Artykuły

Łódż. Olgierd Łukaszewicz dyrektorem Nowego?

Czyżby znów aktor miał kierować pracą artystyczną Teatru Nowego? Władze miasta zapowiedziały, że ogłoszą nominację do końca roku. Jak mówi dyrektor naczelny Janusz Michaluk, ogłoszenie konkursu spodziewane jest po 20 listopada. Miesiąc będzie trwało przyjmowanie ofert.

Odniesie się do nich 9-osobowa komisja, w której składzie znajdą się trzy osoby z ramienia prezydenta Łodzi (w tym dyr. Michaluk) i po dwie z ZASP, Ministerstwa Kultury oraz związków działających w teatrze.

Giełda już działa. Jako o kandydacie z największymi szansami, bardzo dobrze widzianym przez władze miasta, mówi się o aktorze teatralnym i filmowym Olgierdzie Łukaszewiczu (lat 61) - na ekranach prezentującym się m.in. w "Brzezinie", "Perle w koronie", "Seksmisji". Mówi się też, że w konkursie wystartuje Ryszard Peryt (rocznik 1947), reżyser związany przede wszystkim ze scenami operowymi, w którego realizacji w Teatrze Nowym wystawione zostało "Wesele", a niegdyś w Teatrze Wielkim "Mefistofeles" i "Cyrulik sewilski".

Nowy szef do końca sezonu ma współpracować z obecnym, Jerzym Zelnikiem, a samodzielną działalność rozpocznie po wakacjach. Po raz drugi teatr, od paru dni noszący imię Kazimierza Dejmka, wybiera dyrektora artystycznego według zasad konkursowych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji