Artykuły

Gdańsk. Dotknij Teatru w ASP

W ramach projektu "Dotknij Teatru", 29 marca w Akademii Sztuk Pięknych rozpoczną się warsztaty scenograficzne Mirka Kaczmarka oraz warsztaty z improwizacji teatralnej, prowadzone przez Agnieszkę Kuśmirak.

Wirus jako wolność i niezależność.

warsztaty scenograficzne dla studentów Akademii Sztuk Pięknych

W ramach działań związanych z projektem Dotknij Teatru, 29 marca o godz. 15.00 zaczynają się warsztaty scenograficzne skierowane do studentów Akademii Sztuk Pięknych, prowadzone przez Mirka Kaczmarka.

"Wirus", to hasło wyjściowe do trzydniowej pracy ze studentami. Można przecież zawirusować przestrzeń/literaturę/muzykę i zmienić jej znaczenie. Tym samym daje to możliwość, by rozpoznać i zmienić sens dzieła w kontekście scenograficznym. Inspirować będzie uczestników namnażanie wirusa oraz jego zdolności replikacyjne.

Jaki to ma wpływ na ponowne odczytanie, spersonalizowanie? Jak zawirusować przestrzeń i scenę? Zakażenie organizmu jako zakażenie sceny i przestrzeni. Jak kreatywnie naznaczyć swoją przestrzeń autowirusem?

Zajęcia odbywać się będą od 29 do 31 marca w godzinach 15.00-19.00, w Wielkiej Zbrojowni Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Mirek Kaczmarek - scenograf współpracujący między innymi z Janem Klatą, Jarosławem Tumidajskim, Barbarą Wysocką, Wiktorem Rubinem i Piotrem Kruszczyńskim. W Teatrze Polskim w Poznaniu prowadził galerię "Naród Sobie" (2002/2003). Jest również autorem projektu polskiego pawilonu prezentowanego w ramach jedenastej edycji Praskiego Quadriennale w 2007 roku. Wielokrotnie nagradzany, w 2012 roku był nominowany do Paszportu Polityki w kategorii teatr. 27 marca bieżącego roku otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za udane pasmo realizacji artystycznych, stworzenie oryginalnych, uzupełniających sceniczną opowieść, scenografii oraz Nagrodę Teatralną Miasta Gdańska za scenografię do "Kreacji", "Uwiedzionych", "Fahrenheit 451" oraz do "Krzyżaków".

***

Świat, w którym człowiek czuje wolność.

Bezpłatne, otwarte warsztaty z improwizacji teatralnej.

Spontaniczność, kreatywność, brak scenariusza, efemeryczność sytuacji to wszystko składa się na definicję improwizacji teatralnej.

29 marca o godzinie 15.00 na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zaczynamy w ramach projektu Dotknij Teatru warsztaty z improwizacji prowadzone przez Agnieszkę Kuśmirak. Podczas zajęć pokazane zostaną podstawowe techniki improwizacyjne. Uczestnicy zapoznają się z krótkimi formami improwizacyjnymi: historyjką jednosłowną, "pytaniami", "stopami" czy "ekspertem jednogłowym". Najbardziej jednak liczyć będzie się dobra zabawa i pozytywna energia uczestników.

Agnieszka Kuśmirak jest studentką IV roku matematyki. Swoje pierwsze kroki improwizacyjne stawiała na warsztatach prowadzonych przez Małgorzatę Różalską - jedną z propagatorek improwizacji teatralnej w Trójmieście. Uczestniczyła w festiwalach i warsztatach improwizacyjnych w Polsce i Zagranicą.

Warsztaty odbędą się 29.03., godz. 15.00-19.00 oraz 30.03., godz. 16.00-19.00.

Wstęp wolny.

Miejsce Akademia Sztuk Pięknych, warsztaty s. 337, Targ Węglowy 6, (wejście od ul. Tkackiej)

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji