Artykuły

Elbląg. Sześcioro nominowanych do Aleksandra

Sześcioro aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka: Teresę Suchodolską-Wojciechowską, Irenę Adamiak, Martę Masłowską, Mariusza Michalskiego, Tomasza Czajkę i Lesława Ostaszkiewicza - nominowała wczoraj (11 marca) do statuetki Aleksandra kapituła tej nagrody.

O tym, kto ją dostanie, przekonamy się 29 marca podczas uroczystości związanej z Międzynarodowym Dniem Teatru, przed premierą "Policji" Sławomira Mrożka.

Kapituła teatralnych nagród roku w składzie: Marta Hajkowicz, Anna Kowalska, Izabela Seredocha (przewodnicząca), Bożena Sielewicz, Piotr Derlukiewicz, Jarosław Grabarczyk, Marek Kopyla i Tomasz Walczak (sekretarz bez prawa głosu) na wczorajszym posiedzeniu nominowała:

W kategorii Kobieca Rola Roku: Teresę Suchodolską-Wojciechowską za rolę Doryny w "Świętoszku"; Irenę Adamiak za rolę w "Scenach miłosnych dla dorosłych"; Martę Masłowską za rolę w "A-na-wa-s spłyną obłoki". W kategorii Męska Rola Roku: Mariusza Michalskiego za rolę w "Scenach miłosnych dla dorosłych"; Tomasza Czajkę za rolę w "Scenach miłosnych dla dorosłych"; Lesława Ostaszkiewicza za rolę w "A-na-wa-s spłyną obłoki".

Przypomnijmy, w poprzednich latach statuetki Aleksandra za najlepsze role roku otrzymali: 2004 - Teresa Suchodolska-Wojciechowska i Mariusz Michalski; 2005 - Jolanta Tadla i Mirosław Siedler; 2006 - Teresa Suchodolska-Wojciechowska i Lesław Ostaszkiewicz; 2007 - Marta Masłowska i Tomasz Muszyński.

Statuetka Aleksandra to pomysł Mirosława Siedlera, dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka. Jej nazwa wywodzi się od osoby patrona naszego teatru Aleksandra Sewruka, który przyczynił się do powstania samodzielnej sceny w Elblągu. Aleksander został wykonany przez Ewę Prelewską (obecnie plastyczkę w Bibliotece Elbląskiej).

Nagroda Aleksandra przyznawana jest w czterech kategoriach: Kobieca Rola Roku, Męska Rola Roku, Przyjaciel Teatru, Najwierniejszy Widz i Najpopularniejszy Aktor. O dwóch pierwszych decyduje kapituła, dwie kolejne wręcza Teatr, a ostatnia jest nagrodą publiczności - o tym, kto ją dostanie, decydują w plebiscycie czytelnicy "Dziennika Elbląskiego" (głosy można oddawać na kuponach drukowanych przez tę gazetę). Oceniany jest miniony sezon teatralny, czyli w tym roku okres od marca 2007 do marca 2008.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji