Artykuły

Elbląg. Sewruk patronem Dramatycznego od stycznia

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych delegacja elbląskiego Teatru Dramatycznego odwiedziła na warszawskich Powązkach grób Aleksandra Sewruka [na zdjęciu], aktora i wieloletniego dyrektora połączonych scen Olsztyn-Elbląg. Od 1 stycznia 2008 r. jego imię będzie nosić nasz teatr.

W tym roku po raz pierwszy delegacja elbląskiego teatru wybrała się do Warszawy, by złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobie Aleksandra Sewruka. Stał się on bowiem ponownie bardzo ważną postacią dla naszej sceny.

- Od 1 stycznia 2008 roku, zgodnie z uchwałą sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, Teatr Dramatyczny w Elblągu zmienia nazwę na Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu - informuje Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiej sceny. - Wspomnienie tego aktora i dyrektora teatru już na zawsze będzie związane z historią kultury w naszym mieście.

Elbląscy aktorzy pamiętają także o swoich zmarłych kolegach, którzy spoczywają na miejskich nekropoliach.

- Co roku na grobach ludzi związanych z elbląskim teatrem, które mieszczą się na cmentarzach Dębica i Agrykola, składamy kwiaty i zapalamy znicze - zapewnia Tomasz Walczak. - My pamiętamy...

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji