Artykuły

Lublin. Oświadczenie Grzegorza Kwiecińskiego w sprawie konkursu w Teatrze im. Andersena

W nawiązaniu do ostatnich relacji prasowych dotyczących konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Andersena w Lublinie oświadczam co następuje :

1. Żaden z moich adwersarzy nie odniósł się do kwestii nagrywania rozmowy konkursowej ze mną / bez mojej zgody. Ponownie więc nawołuję do ujawnienia do publicznej wiadomości tego nagrania. Rozmowa ze mną była nagrywana przez jednego z przedstawicieli Urzędu Miasta.

2. Nie zostały ujawnione do publicznej wiadomości programy sformułowane pisemnie przez kandydatów. Wnoszę o podanie programów do publicznej wiadomości.

3. Komisja miała możliwość po zapoznaniu się na pierwszym posiedzeniu z pisemnymi programami kandydatów w dniu 28 maja 2007 odrzucić kandydatury i programy nieodpowiednie. Nie zrobiono tego . W związku z tym wniosek Komisji że " żaden z kandydatów nie przedstawił wystarczająco przekonywującej i dostatecznie szczegółowej koncepcji zarządzania i kierowania Teatrem im. H.Ch. Andersena." ,wyartykułowany dopiero po rozmowach jest dotknięty wadą logiczną i prawną. Rozmowa z Komisją w dniu 11 czerwca miała służyć jedynie uszczegółowieniu programów. Nieprzydatność kandydatów można było stwierdzić po zapoznaniu się z ich pisemnymi programami .Niestety nie zapoznano się z programami i sylwetkami kandydatów.

4. Projekt rozstrzygnięć kwestii na drodze sądowej przyjmuję do wiadomości i nie uchylam się przed nim , choć proporcja 9 (Członkowie Komisji) + 1 (Witek Mazurkiewicz) w stosunku do 1 (czyli ja - Grzegorz Kwieciński) nie rokuje wielkich nadziei. Wolałbym walczyć 1 na 1 , a nie 10 na 1.No ale "Gwardia umiera , ale się nie poddaje".

5. Jednocześnie deklaruję chęć poprowadzenia Teatru im. Ch. H. Andersena w Lublinie na warunkach ustalonych z Panem Prezydentem. Jeśli zaś zostanie ogłoszony ponowny konkurs - wezmę w nim udział i uszczegółowię mój program przedstawiając go nawet w formie multimedialnej.

Grzegorz Kwieciński

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji