorzata Dybowska - zastępca dyrektora Departamentu Sztuki w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bożena Sawicka - naczelnik Wydziału Teatru w Departamencie Sztuki w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Przemysław Sejmicki - przedstawiciel NSZZ Solidarność Tarnowskiego Teatru, Maria Wąsil - przedstawiciel ZZ Pracowników Tarnowskiego Teatru i Piotr Zawadzki - przedstawiciel ZASP w Warszawie.

Komisja zbierze się co najmniej dwukrotnie. W terminie do 25 czerwca, a więc najpóźniej dziś, oceni pod względem formalnym aplikacje wszystkich dwunastu kandydatów, odrzucając te, które nie spełniają podstawowych warunków konkursu. Ustalone zostaną też terminy rozmów z poszczególnymi kandydatami. - Zdaję sobie sprawę, że członkowie komisji mogą mieć bardzo zróżnicowane opinie, dlatego do pomocy desygnuję ekspertów - dwie osoby z dziedziny teatrologii i psychologii. Eksperci będą doradzali na życzenie członków komisji. Mają się przysłuchiwać rozmowom, podpatrywać, a ewentualnie podczas przerw przekazywać członkom komisji swoje opinie - wyjaśnia prezydent Tarnowa.

Drugi etap konkursu powinien zakończyć się 7 lipca - wtedy też poznamy nazwisko bądź nazwiska kandydatów na dyrektora rekomendowanych prezydentowi Tarnowa. Dopiero wtedy na biurko ministra kultury trafi prośba o akceptację wybranego kandydata.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji