Artykuły

Gdańsk. "Remix: Mendoza i Kill Bill" w Stoczni

W Gdańsku powstaje projekt teatralny pod roboczym tytułem "Remix: Mendoza i Kill Bill". Reżyser - Jan Dowjat, twierdzi, że tekst sztuki przypomina odcinek amerykańskiego młodzieżowego serialu komediowego... tyle, że napisanego przez Quentina Tarantino.

Projekt powstaje w ramach Gdańskiego Stypendium Teatralnego. "Remix: Mendoza i Kill Bill" oparty jest na komedii młodej angielskiej dramatopisarki - Holly Phillips. Opowiada o trojgu młodych współlokatorach, którzy właśnie skończyli studia. Bohaterami są dwaj koledzy: odważny, pewny siebie i nieśmiały. Konkurują o swoją współlokatorkę - producentkę filmową...

- Tekst sztuki odkryłem 4 lata temu w zabranym przyjacielowi piśmie literackim, wydawanym przez Coppolę - opowiada Jan Dowjat, reżyser i autor tłumaczenia. - Przedstawieniu bliżej do filmów takich jak "Human Traffic" czy "Samotni" niż do jakiejkolwiek sztuki teatralnej - dodaje.

Przedstawienie zobaczymy w gigantycznej hali na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej. Autorem scenografii jest Andrzej Sobolewski, student gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Cała młoda obsada została wyłoniona poprzez castingi wśród trójmiejskich aktorów, ale także wśród naturszczyków. W przedstawieniu wystąpią: Karolina Adamczyk, znana m.in. z "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną" (Teatr Wybrzeże), Marcin Bortkiewicz [na zdjęciu], aktor słupskiego Teatru Rondo, czy Dariusz Woronko, współpracujący z Teatrem Znak.

Jan Dowjat z wykształcenia jest reżyserem filmowym, ukończył New York University, Tisch School of the Arts. Jest współzałożycielem niezależnego studia filmowego "Yeti Films" i wykładowcą w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich.

Premiera odbędzie się w listopadzie w Gdańsku na terenie byłych Kazamatów (CLUB STOCZNIA).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji