Artykuły

Warszawa. Agnieszka Michalik z Nagrodą im. Andrzeja Nardellego

Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP przyznaje Nagrodę im. Andrzeja Nardellego od sezonu 1998/1999. Laureatami byli m.in.: Tomasz Schuchardt, Mikołaj Roznerski, Marietta Żukowska, Patrycja Soliman, Agnieszka Skrzypczak. Tegoroczną laureatką za najlepszy debiut w sezonie 2017/2018 w teatrach dramatycznych została Agnieszka Michalik.

Agnieszka Michalik zadebiutowała na scenie Teatru Witkacego w Zakopanem rolą DI w spektaklu "Raz-Dwa-Raz. A na co nam dobroć?" według "Cmentarzyska samochodów" Fernando Arrabala.

W tym trudnym do wystawienia surrealistycznym dramacie hiszpańskiego poety, scenarzysty i reżysera filmowego, stworzyła postać wyrazistą, plastyczną.

Awangardowe zabiegi formalne autora, takie jak prowokacja, epatowanie brutalnością połączone z wizją reżysera Andrzeja Dziuka, zaowocowały indywidualnym poszukiwaniem aktorki. Dzięki celowo użytym środkom wyrazu zamieniła postać formalną, antypsychologiczną w cichy skowyt zagubionej w cywilizacyjnym chaosie - młodej kobiety. Perfekcyjny ruch, umiejętności wokalne budzą podziw i dają nadzieję na dalszy rozwój debiutującej w minionym sezonie Agnieszki Michalik.

"Cmentarzysko samochodów" Fernanado Arrabala powstało równo 60 lat temu.

Agnieszka Michalik jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Ukończyła Wydział Teatru Tańca w Bytomiu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji