Artykuły

Elbląg. Dramatyczny zmienia nazwę

Aleksander Sewruk aktor, reżyser, dyrektor teatru i jak już wiemy od czerwca tego roku patron elbląskiej sceny. 6 grudnia odbędzie się oficjalna uroczystość zmiany nazwy Teatru Dramatycznego w Elblągu na Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Aleksander Sewruk związany był z elbląską sceną przez prawie 15 lat. Początkowo wstępował na niej jako aktor połączonych scen Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie i Elblągu. Przez 12 lat Sewruk był dyrektorem teatru. Pierwszy ukłon w stronę tej ważnej dla elbląskiej sceny postaci zespól złożył w 2004 roku. Wtedy to po raz pierwszy, z inicjatywy Mirosława Siedlera, dyrektora teatru, przyznano statuetki Aleksandra. Na początku 2007 roku w mediach rozpoczęto plebiscyt, którego celem było wybranie patrona Teatru. Wśród wielu kandydatur pojawiła się także postać Sewruka. Właśnie Aleksander Sewruk, zdaniem mieszkańców miasta, którzy wzięli udział w plebiscycie został wybrany patronem Teatru w Elblągu. Werdykt publiczności poznaliśmy 24 marca podczas Międzynarodowego Dnia Teatru.

6 grudnia zakończy się okres, w którym scena funkcjonowała pod nazwa Teatr Dramatyczny w Elblągu. Po tym dniu będziemy już pisać i mówić o Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Na wszystkich plakatach i ulotkach informacyjnych pojawi się także nowe, nieco zmienione logo elbląskiej instytucji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji