Artykuły

Częstochowa. Machalica wicedyrektorem u Mickiewicza

Tylko zgoda ministra Kazimierza Michała Ujazdowskiego jest potrzebna, by Robert Dorosławski od 1 lipca został dyrektorem częstochowskiego teatru. Jego zastępcą ds. artystycznych ma zostać znany aktor Piotr Machalica [na zdjęciu].

Informację tę potwierdził rzecznik prasowy częstochowskiego magistratu, Ireneusz Leśnikowski. - Piotr Machalica odbył rozmowę z prezydentem miasta Tadeuszem Wroną i wyraził zgodę na objęcie stanowiska - powiedział Leśnikowski.

Prezydent Częstochowy wysłał do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego list w sprawie powołania Dorosławskiego bez ogłaszania konkursu. W piśmie tym przedstawił dorobek Dorosławskiego jako kierownika artystycznego teatru i zastępcy dyrektora w latach 2002-2003.

Dorosławski, nie czekając na nominację, prowadził rozmowy z kandydatami, którzy zajęliby się pracą z zespołem aktorskim nad nowym programem. Piotr Machalica wyraził zgodę. Kiedy Dorosławski otrzyma nominację na szefa teatru, powoła Machalicę na swego zastępcę.

Od 1 lipca zacznie obowiązywać zmieniony uchwałą Rady Miasta statut teatru, w myśl którego szef tej placówki będzie miał tylko jednego zastępcę ds. artystycznych, a nie jak dotychczas - dwóch.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji