Artykuły

Łódź. Teatr Nowy szuka wicedyrektora

Konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora do spraw artystycznych Teatru Nowego w Łodzi ogłosił prezydent Jerzy Kropiwnicki.

Tymczasem od kilku miesięcy w środowisku teatralnym Łodzi i Warszawy nazwisko Olgierda Łukaszewicza wymieniane jest jednym tchem z funkcją dyrektora w "Nowym". Argumentem za konkursem organizowanym specjalnie dla kandydata jest termin: otóż chętni muszą złożyć wymagane dokumenty, po wcześniejszym zapoznaniu się z warunkami organizacyjno-finansowymi teatru, do 14 grudnia.

Kandydaci przystępujący do konkursu powinni spełniać łącznie następujące wymogi: mieć wykształcenie wyższe w dziedzinie kultury, doświadczenie w pracy artystycznej, powinni być zdrowi. Dokumenty, które muszą dołączyć, to m.in. wniosek-oświadczenie o przystąpieniu do konkursu wraz z motywacją, zarys koncepcji artystycznej i życiorys oraz informację o dorobku artystycznym.

O zakwalifikowaniu do konkursu zdecyduje komisja 17 stycznia 2008 roku. Powołanie na dyrektora ds. artystycznych może nastąpić od 1 września 2008 roku.

W gronie zainteresowanych stanowiskiem wymienia się też m.in.: Andrzeja Marię Marczewskiego, Julię Wernio, Bogdana Toszę.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji