Artykuły

Bielsko-Biała. "Król Maciuś Pierwszy" z nagrodami

Teatr Lalek Banialuka powrócił z 29. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu ze znaczącymi dla środowiska lalkarskiego nagrodami.

Festiwal w Opolu jest najważniejszym przeglądem dokonań polskiego teatru lalek w okresie ostatnich dwóch lat poprzedzających kolejne edycje. W tym roku o udział w festiwalu ubiegało się 39 przedstawień, spośród których komisja artystyczna wybrała do nurtu konkursowego 13 - w tym "Króla Maciusia Pierwszego" Teatru Lalek Banialuka z Bielska-Białej (reż. Konrad Dworakowski).

Na festiwalu (który zakończył się 10 maja) Teatr Banialuka otrzymał następujące nagrody:

- II nagrodę za przedstawienie "Król Maciuś Pierwszy"(na zdjęciu),

- nagrodę za scenografię dla Mariki Wojciechowskiej,

- wyróżnienie za muzykę dla Piotra Klimka.

Inscenizacja "Króla Maciusia Pierwszego" zrealizowana w Banialuce jest próbą skonfrontowania klasycznej historii ze współczesnością. Budowana za pomocą obrazów, opowieść o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły, odbiega od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji. Przedstawienie skierowane jest do starszych dzieci i młodzieży. W spektaklu pada niewiele słów, mimo tego widowisko podejmuje ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji