Artykuły

Bydgoszcz. Solista Opery Nova śpiewa w Rzymie

Solista Opery Nova, Łukasz Goliński, śpiewa tytułową partię Króla Rogera w operze Szymanowskiego, wystawianej w Rzymie. W Bydgoszczy będzie można go usłyszeć w listopadzie, jako Janusza w "Halce".

Łukasz Goliński - bas

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku ( 2006 r.), gdzie kształcił się m.in. pod kierunkiem profesora Floriana Skulskiego. Od sezonu artystycznego 2006/2007 zaangażowany został do zespołu solistów Opery Nova w Bydgoszczy. Debiut Golińskiego ( IX 2006 r.) na bydgoskiej scenie to rola Zbigniewa w "Strasznym dworze" Stanisława Moniuszki zaśpiewana pięknym, nośnym głosem, szlachetnym w barwie i bezbłędnym w intonacji.

Role wykonywane na scenie Opery Nova:

arcykapłan Baala w "Nabucco", Markiz w "Traviacie", Jagu w "Manru" Paderewskiego (reż. Laco Adamik, 2006 r.), sierżant Belcore w "Napoju miłosnym" Donizettiego, Alvise Badoero w "La Giocondzie" Ponchiellego (oba spektakle w reżyserii Krzysztofa Nazara) ,książę Homonay w "Baronie cygańskim" J.Straussa (reż. Janina Niesobska), Komisarz w "Madama Butterfly",Marcello w "Cyganerii" Pucciniego (reż. Maciej Prus, 2011 r.), Janusz w "Halce" (reż. Natalia Babińska, 2013 r.), Tonio (Taddeo) w "Pajacach" (reż.Andrzej Bubień, 2013 r.), Sparafucile i Hrabia Monterone w "Rigoletcie" (reż. Natalia Babińska, 2014 r.), Mnich w "Don Carlosie" (reż. W.Nurkowski 2016r.), Figaro w "Weselu Figara" (reż. W. Adamczyk 2017r.)

Publiczność koncertów sylwestrowych Operze Nova słyszała w jego wykonaniu popularne standardy i polskie piosenki filmowe.

Otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu polskiego na VIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki (2013 r.).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji