Artykuły

Wałbrzych. Teatr Lalki i Aktora szuka aktorów

W Teatrze Lalki i Aktora zakończyła się pierwsza edycja, cieszących się sporą popularnością Warsztatów Teatralnych dla Nauczycieli. Tymczasem Teatr szuka nowych aktorów.

Warsztaty przez ostatnie kilka miesięcy prowadziła trójka aktorów pracujących w lalkach: Anna Golonka, Konrad Biel i Rafał Sawuła. Gdy spotkaliśmy się z nimi na początku zajęć, podkreślali z jaką pasją i zaangażowaniem podchodzą do nich w większości wałbrzyskie nauczycielki. Kurs obejmował trzy elementy: plastykę ruchu scenicznego, pracę nad wyobraźnią oraz nad technikami posługiwania się głosem. Nachwalić zajęć nie mogły się same belferki, które w zdobytych na scenie umiejętnościach widziały bardzo różne zastosowanie: od ćwiczeń na lekcjach, do pracy w kółkach teatralnych.

Na zakończenie warsztatów, które obok gospodarza przygotowało Towarzystwo Kultury Teatralnej w Wałbrzychu, wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne certyfikaty [na zdjęciu].

Tymczasem szykują się zmiany w zespole aktorskim. W związku z tym, że jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy odchodzi Rafał Sawuła i Dariusz Rosanowski, scena szuka aktora lalkarza oraz adeptów na przyszły sezon artystyczny. - Potrzebujemy przede wszystkim młodych ludzi, świeżych absolwentów lub studentów ostatnich lat szkół aktorskich, którzy u nas mogliby zrobić dyplom - mówi dyrektor placówki Jerzy Kar-miński. Zainteresowane osoby, proszone są o kontakt pod numerem telefonu (074) 666 73 42. Teatr chce zatrudnić dwie lub maksymalnie trzy osoby.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji