Artykuły

TVP Kultura. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry-Sopot 2019"

Doskonałe przedstawienia i słuchowiska, uznani twórcy i wybitni aktorzy - TVP Kultura zaprasza na relacje, rozmowy z artystami, emisje spektakli i transmisję Gali wręczenia nagród w ramach corocznego święta telewizyjnego i radiowego teatru.

Odbywający się w dniach 24 - 27 maja festiwal w Sopocie jest doskonałą okazją do zaprezentowania widzom produkcji teatralnych TVP, które niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. W ramach wydarzenia odbędzie się również wiele imprez towarzyszących. Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego zostanie uczczony wydarzeniem "Dwa Teatry czytają Herlinga". Nie zabraknie także spotkań z gwiazdami oraz wydarzeń związanych z rocznicami Stanisława Wyspiańskiego, Witolda Gombrowicza i Stanisława Ignacego Witkiewicza. TVP Kultura zaprasza na festiwalowe relacje oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi, które poprowadzi Jakub Moroz (niedziela, 26 maja, godz. 17:15 i 19:05).

W tegorocznym konkursie wezmą udział 34 słuchowiska Polskiego Radia oraz 28 spektakli Teatru Telewizji, w tym premierowe przedstawienia emitowane wiosną bieżącego roku na Scenie Monodramu TVP Kultura, w wykonaniu znakomitych polskich aktorów: "Oriana Fallaci. Chwila, w której umarłam" w wykonaniu Ewy Błaszczyk, "Jednocześnie" w wykonaniu Przemysława Stippy oraz "Ziemia, która uderzyła o piłkę" autorstwa i w wykonaniu Redbada Klynstry-Komarnickiego oraz wybrane spektakle transmitowane i rejestrowane w ramach Telewizyjnego Festiwalu Teatrów Polski w 2018 roku na antenie TVP Kultura: "Wszystko o mojej matce" w reżyserii Michała Borczucha z Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie, "Zabijanie Gomułki" w reżyserii Jacka Głomba przygotowany przez legnicki Teatr im. Modrzejewskiej i "Matki" w reżyserii Pawła Passiniego Teatru Żydowskiego w Warszawie.

W tym roku Wielką Nagrodą za wybitne kreacje w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia uhonorowani zostaną Halina Łabonarska i Jan Englert, których widzowie TVP Kultura zobaczą w przedstawieniach zaplanowanych w programie specjalnie na tę okazję. Antena przypomni wyprodukowaną w 2005 roku adaptację sztuki Ludmiły Razumowskiej "Klucz" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego z udziałem Haliny Łabonarskiej (niedziela, 26 maja, godz. 17:50) oraz tegoroczną premierę - liryczny spektakl poetycko-muzyczny oparty na fragmentach poematu dygresyjnego Juliana Tuwima "Kwiaty polskie" z udziałem, w reżyserii i według scenariusza Jana Englerta (niedziela, 26 maja, godz. 19:35).

Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godzinie 19.00. Wydarzenie transmitować będzie TVP Kultura.

Relacje z festiwalu oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi - niedziela, 26 maja, godz. 17:15 i 19:05

Spektakl "Klucz" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego z udziałem Haliny Łabonarskiej - niedziela, 26 maja, godz. 17:50

Spektakl "Kwiaty polskie" z udziałem, w reżyserii i według scenariusza Jana Englerta - niedziela, 26 maja, godz. 19:35

Gala Festiwalu połączona z wręczeniem Wielkiej Nagrody - transmisja poniedziałek, 27 maja, godz. 19:00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji